Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kararsız kalan acemiye destek verin

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alper Çakıroğlu tarafından paylaşıldı.

?

Sizce hangisi

1. Carraro 225

20,0%
  2. Carraro 224

20,0%
  3. Sedona 321

60,0%
  4. Kron Tourer 24v

oy sayısı 0
    0,0%
  1. Alper Çakıroğlu

Alper Çakıroğlu Yeni Üye

Merhabalar,
    Yaklaşık 10 gündür forumu alt üst ettim.Özellikle bisiklet seçimi başlığını didik didik ettim ama bir türlü seçimi tamamlayamadım. Aklımda bir kaç marka ve model oluştu. Bu ürünler hakkında objektif ve marka fanatizmi yapmadan görüşlerinize ihtiyacım var. Eğer doğru yol alabilirsem haftasonu yeni bisikletimle ilk turumu atmış olacağım.
    170 boyunda 125 kg ağırlığındayım. Yeterli kondisyonu yakaladıktan sonra akşamları 15km haftasonları ise 40 km yol yapmayı planlıyorum. İzmitte yaşıyorum ve açıkcası ilk etapta dağ tepe gezmem %95 asfalt ve sert zeminde bineceğim diye planlıyorum. Amacım hem spor yapmak hemde kilo vermek, lise yıllarına kadar bisiklet üstünde olan birisi olarak tekrar iki tekere dönmek beni geçmişe götürüp hareketlendirir sanırım.
    İzmitte servis ağı olan carraro ve kron bildiğim kadarıyla dolayısıyla sedona hoş görünsede bu iki başlıkta sıkıştım yada servise gitmek ne kadar önemli onuda bilmiyorum.
    Desteğiniz için şimdiden teşekkürler. Gönlüm 225ten yana olsada sizlerin görüşlerini almak istiyorum.
    Carraro 225 Sportive
    Açıkcası 225in renkleri ve hd fren olması beni etkiledi. Bizzat gidipte göremesemde bu bisikleti almayı planlıyorum. Bazı arkadaşlar hd fren olması dezavantaj demiş bunu anlamış değilim giriş seviyeside olsa bile v frenden daha iyi performans gösterir diye düşünüyorum.
    Carraro 224
    Renkleri çok cazip gelmesede fiyat olarak mantıklı geldi
    Sedona 321
    Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine inceledim aklıma yattı fakat 225in hd fren olması ve rengi beni kendine çekiyor.
    Kron Tourer 24v yada HD
    Başka bir arkadaşımın tavsiyesi kron oldu fakat kendisi başka bir bisiklet kullanıyor nasıl bir yorum getirdi bilemiyorum.

2. Alper Çakıroğlu

Alper Çakıroğlu Yeni Üye

Arkadaşlar bugun izmitteki bisikletçileri dolaştım ellerindeki bisikletleri inceledim fakat birisi sen aşırı kilolusun dolayısıyla şehir bisikleti alırsan göbek yada jantlar deforme olur hem binemezsin hemde çok masraf açar sen mtb almalısın dedi bunun üzerine sekaparktaki yansanayi ötesi dağılmakta olan mtbleri denemeye gittim yaklaşık 30 dk sekapark turu sonrası bacaklarım ve el bileklerimde sızlamalar hissediyorum acaba vucudum şehir bisikletindede aynı tepkileri verir miydi?
    sizce mtb mi araştırmalıyım yoksa şehir bisikleti alıp güçlendirmelerden yana mı düşünmeliyim?

forumda bir arkadaşımızda aynı konuda yorum yapmış kıramadığım bir arkadaşıma verdiğimde her seferinde göbek yamulurdu gibi birşey yazmış sizce ne yapmalıyım