Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kararsızlık yaşayan arkadaşlarımız için öneriler

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Adem Gül tarafından paylaşıldı.

1. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar son zamanlarda yazılan pek çok yorum mtb ile citybike arasında kalan arkadaşların kararsızlığını kronik noktaya getiriyor . Bu nedenle pratik çözümler sunmaya devam edeceğiz onlara.
    Eğer citybike ların tekeri sizi cezbetti ise o tekeri alın ve mtb bisikletinize takın. Mtb ile citybike ların kg ları aynıdır. ( kaliteli mtb ler için geçerli ) Fakat mtb tekeri aldınız ve citybike a takamassınız bile zira amortisör olması lazım ve buda kg yı artırır ayrıca sağlam olması lazım kadrosunun. Citybike kullanan tecrübeli bir üyemiz citybike çabuk hızlanıyo fakat çabuk yavaşlıyo demişti. Ve mtb ye geçmişti. İstediği zamanda tekeri değiştiriyor. Sonuç olarak kullanım ömrü açısından mtb her zaman 1-0 önde başlıyor. Fakat yaşınız mtb ye el vermiyorsa veya fiziğiniz o halde citybike alın fakat bir diğer önerim hız tutkunuysanız hafifliğede önem veriyorsanız o halde yol bisikleti alın. Citybike port bagajlı modeller alındığı takdirde citybike dır. Diğer modeller biraz kelalaka kalmış . Ömürlük bisiklet istiyorsanız 600 e mtb alabilirsiniz. Ama dayanıklı citybike istiyorum diyorsanız 1400 tl yi gözden çıkarın (en az ) . Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere.
    NOT: Konuyu polemiğe çevirmek isteyen arkadaşlar lütfen bunu bu forumda gerçekleştirmesin. Eleştri armağandır diyorum ve Saygı çerçevesini aşmıyacak kendine güveni olan arkadaşları buraya bekliyorum. :)

2. yavuz erkut

yavuz erkut Kıdemli Üye

Seviye:
    ?
    28 tekeri mtbye nasıl uydurcaz?

3. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    28 inchlik city bike lastiğimi 26lık mtb.ıma takabilmek için gerekli pratik çözümlerinizi paylaşırmısınız? teşekkürler.

4. Ateş Akakıncı

Ateş Akakıncı Aktif Üye

Seviye:
    Konunun kime yardımcı olacağına bilmiyorum ama bana yardımcı olacağı kesin . İstanbul Etiler'de yaşıyorum vede yollar dümdüz değil o yüzden biraz City Bike almaktan soğudum . Bianchi Nero tavsiye eden bir kaç kişi oldu . Boyum 165 civarı sizce rahat edebilir miyim düz yollarda da ?

5. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    sen denemeden burada sana verilecek cevapların hepsi suya yazı yazmak olacaktır. arkadaş çevrenden birilerinin sahip olduğu city bike lardan birine bir süre bin, rahat edip etmediğini kendin gözlemle bence, yoksa herkes aklına geldiğini öneriyor ;)

6. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    bütçenize uygun bir city bike alıp keyifle sürünüz bir sıkıntı yaşamayacaksınız.mtb ye nazaran daha az enerji harcayıp daha çok yol alacaksınız kafanız karışmasın.

7. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    pşşştt özen, yavaş sesle konuş, birileri duymasın sakın yazdıklarını ;) :)

özençekçen bunu beğendi.
  8. Ateş Akakıncı

Ateş Akakıncı Aktif Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler Sirkeci'ye gidip deniyicem :)

ASinanB bunu beğendi.
  9. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    Anca konuşur dinlemesini bilmez ne konu bilir ne komşuluk bilir bunlar .)

ASinanB bunu beğendi.
  10. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok rahat edersin. Jip ler nasıl düz yolda gidiyorsa mtb lerde öyle gidiyor. Hem İstanbul gibi bi yerde bisikletle kim hız yapabilmişki ? Zaten bisiklet hız için değildir. Spor içindir. Gücü yetmeyen binmesin. Kimisinin gücü bisiklete yetmiyo parasıyla kapatmaya çalışıyo bu açığı ama malesefffff olmuyo kapanmıyo o açık :) Bianchi Nero işinizi görür gayet.

11. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar, sakın haa; city bike'dan lastik falan söküp mtb.ye falan takmaya çalışmayın siz, lastik ölçüleri tutmaz zaten takamazsınız. mtb ler için üretilmiş uygun çapta slick(ince) yol lastikleri var, ondan alıcaksınız ;)

12. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisiklet hız için değildir. Hız için alacaksanız yol bisikleti yada motosiklet alın. Rahatlık için ise citybike alın diyorsunuz. Yav İstanbul sanki komple düz asfaltmış gibi konuşuyorsunuz :D:D:D:D:D Bi gazoz kapağının üstünden geçseniz citybike ile zangır zungur titriyorsunuz, rahat etmek isteyen araba alsın kendine :D Sizin yaşınız gereği citybike binmeniz tabikide daha sağlıklı. Aynı yaşta insanlarada citybike öneriyorum o ayrı.

13. Ateş Akakıncı

Ateş Akakıncı Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler baldırım var bir sorun olucağını sanmıyorum ama Sirkeci'de her ikisinide deniyicem :)

14. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:

Ben mtb. kullanıcısıyım ama.... fakat bu yazdıklarından sonra citybike'a geçmeyi düşünüyorum, malum yaş 30 ya :D

halil fatih akbaş bunu beğendi.
  15. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Adam üşenmeden kopyalayıp hergün aynı konuyu acıo. Gazoz kapakcı adem arkadasım city bike modellerinde amortsorlüleride mevcut. Kendim mtb kullanıyorum birseyin üzerinden gecince benim bisikletimde titriyor.

Bu bisikletin city yada mtb olması ile alakalı deildir düz bir zeminde giderken cukur yada yükseklik üzerinden gecince doğal olarak sarsıntı yasarsın. Bu fizik ile alakalı birseydir.

Rahatlık ve MTB ilişkiside neye göre kurdun sadece kalın lastige mi? Geniş bir sele jel takviyeli ve ön amrotsorlü bir city bike ile sıradan bir mtb den kat kat daha rahat edersin. Lastiklerin kalınlıgını unutursun.

Hala insanlara yanlıs örnek olmaya devam ediosun Adem.

İnsanlara birseyler tavsiye ederken yada yol gösterirken yapılması gereken sey tarafsız olmaktır. ama sendeki tarafsızlık deil. Kendi begenilerini baskalarına yamamaya calısmak gibi bişey oluor.

Tekrar söylüyorum ben MTB kullnıyorum. Ama birilerine yardım edecegim zaman bende mtb var bence en iyisi mtb gibisinden atıp tutmuorum. Herseyde oldugu gibi mtb city bunlar tercih meselesidir. İnsanları yanlıs yönlendirdiginde daha yeni basladıkalrından sana inanırlar ve yanlıs kararlar verirler.

İnadına aynı konuyu acıosun insanlar sana yanlıs oldugunu kacıncıya söylüor ama vazgecmiosun. Egonu tatmin etmek ugruna yeni baslayanlarıda zedeliosun. Yapma !

Daha düne kadar city bike alcam deiştircem diodun hız yapmam diodun sonra go kart pistinde yarısalım dedin asfaltta mtb yarısı sen mtb ni hep asfaltta sürüo olabilirsin bırak isteyen istedigi yerde istedigi bisikleti kullansın.

Ama sölemeden de gecemicem go kart pistinde city bike öneririm adem arabaları bile sollarsın :D

16. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Go kart pistinde bile citybike öneriyorsun arkadaşım nasıl bir citybike hastalığıdır bu :D:D:D tamam citybike güzel en birinci sensin kupa kazandın en önde sen geldin. Tatlı rüyalar şimdi :D:D

17. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletforum lahmacuna benzer, bilginin tadını alacaksan yanlış bilgi'yi bol koymamak lazım...

Ateş Akakıncı bunu beğendi.
  18. Ateş Akakıncı

Ateş Akakıncı Aktif Üye

Seviye:
    Adem sen bence birkaç gün üyeliğini dondur yeni kimlikle gel :)

ASinanB bunu beğendi.
  19. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Asfalt yolda jip gidiyorda, gereksiz yere benzin de yakıyor :)

Uğur Recep AKGÜL bunu beğendi.
  20. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sanırım bu yorumu yapmadan önce siz Avatarınıza resminizi ekleyin , yaşınızı , konumunuzu , bisiklet markanızı ekleyin ve beni eleştirin. Zira fake üyeliklere veya polemik amaçlı açılan üyeliklere itibarımız yoktur :)