Karaisalı, Kapıkaya Kanyonu, Varda Köprüsü, Taşdurmaz Çakıt Vadisi, Belemedik turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Murat PAR tarafından paylaşıldı.

1. Murat PAR

Murat PAR Aktif Üye

Seviye:
  2. Yusuf8384

Yusuf8384 Üye

Adı:
    yusuf8384
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok güzel bir gezi olmuş. Ben de 2 hafta önce Tarsus'tan sabah dolmuşla Pozantı'ya gidip, belemedik-taşdurmaz-kuşçular-hacıkırı-varda köprüsü rotasını izleyerek akşama tekrar Tarsus'a dönmüştüm, tek kelime ile muhteşem bir doğa; özellikle belemdikdeki o derin vadide, sessizlikte pedal çevirmekten inanılmaz zevk almıştım ama siz daha fazlasını yapıp bir de kamp atmışsınız kıskandım doğrusu.

Murat PAR bunu beğendi.
  3. sezginnatik

sezginnatik Aktif Üye

Adı:
    sezgin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Memleketimin en güzel yerlerinden bazılarını gezmişsiniz . Harika bayıldım

Murat PAR bunu beğendi.
  4. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
  5. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bisikletin limitlerine kadar kullanıldığı, sıradışı bir tur olmuş. Trenle belemedikten geçerken, alaman köprüsünün üzerinde karşıdan kırılmış diş boşluğu gibi gözüken kapıkaya kanyonuna uzaktan bakarken bile heyecan duymuşumdur. Bu heyecanı yapmış olduğunuz turla iliklerimize kadar hissettirdiniz. Açıkcasi iyi cesaret. Demekki şehir hayatında yaşaya yaşaya doğal olana iyice yabancılaşmışız.

6. Murat PAR

Murat PAR Aktif Üye

Seviye:
    @AYBARS kardeş sildim.malesef

@mehmetsunu gitmek lazım.ilerede hes yaparar,yol geçer bişey olur buraları mahvolmadan gitmek lazım.

mehmetsunu bunu beğendi.
  7. sivas2758

sivas2758 Yeni Üye

Adı:
    sivas
    çok eskilerde o köprüyü görmüştüm.anılarım canlandı sayenizde.ayaklarınıza sağlık çok güzel bir coğrafyada mükemmel manzaralar için teşekkürler

8. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu harika turu hem de tek başına tamamladığınız için gönülden tebrik ederim. Bu kadar güzel bir coğrafyayı fotoğraf ve videolarınızla aktadığınız için de çok teşekkürler. Kanyonları gezmekten çok zevk aldığım için bir gün yolumu oralara da düşüreceğim. Ayrıca vadi de harikaymış.:)

Çok çok teşekkürler

Kazasız ve keyifli turlar

five

9. meraklı

meraklı Yeni Üye

Adı:
    bülent akın
    Bisiklet:
    Trek
    okudum Murat çok güzeldi, çadırlı ve konaklamalı bir tur olduğunu düşünmemiştim, helal olsun tek kelimeyle, gerçekten de yalnız gitmen müthiş, yazdığından pek kaybolma yaşamamış gibisin, yön kavramın iyi sanırım, ben tek başıma herhalde ençok kaybolmaktan korkarım :) ankarada iken çubuk diye bir ilçenin tüm köylerine tek başıma gitmiştim benim de tek başıma en tehlikeli maceram budur tabii anayoldan ayrılmadan, köpeklerle hiç karşılaşmadın mı? bu kadar vahşi bir ortamda köpekler nasıl davranır doğrusu merak ettim? selamlar bir de videolarını seyredeyim,...

10. Cem cm

Cem cm Aktif Üye

Adı:
    Cem
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Böyle güzel tur yazılarını okudukça sanki kendim gitmiş gibi bulunduğum ortamdan kopuyorum. Çok güzel olmuş

11. ÇaNakkaLeRuHu

ÇaNakkaLeRuHu Bisikletkolik

Adı:
    Batuhan
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bizi oralara götürdüğünüz için teşekkürler.

Cem cm bunu beğendi.
  12. biyolog

biyolog Yeni Üye

Seviye:
    @meraklı abi tesekkür ederim.kaybolma olayı pek yaşamadım.dağ köylerinde öğretmenlik yapmıştım ilk atamamda orda kaybolmama tecrübelerini birebiir yaşayarak öğrenmiştim.artık teknoloji de var eskisi gibi degil navigasyon çok yardımcı oluyor.vaktin olursa diğer turların linkini aşağıya ekliyorum.özellikle zamantı vadsi ve kapuzbaşı mühhiş benim nazarımda.
    28 Haz-02 Tem 2013.Silifke,Mut,Ermenek,Kazancı,Anamur'un yaylaları,gülnar,silifke tur
    Kapuzbaşı Şelaleleri, Zamantı Vadisi, Yerköprü Bisiklet Turu.
    Ceyhan, İmamoğlu, Aladağ Turu. Sağanak yağmurda.

@ÇaNakkaLeRuHu tesekkürler kardeşim

13. Murat PAR

Murat PAR Aktif Üye

Seviye:
    @Cem cm teşekkürler kardeşim.kısmet olursa bu yaz bolkar dağları yada azdavay da zümrüt diye bir köy var.valla kanyonu felan kastamonu civarları.ayılara yem olmadan yapabilirsem yüklerim.çünkü ülkemiizdeki ayı popülasyonunun en fazla olduğu bölgeler.

14. Homer

Homer Kıdemli Üye

Adı:
    A.Murat Günal
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Harika gezi

2015'de Toroslarda yaptığımız gezide Belemedik-Hacıkırı arasını yürümek durumunda kalmıştım.
    Gerçekten müthiş bir yer.
    Tren geçişine denk geldiniz mi?
    Ben yürürken denk geldiğimde o derinden gelen, tünelden çıktığı gibi patlayan gürültüsüyle bir hayli irkilmiştim.

smhkvs bunu beğendi.
  15. Murat PAR

Murat PAR Aktif Üye

Seviye:
    @Homer evet kardeşim tren denk geldi yalnız tünel çıkışı değil tüneldeki rayların bakımı için yapılmış bir kaçış kapısı var.disardan 30 40 metre yukarıya tirmaninca dağın içine açılan bir kapı.oradan tren geçerken denk geldi.videolarda var mıydı hatırlamıyorum ama müsait bir zamanda yuklerim tam onai kameraya almistim