Karagöl Turu

nedimt

Üye
Tepki
161
İsim
Nedim
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba bugün yol bisikletim ile Alaybeydeki evimden Karagöle tek başıma bir tur düzenledim. Toplam 61 km mesafe katettim.Tırmanış yorucu ancak inişte de hız ve frenlemeye oldukça dikkat etmek gerekiyor. Örnekköy Merzarlığından sonra tırmanış başlıyor ve aşağı yukarı 20.5 km'lik bir yol sizi bekliyor. Yolun ilk yarısı daha eğimli. Yol üzerinde mataranızı doldurabileceğiniz 4 ila 5 adet çeşme mevcut. Milli parka giriş ise yaya veya bisikletli için 6tl. Yolda iki bisikletli arkadaş ile daha karşılaştım ama karagöle kadar çıkmayacaklarını söylediler, bisikletlerini alalı henüz 1 ay olmasına ragmen yolu neredeyse yarılamışlardı kendilerini tebrik ediyorum :) Ayrıca karagölün girişindeki görevli buraya düzenli olarak 50-55 yaşlarında bir beyin bisikletle geldiğini söyledi. Belkide bu ustamız forumdadır. Rota ile ilgili daha detaylı bilgi veya dikkat edilmesi gereken noktalarla alakalı görüş bildirecek arkadaşım varsa çok mutlu olurum.
Teşekkür ederim.IMG_0526.JPG

Dosyalar

Scudo

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tebrik ederim. izmirde oldugumda spil dagi, radar, sabuncubeli ve karagol tirmanislarini bende yaparim. karagol tirmanista dikkat edecegin ilk cesmedir (sakin icme, suya yaklasinca zaten kokudan icemezsin). acil durumlarda orman sefligin cesmesini kullanabilirsin. izmirin en sevdigim tarafi tam bir bisiklet cenneti.

• Beğen
Tepkiler: nedimt

CY3535

Aktif Üye
Tepki
251
İsim
Çağlar YILMAZ
Bisiklet
Lapierre
Tebrikler @nedimt eğer strava kaydınıda atarsan iyi olur, hatta haberleşirsek beraber çıkarız :)

• Beğen
Tepkiler: nedimt

nedimt

Üye
Tepki
161
İsim
Nedim
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@3rsin teşekkür ederim. İlk çeşmede mataram dolu olduğu için durmamıştım şansıma :) Rota bencede cennet gibi çok güzel.

@CY3535 teşekkürler. telefon/şarj sorunu yaşadığım için stravayı açamadım maalesef. Haberleşiriz tabi işten fırsat buldukça.