Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kararsız kaldım mtb mi yol bisikletimi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında aycan turan tarafından paylaşıldı.

1. aycan turan

aycan turan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadslar bisiklet alcam hala karar veremedim bisiklet kullanan arkadslarım var hem arazi hem yolda kullancaksan mtb al dior tekerlekleri değiştirip istediğin gibi kulllanabilirsin diyor.çok kararsız kaldım lütfen yardım edin :((

2. ihsangencer

ihsangencer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    aycan bey biz lastiklerimizi eskidiğinde değiştiriyoruz. yeni bisiklet alınca değil

sspl bunu beğendi.
  3. aycan turan

aycan turan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    örnek olarak araziye cıktıgımda dişli lastikleri takıp cıksam sehir içindede ince lastik kullansam olmaz mı

4. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arazi koşulları çok kötü değilse yani çamurlu tırmanmalı değilse Sedonanın şehir bisikletlerine bakmanı tavsiye ederim ikisinde ortası olmuş olur :)

5. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Abdullah Cimis bunu beğendi.
  6. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    "Şu MTB'yi ince lastikle kullanırsın" önericileri bir bitmedi arkadaş, kendin kullanıyorsan kullan milleti niye yanlış yönlendiriyorlar anlamış değilim. Arazi derken ne tür arazi, toprak köy yolu mu, dağ bayır çamur mu? Lastik tak çıkar onlarla uğraşmak sizi soğutur baştan, bir de araziye ne kadar sıklıkla çıkacaksınız? Senede 1 araziye girilecekse 1 yıl mtbyi şehir yollarında kullanmak hamallık olur...

Hiç yol bisikleti kullanmadın sanırım dostum ;)

Ahmet AKÇA ve Ozan Duran bunu beğendi.
  7. ihsangencer

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    abdullah bey bisiklet ilk önce ulaşım aracı sonra spor, forumda bisikleti ulaşım aracı olarak kullanan ciddi bi kitle var. o cevrilen pedalların sonunda ulaşımımızı sağlıyoruz

8. Abdullah Cimis

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yol bisikletini ulaşım aracı olarak kullanan büyük bir kitle olduğunu düşünmüyorum. Şehir bisikletleri daha çok tercih ediliyor. Ufak bir kaldırımdan dahi inmeye korkar oluyorsun yol bisikletiyle. aman jant zarar görecek. aman maşa,kadro zarar görecek. aman toton acıcak sert inme gibi gibi. beni anlıyor musunuz bilmiyorum.

ouzoo, Abdullah Cimis ve ihsangencer bunu beğendi.
  9. Burhan Özdemir

Burhan Özdemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben de senin gibi kararsızdım mtb aldım sonradan pişman olmadım değil bisikletten memnunum ama keşke yol bisikleti alsaymışım diyorum. Seneye satıp yol bisikleti alıcam :evil:

10. ihsangencer

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    merak etmeyin gofret değil hemen kırılmıyor, varsın kaldırımdan inmeyim, kaldırımların küçük bölümleri var yolla birleşen ordan iniyorum. sizi anlıyorum bu bir süreç, kimse bisiklete "yol" ile başlamıyor, ama varacağınız yer orası

Aytuğ Ş. ve Berke bunu beğendi.
  11. Abdullah Cimis

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayır sanmıyorum yola geçeceğimi. İlk bisiklet MTB idi. Şu anki bisikletim ise yol tarzı düz maşa oldukça atik bir bisiklet. düz maşa olması sebebiyle rahat rahat inip çıkamıyorum kaldırımlara. Hızlanmasına hızlanıyorum çok iyide işte hızlı giderken önüne bozuk yol çıkınca baya sıkıntı yaşanıyor. zaten yolun hep en sağından gittiğimiz için en bozuk yeri bize geliyor. anlayacağınız denedim olmadı. konu dağılmasın teşekkürler.
    Tavsiyem ön amortisörlü maşadan kilitli kaliteli bir şehir bisikleti. Arkada bağajı, önde sepeti olan bisikletler çok hoşuma gidiyor. ulaşım için kullanılan bisikletler asıl bunlar. köyde,şehir içinde kullanılacak çok güzel bisikletler.
    Asıl şuna kafa yorup bisiklet alınmalı : Ben bu bisikleti nerde kullanacağım?

12. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gofret gibi kırılmıyor ama çok güzel akort bozuyor kaç kere kaldırımdan inip akort bozdunuz bilmiyorum ama bunlar yol bisikletlerinin gerçekleri umarım siz bunları benden daha iyi biliyorsunuzdur.

13. ihsangencer

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    tunakan bey alanya'da anacadde kilitli taştan örülmüş, ben kaldırımdan inmiyorum, kaldırımdan inmeye ihtiyaç duymuyorum. jant rs20 bozulma söz konusu değil.

eminim ki paris rubaix'yi izlemişsinizdir. kilitli taş arnavut kaldırıma göre 10 kez daha iyidir

Abdullah Cimis ve Berke bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  14. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Lastiği değiştirip yolda gidince hiç birşey değişmiyor,şahsen denedim boşuna para gidiyor.Şu an alınabileceklerin en iyisi hybrid(melez) bisikletler,hem yolda bastığın kadar yormadan gidiyor hem de hafif arazi şartlarına uygun :in: aman mtb alayım deme....

15. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Berke, enzo, ihsangencer ve 1 kişi daha bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Mayıs 2014
  16. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gelişmiş ülkelerde (videolardan gördüğüm kadarıyla) araziye çıkacak şahıs MTB'sini cipine yükleyip süreceği yere kadar götürüyor, şehirde de normal şehir bisikletiyle takılıyor.

Bizim olayımız ise maddi imkansızlıktan hem arazide hem şehirde tek bisikletle sorunu çözmeye çalışmak ama gerçekte böyle bir çözüm var olmadığından MTB'ye slip lastik gibi şeylere çözümmüş gibi yaklaşmaya başlıyoruz.

Bir diğer konu da MTB diye satılan alt seviye çoğu model bisikletle gerçek bir araziye çıkınca bisikletin dağılıp gideceği veya hiç konforlu olmayacağı gerçeği, orta halli bir MTB amortisörü bile alt seviye MTB fiyatına satılıyor, gerisini siz hesaplayın, yani birkaç bin dolar yatırmadan araziye çıkılacak güvenli bir bisiklet alınamıyor.

Ama bin dolar ve biraz altına yıllarca sorunsuz binilebilecek bir şehir bisikleti alınabiliyor.

Ahmet AKÇA bunu beğendi.
  17. aycan turan

aycan turan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ewet suan ki tartismalara bakinca bende sehir bisikletine kesin olarak karar vermis bulunmaktayim:))

Abdullah Cimis ve ihsangencer bunu beğendi.
  18. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sana hybird bisiklet gider hem bozuk yollar için hem şehir için seni yolda bırakmaz. benim düşüncem herkes yol kullanamaz gündelik kullanımda yol bisikleti kullanılmaz zati bu benim düşüncem idman için performans için kullanılır bu bisikletin amacıda budur diye düşünüyorum.

19. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hayırlı olsun demek düşer bize ama yol bisikletinin tadını vermez. :D

aycan turan bunu beğendi.
  20. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yahu arkadaş nedir şu yol bisikletine kırılacak cam muamelesi :D Eskiden hep bu tarz bisikletler kullanılırmış, gayet de aşırı olmamak kaydıyla hoplama zıplama dağ bayır bile kullanılır, 100 liralık market bisikletlerine birşey olmuyor, 2-3 binlik bisikletler mi dağılacak, sürüş tekniği oturdu mu sıkıntı olmuyor ;) :D