Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kararsız kaldım lütfen yardım edin !

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yagizcan tarafından paylaşıldı.

1. yagizcan

yagizcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar boyum 1.84 kilom 80 Bisiklet alıcam ama fazla bilgim yok internetten gördüklerim kadarıyla şu modeller hoşuma gitti.Kullananlardan yorum veya başka bir bisiklet tavsiyesi istiyorum 1800 1900 lira civarı olabilir iyi forumlar (Fazla ağır olmayan biraz da uzun yola gelebilecek dağ bisikleti istiyorum)
    http://www.sedonabisiklet.com/#!751/c10vw
    http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=308
    http://www.whistlebisiklet.com/miwok-1160-d.aspx
    http://www.meridaturkiye.com/bikes/crossway40d.html
    bu bisikletler iyi midir ? eğer iyi değilse ne önerirsiniz ?

2. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arazide kullanmayacaksanız dağ bisikletine lüzum yok hatta şahsi fikrim ağırlıklı olarak asfaltta kullanılacaksa öndeki amortisörün bile gereksiz olduğu.

3. yagizcan

yagizcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ne Önerebilirsiniz ?

4. SelimDurmak

SelimDurmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    peki ahmet abi bi sorum olacak Türkiyede bozuk kaldırım veya yolda amörtisörlü(ama gidondan kilitlenebilir maşalı) bisiklet daha verimli olmaz mı ?

5. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk mesajımda yazdığım üzre bu benim şahsi fikrim. Amortisör açıkken pedala bastığınız gücü yiyor ve ayrıca bisiklet için gereksiz bir ağırlık. Benim bisikletimin maşası da kilitlenebilir modellerden ve sadece merak ettiğim için birkaç kere açık tuttum ve şu an bana sadece gereksiz bir ağırlık olarak görünüyor.

Benim tercihim amortisörsüz v frenli modellerden olurdu. Marka model işine girmeyeceğim çünkü orada şöyle bir sorun var. İyi markaların kadroları kaliteli ve hafif oluyor buna mukabil donanımlar daha düşük seviyede oluyor. Donanımı da iyi olsun derseniz fiyatları iyice uçuyor.

6. yagizcan

yagizcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Peki ama en azından bir kaç link atsanız fazla bilgim yok yanlış bir şey yapmak istemiyorum

7. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de bu işlerde yeni sayılırım o nedenle şu bisiklet iyidir diye öneride bulunmaya çekiniyorum. Başka önerilerde bulunan çıkacaktır, acele etmeyin. Dediğim gibi öncelikle hangi koşullarda kullanacağınız önemli. Arazi mi asfalt mı? Daha sonra fiyat, donanım ve servis kriterlerini değerlendirirsiniz. Örneğin benim bisikletim Salcano ve servislerinden herkes illallah etmiş durumda. Ben ücretsiz bakım haricinde bir daha gitmedim. Forumdan ve internetten araştırarak vites ayarı vs. işlerini öğrendim. Diğer bir önemli konuda bacak arası boyunuza göre kadro ölçüsünü belirlemek. Son olarak bisiklet seçimi ile açılmış bir dolu başlık var. Oradaki seçimleri ve yorumları okursanız yararlı bilgiler edinebilirsiniz.

Son bir noktayı daha ekleyeyim. Bütçenizi ayarlarken aksesuvarlara gidecek parayı da hesaba katın. Kask, eldiven, forma, tayt, aydınlatma, gözlük, yedek lastik, alyan takımı, suluk, gerekliyse bagaj vs. vs derken oralara da iyi paralar gidiyor.

yagizcan bunu beğendi.