Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kararsızım sice ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ibrahim saçak tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim saçak

ibrahim saçak Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    http://www.kronbisiklet.com/profesyonel_bisiklet_kron_xc_500-b4.html ----- http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=81

frenın dısk olup olmaması ne kadar onemlı hangısı daha kullanıslı... şimdiden tesekkurler.
    XC500 : GÖVDE :7005 DOUBLE BUTTED ALU GÖVDE

ÖN SÜSPANSİYON :KRON NEO LOCKOUT
    VİTES/FREN KOLU :SHIMAO STEF60
    ARKA VİTES :SHIMANO ALTUS –24 VİTES
    ÖN VİTES :SHIMANO TX50
    AYNAKOL :SHIMANO FCM131
    ARKA DİŞLİ :SHIMANO HG-30
    ZİNCİR :KMC-Z50
    FREN SETİ :SHIMANO V-FREN
    GÖBEK SETİ :SHIMANO
    JANTLAR :KRON NEO
    LASTİKLER :RUBENA SCYLLA SPORT
    GİDON :KRON NEO
    BOĞAZ :KRON NEO
    SELE BORUSU :KRON NEO
    SELE BORUSU KELEPÇE :KRON NEO
    SELE :KRON NEO
    PEDAL :FP-906
    BOĞAZ YATAĞI :CH-918
    ELCİK :VELO
    PARK AYAĞI - ALUMİNYUM

FORCE520: KADRO ALÜMİNYUM 1.1/8" Maşa 26'' SUNTOUR XCT PM. 100
    Sele SELLE ROYAL MACH CARRARO LOGOLU Vites SHIMANO TOURNEY TX55 21 VİTES
    Fren TEKTRO HİDROLİK DİSK HDC300 ROTOR 160mm Lastik 26X1.95 53-559 SİYAH
    Jant 26'' CARRARO ÇİFTKAT ALÜMİNYUM 32H DİSK Fiyat 820 TL

2. garces

garces Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bence Carraro çünkü aralarında belirgin bir fark göremesem de hidrolik frenden dolayı carraro diyorum. Vites olarak carraro 21 vites olsa da 24 vites ile arasında çok büyük bir fark oynayacağını düşünmüyorum. Görüntü olarakda carraro benim daha çok hoşuma gitti açıkcası. Tabi birde işi üstatlara sormak lazım :)

ibrahim saçak bunu beğendi.
  3. ibrahim saçak

ibrahim saçak Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    disk fren kullanıssız zor vs... bu tarz seyler soylentıler dogrumu sızce ? yoksa goruntu olarak dısk frenler cok hosuma gıdıyor :)

4. olgun şenel

olgun şenel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Disk frenler bence amacından sapmış durumda. Ben olayı ortasında yay olan (amortisör bile demiyorum) beyaz eşyacılarda satılan, amaçsızca oluşturulan kadrosuyla sadece çocukların gözünü boyayıp; "Baba ben bunu istiyorum" diyerek tutturmasını sağlayarak, afili görüntü ile satış yapmayı amaçlayan bisikletlerdeki duruma benzetiyorum. Nasıl ki bu yaylı olay DownHill bisikletlerden apartılmışsa disk frenlerde aynı şekilde. Böyle bir bisikletle ciddi bir arazide üst düzey bir sürücü olarak agresif takılmayacaksanız-ki bisikletin kendisi bunu karşılayamaz- disk fren olayı gereksiz bence. Disk fren düşüncem budur. Bisiklet olarak bir yorumum yok...

5. ibrahim saçak

ibrahim saçak Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bundan daha iyi 1 cevap olamazdı teşekkurler... kendı sınırımı bılmıyorum en son ılk okulda bısıklet kullandım sımdılık butcem bu. benım spor tarzıma spora bakıs acıma mtb dag bısıkletı uyuyor. tekrar tesekkurler...

olgun şenel bunu beğendi.
  6. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    xc750 HD düşünebilirsin.

7. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bahsettiklerinize mekanik disk fren için katılıyorum ama hidrolik disk fren için asla katılmıyorum. Hidrolik disk frenlerin fren performansı ile mekanik disk fren yada V frenlere göre çok daha iyidir. Buna lüzumsuz, gereksiz, abartı vs gibi tanımlama yapmak çok yanlış. Aynı durum araçlarda da söz konusudur, yıllar önce araçlarda disk fren yoktu, ön ve arka frenlerde "kampana fren" yada "pabuçlu fren" diye tabir ettiğimiz frenler vardı, yıllar geçtikçe ön frenler disk frene döndü, arkalar ise uzunca müddet kampana frene devam etti, halen de günümüzde birçok araç ön disk/arka kampana şeklinde olmakta ancak fren sistemleri yavaş yavaş ön/arka disk frene dönmeye başladı. Bunun tek sebebi disk frenlerin fren performansının çok daha iyi olmasıydı.
    Bu yüzden (hidrolik disk fren için söylüyorum) disk frenler pahalı diyebilirsiniz, disk frenler bisiklette ağırlık yapıyor diyebilirsiniz ama "amacından sapmış" diyemezsiniz, disk frenlerin amacı daha iyi frenlemedir, ve birçok kişi bisiklet alırken iyi bir fren performansı isteyebilir...

8. ibrahim saçak

ibrahim saçak Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    xc750 HD butcemı 1 raz aşıyor... fren konusu ise hidrolik disk olacak anladıgım kadarıyla

9. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    http://www.bisikletcim.com/urun/salcano-insomnia-243-sram-26.aspx 960 tl.Carraro ve xc 500 modellerinden donanım olarak çok iyi.Hd fren ,xcr maşa alınacak olsa 450-500tl tutar.200-250 tl için düşük donanım almak iyi olmaz.Biraz beklersen daha iyi olur.Xct maşa<xcm<xcr sıralaması var.Bisikletle beraber daha hesaplı geliyor.Krank set,aynakol olsun vs.Donanım arasında çok fark var.Diğer shimano donanımlısı http://www.bisikletcim.com/urun/salcano-insomnia-272-shimano-26.aspx .800 tl bütçeye çıkmışken neden 200-250 tl çıkmak düşünülmesin.İyi düşünmek lazım.Salcona'nın donanım kombinesini tutturmak kolay olmuyor. http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=917