Kararsızlık diz boyu. lütfen öneri ve yardım

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaslar iki secenegim var disc ve v fren

simdi v fren olursa jant setim crossmax xl olacak fren vites kolları xt ( yeninin bi eskisi ) ve maşada buyuk ihtimalle sid team , fren bacakları belki xtr ama cannondale in kilerde olabilir ...

ama Hidrolik disc olursa secenek söyle oluyor lx hidrolik disc ; lx dual kontrol vites -fren kolu manitou black masa ve scott scale 30 dan cıkma lx disc göbekli jant seti scott jant ve lastik ..

soncu olarak tahminen bu iki secenek arasında ortalama agırlık olarak ne kadar oynar ??

siz olasnız hangisini secerdiniz ?

fiyat önemli bir unsur degil . karar veremedim bir türlü .. 3 gündür bunu düşünüyorum :(:(:(:( :eek:

not : bu arada sid race i nasıl bilirsiniz .. yunan yazılı bi sid race var ikinci el ?? lock out u yok ama beyazz. .. mümkünse yunan yazılı bi sid race resmi gösterebilirmisiniz internetten ben aradım ama bulamadım :(

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Hafiflik uğruna ben ben vfren seçerdim...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Yunan yazılı SID Race Adana'da Kadir Usta tarafından yapılmıştı. Yani bir başka örneği daha yok :).
Benim tercihim bu teknoloji varken disk fren kullanmak. Uzun inişlerde ve çalçamur ortamda kesinlikle yerine hiç bir şey geçemez ;).

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
JAnt seti olarak crossmaxlerden vazgectim nedeni ise arazide basına bisey gelirse yedek parca sıkıntısı cekecegimden ve discte karar kıldıgımdan vazgectim .. su an için paradan da biraz ödün vererek hafif bi disk sistemi + yine hafif bi tekerlek seti düşünmeye basladım :)

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Sürekli arazide bineceksen + Yarışlara katılmayı düşünüyorsan + Bol yağmurlu bir şehirde isen;

Shimano WH-M565 teker seti (hem v hem disk uyumlu)
LX 585 Hidrolik disk set
Manitou Black Super Air (1540gr) veya RS Reba SL (1650gr)
LX 585 Dual kontrol kollar

Eğer, hafiflik 1.planda ise, sadece arazi değil yolda da binilecekse, kuru hava binicisiyseniz;
Woodman Karbon göbekler (kullanım sertliğine göre yerine XT/XTR göbekler) + Mavic XC717 çemberler + DT Revolution 1.5 tellerle örülmüş teker seti
LX 585 veya XTR 960/970 v fren bacakları
RS SID Team
XT Dual olmayan vites/fren kolları.

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Karar verildi .. Disk seciminden yana kullandım tercihimi . Tekerlek seti olarak yine mavic cmxl deilde croossland setinde karar kıldım ..

Maşa olarak Athletic dedigin gibi manitou ve reba arasında karar kılacagım . Forumlardan takip ettiğim kadarıyla sid 90 kilo civarındakiler için pek önerilen bir maşa degil ..

Disk olarakta XT hidrolik set düşünüyorum ..

İlgi ve yazılarınız için cok tesekkürler ...