Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kararsız kaldm:)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kdRuNL tarafından paylaşıldı.

1. kdRuNL

kdRuNL Üye

Seviye:
    14" Mosso Falcon kadro alacaktm. Arkadaşlar o düz yol için hoplamaya zıplamaya gelmez gibi şeyler söylediler. Bende ucuz bişe olsn diye 15" Batus almıştm.Sizce bi sorun olur mu?
    Arkadaşada Kron Xc 1000 modeli almayı düşünüyoruz. O kadro gelir mi peki atlamaya felan?
    Fren Setimide değiştirmeyi düşünüyorum. Elimde iki seçenek var.(Bu arada Fren Vites kollarım Deore)

1)XT veya LX V-Brake Fren Bacakları(Paralel Çalışan)

2)Full Deore Mekanik Disk Fren Seti.

Daha önce disk fren kullanmadığım için çalışmasını bilmiyorum. Tam Kilitleyecek bi sistem lazm. Ona göre disk kullananlar fikirlerini yazarsa sevinirim.

2. kdRuNL

kdRuNL Üye

Seviye:
    yokmu hiç disk kullanan:D

3. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    kadro seçimi oalrak bir şey diyemem ancak hoplayıp zıplayacaksanız V freni tavsiye ederim.. Paralel olanlar tabiiki.. Disk frenleriniz özellikle ön maşayı çok zorlar..

kdRuNL bunu beğendi.
  4. kdRuNL

kdRuNL Üye

Seviye:
    Bilgi için teşekkür ederm. Yalnız Trial yapanların videolarında genelde disk fren görüyorm.? :/
    Yinede V-Brake daha iyi olacaksa alırım XT sorun değil.

5. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    hmm bence kron veya sedona tercih etmeliydin satabilirsen sat ve kron al derim ben :)

kdRuNL bunu beğendi.
  6. kdRuNL

kdRuNL Üye

Seviye:
    Tavsiyeni dikkate alacağm kardeş. Zaten Batus fazla duyulmamış marka.Baksana sitede bile yok:p Ama Fiyatından dolayı çok tutuldu. Sağlamlığınıda deneyip görelim nereye kadar gidecek:D

Sn kronla düz yol mu akıon bu arada: ))

7. alper turan

alper turan Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Batus? valla bende duymadım.kron xc 1000 bence atlamaya zıplamaya gelir ztn kron sahipleri bisikleti genellikle arazi koşullarında kullanmak için alıyorlar.sen ne kdr hoplayıp zıplarsın bisikletle orası bilinmez ama ne kdr hor kullanırsan okdr çabuk yıpranacaktır haliyle ;) fren konusuna gelince disk frenleri hız yapan kişiler daha çabuk durabilmek için kullanır (tur bisikletleri ve downhill tarzı yarışçılar) hoplama zıplama kısmında senin işini sağlam bi v fren daha iyi görür gibime geliyor.