Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kararsızım yardım edin

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında hasan78 tarafından paylaşıldı.

1. hasan78

hasan78 Yeni Üye

merhaba arkadaşlar foruma yeni katıdım konyada yaşıyorum bi şehir bisikleti almak istiyorum günlük tahmini 50 km. yapacağım
    ben bianchi miles , salcano istanbul m , bianchi discovery , modellerine baktım
    boyum 180 kilom 75 hangisini önerirsiniz veya önere bileceğiniz başka modeller varmı bütçem max. 1000 tl önerileriniz benim için önemlidir
    şimdiden yardımlarımız için teşekkürler

2. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Geotech kullanıyorum, genel olarak memnunum. Street modelini incelemenizi ve alternatif olarak değerlendirmenizi öneririm. Ama ayarlayabiliyorsanız ön maşası amortisörsüz veya kilitlenebilir amortisörlü olsun.

hasan78 bunu beğendi.
  3. KS
    hasan78

hasan78 Yeni Üye

evet baktım güzel bisiklet ama neden amartisörsüz olsun dediniz anlamadım

4. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Şehir içinde veya çok çukurlu olmayan toprak vb. yollarda amortisöre ihtiyaç duymadığımı, aksine sert veya ani frenlemelerde amortisörün kapanmasının kontrol kaybına sebep olabileceği hissine kapıldım. Ön amortisör kilitlenebilir değilse, ön frenlemede daha temkinli olma ihtiyacı duyuluyor. Benim tecrübem bu şekilde. Bugünkü tecrübemle bisiklet alsaydım, hafifliği de düşünerek amortisörsüz bir model tercih ederdim. Tabii tekrar belirteyim, Şehir bisikleti için söylüyorum bunları. Dağ-bayır sözkonusu olursa, iş değişir.