Kararsıza bir karar verdirin.

Tepki
8
Bisiklet
Ümit
Evet arkadaşlar çok kararsızım. Geçmişte ulaş abiye bisiklet alacağımı ne önereceğini sormuştum ve giriş seviyesi için uygun bir bisiklet göstermişti ancak ben fiyatı pahalı diye (500TL) ürünü almadım ve gidip Ümit blackmount model bir bisiklet aldım 250TL'ye. Tabi o zamanlar yalnızca 1 yazlık kullanacağımı düşünerek ucuz bir ürüne yöneldim ve pişman oldum çünkü bisikleti bisikletçiden hiç çıkartamaz oldum... Jantları ve lastikleri daha geçen ay değiştirdim, ondan önce arka vites, lastik, şamyel, fren falan filan değişip durduğumdan bisiklet bana ulaş abinin önerdiği bisikletten daha pahalıya geldi.

Geçen gün o bisikletim için deltadan arka vites, ön vites ve vites kolu sipariş ettim ve değiştirip hatuna vereceğim düz yolda gezinti için sıkıntı çıkartacağını sanmıyorum çünkü.

Ancak kendim içinde 20* eğimli yokuş çıkabileceğim, yeri geldiğinde dağ bayır tırmanıp inebileceğim (ki biz arkadaşlarla bunu çok yaparız fantazi işte :eek:) beni yormayacak (ümit blackmount beni mahvediyor. sanki 10 km'lik sürüşte 10km koşu yapmış gibi hissediyorum kendim), sürüşü keyif verecek ve en önemlisi Vites geçişlerinde sorun çıkartmayacak (ümit blackmount bu konuda rezil kepaze diyebilrim ilk aldığım günden veri 1. vitese hiç geçemedi ancak pedal çevirirken ayakla takviye yaparak ön vitesi küçültebiliyorum... bisikletçi kaç defa uğraştı ama olmadı gitti :evil: adam elle çeviriyor viteste sorun yok diyor ben üzerine bnip giderken hiç adam gibi atmıyor arada birde arka vites kendi kendine karasız kalıyor 6 mı? 5mi? hangisine gideyim diye :eek:ut:). O yüzden buradaki konuları çok okudum ve kafam iyice karıştı...

Sizlerinde yorumları ile beni bu ümit blackmount eziyetinden kurtaracak fiyatı max 700- 750TL seviyesinde olabilecek bisiklet önerisi olan var mı? Dünkü araştırmalarımda Salcano Astro 40 hoşuma gitmişti ancak yinede ek önerileri olanlar varmı?

Boy : 178
Kilo : 80
Kullanım Amacı : Düz yol, Bayır çıkma, Dağa çıkıp inme, kaldırımdan 25-35cm yükseklikten uçuş ;) , Karda ve buzda sürüş, arasıra Kars - Şarıkamış arası gidip gelme (ki bu yol çok yokuş inip çıkmalı)
Bütçe : 700-750 TL belki 800TL olabilir.

Bu konuda yardımcı olabilecek tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Scudo

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
astro 20 ve 30 modellerine de bakın tmm disk fren değiller ama fiyat aynı ve parçaları daha iyi

Tepki
8
Bisiklet
Ümit
disk yada V fren olması fark etmez. gerçi disk fren pek iyi değiş diyorlar.. Gerçi şimdi baktımda astro 40 disk frenmiş ben V sanıyodum... :D

Tepki
8
Bisiklet
Ümit
Astro 40 sipariş verdim 750 TL haftaya elimde olacak.. hadi bakalım şimdiden hayırlısı olsun...