Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kararsızlık ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yağız Üçer tarafından paylaşıldı.

1. Yağız Üçer

Yağız Üçer Yeni Üye

Seviye:
    Selamun Aleykum,
    Önce siteye hayran kaldığımı söyleyim içerik ve yapılan yorumlar gerçekten çok bilgilendirici,herkesin birbirine bu derece iyi şekilde yardımcı olmaya çalışması,bıkmadan ve en ufak ayrıntıya kadar bilgilendirmesi yeni üye birisi için etkileyici oluyor.Bana sitedeki insanlar yorumlarında samimi geldi ve bu benim için en önemli nokta diyebilirim.
    Her yeni başlayan gibi bisiklet seçiminde çok kararsız kaldım:eek: .Ispartada öğrenciyim okula gidip gelmede(yaklaşık gidiş geliş 17km. kullanacağım yokuş çıkmamak için kullancağım yolun 6km. kadarı topraklı ve tahminim bol çukurlu),uzun mesafe olarakta muhtemelen çok nadir olarak Antalya'ya gidip gelme ve daha çok doğa gezisi amaçları için bir bisiklet arıyorum.(Ben dağ bisikleti bakıyorum bu söylediklerim için daha mantıklı geldi ama acemi olarak yanlışta düşünüyor olabilirim.)İki arkadaşıma 2gün önce bianchi/speed aldık(yine belirttiğim amaçlar için) ama benim içime sinmediğinden almadım.Salcano/NG 650 almaya gitmiştim ama gidonun şekli hayal kırıklığı yarattı.Speed'n gidon tasarımı gerçekten daha hoştu.Fiyat aralığı olarak liste fiyatında 570 lirayı aşmıyacak bir bisiklet arıyorum.Aklımdaki bisikletler Salcano-Astro/210v/241sv bu fiyatı aşmayan yada daha az miktara bu bisikletlere yakın bir bisiklet önericek arkadaşları sabırsızlıkla bekliyorum.Marka fark etmez ama Isparta merkezde sadece Bianchi ve Salcano olduğu için diğer markalarda kargo parasını dikkate alırsanız sevinirim.Bunların yanında Salcano/NG 650 ve Astro 241sv yada 210v modellerinin gidon tasarımları aynı mı?Ispartada NG 650 haricinde kalmadığı için canlı göremiyorum fotoğraf olarakta net olarak çekilmişlerini göremedim aklım karıştı eğer alıcak olusam İzmirden ailem yollayacak sonra bir süprizle karşılaşmak istemem.Son olarakta 180cm ve 65kg olduğumu belirteyim çünkü seçeceğimiz bisiklet boyutu belkide modelden daha önemli bu konuda da yardımcı olursanız inşallah bu kararsızlıklardan kurtulucam. Herkese teşekkürler.

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kararsızlık gerçekten kötü birşey ve durumunuzu çok iyi anlıyorum. Bende seçeneğimi daraltıp 2 bisiklet arasında karar aşamasındayken bisikletlerin bayide ve firmada olmadığını öğrendim. Salcano'ya yöneldim fakat forumda ve diğer bazı sitelerde Salcano'ya karşı hep bir önyargı var ve birçok şikayet gördükten sonra gözüm korktu açıkçası.

Dağ bisikleti olarak forumda adı çok geçen Sedona Borla var. 400 $ (660 TL) liste fiyatı, pazarlıkla falan daha uygun bir fiyata alınabilir diye düşünüyorum. Nakit alacaksan senin dediğin fiyata bile gelebilir belki.

Ayrıca çokta bilgim olmadığı için senin yazdığın bisikletlerle kıyaslamadım, sadece çok önerildiğini gördüğüm için buraya yazıyorum :)

3. Yağız Üçer

Yağız Üçer Yeni Üye

Seviye:
    Evet bende Salcano ile ilgili eleştirileri gördüm biraz soğudum ama şuda var ki bu bisikletle önce neyin nasıl olduğunu anlayacağım yani Sedona benim için biraz fazla gibi düşündüm.
    Güvenlik ekipmanlarının fiyatları eklendiğinde de açıkçası beni aştı.Nakit olarak 450TL verebilirim ama Ispartada Sedona yok ve ailem kredi kartı kullanıcaktır yüksek ihtimal onun için Sedona bana uzak duruyor şuan yine ilginize teşekkürler.

4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Rica ederim, tabiki benim ki sadece bir öneriydi.. Salcano'yu kullanıp şikayet edenler olduğu gibi forumda bazı arkadaşlarında çok memnun olduklarını gördüm :) Bisikletin içinize sinmeside çok önemli gidip bisikletçiye bakın, görün derim ben. Sonuçta bisiklet içinize sinerse ve severseniz sizin için dünyanın en iyi bisikleti olur :)

Bu arada ikinci el düşünürseniz Kron xc500'de çok önerilen modellerden.

5. koray_can

koray_can Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende salcano 240 srv var nakit 450 tl ye aldım.gidonlar biraz derin yapılı ama okadar takılcak bir problem değil.sorunun gidon olsun gidonu heryerde bulursun.alırken asıl tekerlere jantlara ve kadronun düzgün olup olmadığına bakmanı tavsiye ederim.lastikler yalpasız dönüyormu atlama varmı jantta.dönerken en acemi bile anlayabilir.astro modelleri bir yere kadar aynı kadro zaten sadece parcalar değişiyor sitede astro resimleride var ng650 resimleride aratıp bakarsan daha net bir fikir aklında belirir.o paraya alabilcegin en iyi bisiklet salcano.benden sölemesi.

6. Yağız Üçer

Yağız Üçer Yeni Üye

Seviye:
    Bisikleti görme şansım yok diyebilirim 2.el Kron xc500'de alsam yine aynı olucak görme şansım yok.Fotoğraflarla idare ediyorum şuan ıspartada bu bisikletlerden birisine sahip olanıda duymadım yada görmedim belki o şekilde görürsem görebilirim.

7. Yağız Üçer

Yağız Üçer Yeni Üye

Seviye:
    //Güncel//

8. Yağız Üçer

Yağız Üçer Yeni Üye

Seviye:
    Daha detaylı bir değerlendirme yapacak olan arkadaş yok mu ?Mesela Carraro 417Turner fikrini söyledi bir arkadaşım fiyat olarakta yakın zaten birbirine biraz daha netleşti kafamda artık üç seçenekten birini seçicem ama teknik özellikler bakımından fikrim olmadığı için karşılaştırma yapamıyorum vesselam...
    Birde bisikletin boyutu konusunda sorum olmuştu boy:180cm kilo:65 bu konudada yardımlarınızı bekliyorum.

9. Yağız Üçer

Yağız Üçer Yeni Üye

Seviye:
    //Güncel//