Karar veremiyorum!

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaslar daha oncede sedona 610 alıcam dıye karar vermıstım belkı goren olmustur.Fakat almadan 1-2 gun once içimden almıyım sonra alırım falan dedım boylece yol bısıkletınden vazgeçtım sonra babamla konustum yılbaşında istediğin bisikleti alırım falan dedi herneyse, ama suan içimde huzursuzluk var. Yol bisikletimi dağ bisikletimi diye seçmem gerek ama seçemiyorum.İkisindede çok eğleniyorum.Hız tutkumda var adrenalinde.Dağlı taşlı yollarda gitmekte ilgimi çekiyor hız yapmakta.Bu konuyu belki benim durumuma düşen olmuştur diye açtım.Lütfen anlayışla karşılayın...:(

Scudo

Ömer Yüzgeç

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Şöyle söyleyim bende aynı kararsızlıkta kalmıştım. Dağ bisikleti aldım hiç dağa taşa çıkamadım asfalttan bir yere çıkamıyorum bulunduğun yere göre değişir ama ben en yakın zamanda yol bisikleti alacağım :D

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
Dağ bisikleti alıp, yol lastiği tak.

Ömer Yüzgeç

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Yolda sürecekse dağ bisikletinin ağırlığını çekmeye değer mi ?

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Suan toplama bir dag bisikletim var eger dag bisikletine karar verirsem sadece karbon kadro alicam. Yol bisikletine gecersem komple alicam

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Emre Akkanat

O zaman Yol bisikleti al kardeşim,mtb öyle yada böyle cismen var sonuçta. Sen yolun tadına bir var belki mtbyi satarsın..

Ömer Yüzgeç

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Bu konu senin seçebileceğin bir konu sen neyi istiyorsan onu alacaksın. sade kahve şekerli kahve gibi sen hangisini istiyorsan.

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Bütçeni bilmiyorum ama ikisi arasında kaldıysan Cyclocross modellerini düşünebilirsin belki. Asfaltta yol bisikletinin performansını alamasanda o tadı bi nebze tattırır aynı şekilde Dağa taşa çıktığında da o zevki alabileceğini düşünüyorum..

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Kafanı karıştıracağım ama ben de kendimi ara ara yol bisikletlerine bakarken buluyorum. Her gün ortalama 40-45 km iki günde bir de 90-100 km yol yapıyorum. Son durakta bulursam çay iciyor yemek yiyor ve geri donüyorum. Kamp yapmıyorum. Tek yüküm su ve belimde taşıdığım çikolatalarım oluyor! Bisikletim hafifi pedallar ile 11kg ama sanki yol bisikleti alsam daha rahat giderim gibi geliyor. Tavsiyem aldığın zaman nerede kullanacağınıza karar vermeniz.. Kararı verdikten sonra hangi bisikleti alacağınızı bilirsiniz .

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Iste bu karari vermem gerek.Ikiside cok dikkatimi cekiyor :)))

numanstein

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Sedona
Çözüm belli aslında, en çok arzuladığınız sürüş stiline uygun bisikleti önce alıp, diğeri için de para biriktirmek. Çünkü iki sürüş tarzını da seviyorum diyorsunuz seçim yapmak zor.

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
@Rotinda A.

Son derece mantıksız aynı şey mi ?

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
@Arda_7
Adam hem hızı hem dağları, bayırları seviyor. Dağ lastiğine yol lastiği takarak hızlı gidebilir ve istediği zamanda dağa çıkabilir. Bütçe vs belirtmediği içinde 10 KG altında bir dağ bisikleti alabilir. İyi sürüyorsa dağ lastiğiyle bile yolda hızlı gidebilir. Yol bisikleti alıp dağa girmesi daha mı mantıklı sence?

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
@Rotinda A.

Cyclo-cross a ne dersin ? Hem dağ bisikletine oranla daha hafif hemde arazi yollarındada sürebilir asfaltda drop bar keyfinide yaşayabilir.Vites sistemiyle yol bisikletinin hazzınada ulasabilir.Ayrıca siz dağ bisikletine slick lastik takın bakalım hızlanmanıza ne kadar faydası dokuncak.

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
@Arda_7
Dağda dağ bisikletinin verdiği zevki Cyclocross kesinlikle vermez. Ayrıca dağ bisikletine yol lastiği takmanın hızlanmaya baya bir katkısı olacaktır(tabi size de bağlı). Lastiklerin hıza katkısı olmasaydı yol bisikletine ince lastik takmazlardı herhalde, lastik önemlidir. Arkadaş istiyorsa Cyclocross alsın, isterse yol, isterse dağ bisikleti alsın.

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
@Rotinda A.
Hocam ben anlatamıyorum galiba size.Bende de yol bisikleti almadan önce marin bobcat trail marka dağ bisikleti vardı .Gerçekten güzel bisikletti yalnız sonra bende slick lastik taktım ama gözle görülen bir his yaşatmıyor size .Çünkü gereğinden fazla ağır oluyor .

öner yıldırım

Aktif Üye
Tepki
15
Dağ bisikleri sanıldığı kadar da ağır değil, melez bir şehir bisikletten tek farkı kalın lastiği ve seçime göre diskleridir. Gideceğiniz yol önemli, ben çoğunlukla sanayi içinde arnavut kaldırım tipli yollarda gidiyorum, bunun dışında sıkça karşılaştığım çeşitli yükseklikteki tümseklerin, yama yolların üzerinden çekinmeden geçiyorum. Arkadaşımda şehir bisikleti var, o bu yola girmiyor. Asfalt yola çıktığımda da süratim kesilmiyor. Tabi ki bu bisikletle şehirlerarası yolda yarışa girmem, ama heryere girerim.

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Suanki dag bisikletimde hem slick hemde dişli lastik var istedigim zaman degistiriyorum.Fakar şuanki evin yaklasik 150 metre ilerisinde %15 egimli bir kum tepesi var bitimindede sırf arazi. Ama yoldada surmeyi cok seviyorum :)

Gün A.

Daimi Üye
Tepki
428
Bisiklet
Cannondale
hocam eğer düzgün asfaltta sürme imkanı varsa yol bisikleti al.

bırak pişman olmayı, neden daha önce almamışım diyeceksin.

"yol bisikletinden aldığım tadı hiç bir şeyden alamadım, belki bi bilardo....

ama yok ya yol bisikleti daha güzel..."