Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kararsızım ve bilgim yok bisiklet seçimim nasıl olmalı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Rynineu tarafından paylaşıldı.

1. Rynineu

Rynineu Yeni Üye

Adı:
    Batuhan Cengiz
    Bisiklet almak istiyorum,bugün bisiklet mağazasına girdim,yeni bisiklet kokuları beni benden aldı,aslında iş arkadaşımın oğlu için bakmaya çıkmıştık kısa bir süre zarfında kendimize de bakar olduk,orada ki görevli arkadaş pek yardımcı olamadı ama bir kaç model beğendim ve önerilenleri dinledim,geldiğimde araştırmaya koyuldum hangisini almalıyım,hangi marka hangi model ve orada ki görevli arkadaşın söyledikleri kafamı kurcaladı,kilolu bir insanım takriben bir 140 kilo civarı varımdır 1.73 - 1.76 arası boyum var emin değilim kalın tekerlekli bisiklet al ve jant çubuklarının kilom yüzünden kırılma riskinin yüksek olduğu söylendi isterseniz 300-400 lira daha fazla vererek daha sağlam jant çubuklarını takabiliriz dendi (terim doğrumu emin değilim ama anlamışsınızdır ne söylemek istediğimi) carraro marka big 927 27,5 inch bisikleti beğendim açıkçası teknik konulardan anlıyor değilim tekrar ediyorum kilom 140 boyum 1.73 civarı,1.000 - 1.500 arası limit koydum ama geçmesi sıkıntı olmaz beğenirsem her türlü hallederim,üstünde rahat edebileceğim,sele yüzünden bir gün boyunca penguen gibi yürümek zorunda bırakmayacak,sağlam güzel bir bisiklet arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

2. barbaros soylerkaya

barbaros soylerkaya Aktif Üye

Adı:
    Barbaros Söylerkaya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Mrb kilonuz oldukça fazla .bence önce bir sağlık testi denemesinden sonra böyle bir aktiviteye gecmelisiniz.zira bisiklette kilo herşey demek değil ama çok şey demektir. 10 kilo verip 83 kiloya düştüğünde bunu anladım.ben yerinizde olsam 3 tekerlekli olan bisikletler var.onlarla denge sorunu yaşamadan güvenli bir biçimde pedallamaya başladım. Sonrası zaten sizinde azminizle kendisini bulacaktır.
    Saygılar

JustASimpleNub bunu beğendi.