Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karagöl-İnboyu obası-Bektaş yaylası turu: (18.09.2011/Ordu)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Cüneyt Şanlı tarafından paylaşıldı.

1. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Evet uzun bir aradan sonra 18.09.2011 tarihinde tekrar yaylaya çıktık.Bu sene yaz(!) sezonu hava şartları açısından olağanüstü kötü geçti,güneşli gün sayısı oldukça azdı.Havaların sıklıkla yağışlı geçmesinden dolayı fazla bir etkinlik yapamadan yaz geçti...

Pazar sabahı 17 bisikleti minibüse yükledikten sonra 07.00'de Ordudan hareket ettik.Asfalt zeminde yaptığımız 61 km'lik bir yolculuktan sonra Çambaşı beldesine ulaştık,burda kahvaltı molası verdik ve gıda ihtiyaçlarımızı karşıladık.Daha sonra Çambaşından(1850m) inboyu obasına ( 2230m ) oldukça bozuk olan stabilize yolu takip ederek zorlukla ulaştık.Yaklaşık 20 km'lik bu kısımda normal araçaların ilerlemesi ancak zeminin kuru olmasına bağlı,yağışlı günlerde burdan ilerlemek imkansız...

Saat 12.00 civarında biskletlerimizi minibüsten indirdik,yaşanan gecikmelerden dolayı hedeflediğimiz iniş saatini çoktan geçirdik.Günün yarısına gelmişiz bile..:((
    Karşımızda tüm ihtişamıyla Karagöl dağı ( 3094 m ) duruyor, bu dağ volkanik yapıda bir dağ.Amacımız dağdaki 6 krater gölünden konumumuza en yakın olan Aygır gölüne (2650m) yürüyerek tırmanış yapmaktı.Ancak bu pogram için yeterli zamanımız yoktu.O nedenle bisikletlerle inboyu obası - bektaş yaylası - bulancak rotasını izleyerek deniz seviyesine muhteşem bir iniş yaptık...

Hava koşulları tahmin edeceğiniz gibi sürekli değişti,fotoğraflar havanın daha çok güneşli olduğu kısa zaman diliminde çekildi.Bu yönden sizi aldatmasın,bu gezide toz-toprak-güneşte oldu yağmur-bulut-sis'te.
    Dondurucu rüzgar nedeniyle kısa süre sonra yağmurluklarımızı giydik,buna rağmen ben üşüdüm...

Deniz seviyesi ile yayla arasında oldukça belirgin bir sıcaklık farkı var.Sonuç olarak keyifli maceralı bir gün geçirdik...

Fotoğraflar:
    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.243569455688610.61691.100001066723837

2. sedat seçkiner

sedat seçkiner Aktif Üye

Seviye:
    Çok güzel. Doğayla içiçe, yayla, yayla evleri, halen akan dereler, sisin içinde kaybolmak...
    Ayaklarınıza sağlık.:)

3. Kamil BULUT

Kamil BULUT Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok eğlenmişiniz belli :)Paylaşım için teşekkürler.

4. Frédéric LAPOİNTE

Frédéric LAPOİNTE Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok guzel bir gezi olmali ama facebook kullanmayi reddediyorum.
    Fotograflari foruma yukliyorsaniz...

akifberkant bunu beğendi.
  5. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  6. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    keyifli bir tur olmuş.resimleride paylaşsanız daha iyi olacaktı

7. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Harika manzara, harika resimler, teşekkürler :)

8. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
  9. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ooo, bu başlığı yeni görüyorum. Hemen resimlere bakıyorum Cüneyt. Ahh sizin oralara gelip o doğayı ben de solumak isterdim. Göya Orduluyum Ordu'nun O'sunu bilmiyorum...:(

Vidyolar da iyi olmuş, emeğine sağlık...

10. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhaba Salih,

Bende Ordu'nun O sunu bilmezdim ta ki tayinim Ordu/Perşembeye çıkana kadar.Buranın doğası trekking ve bisiklet için çok uygun aynı zamanda çetin,yokuşu bol...:boese157:
    Ama havasına alışamadım,doğru dürüst bir yazı yok ve bıkkınlık verecek derecede yağış var...O nedenle fazlada bir etkinlik yapamıyoruz,artık olduğu kadar...
    Selamlar,
    Cüneyt

Salih Dinçer bunu beğendi.
  11. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu slide show'a bayılıyorum...:D

Frederic, haklısın herkesin FB kullanmasını bekleyemeyiz. Aslında FB'nin herkese açık bağlantıları mevcut. Bunu Cüneyt görebiliyor. Sonunda bir lock parametresi oldun mu album herkese açılıyor. Örneğin şu fotoğraf gibi:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=243676689011220&l=315b2c9a41

Gerçi Cüneyt Flickr'a da yüklemiş. Orası çok iyidir çünkü slide show imkanı harika. Ben de orayı tercih ediyorum ama FB bağlantısı verirken kilidi anahtarı olanı verilirse sanırım login olmayan FB kullanıcıları bile fotoğraflara erişebilecektir. Böyle teknik bir kirliliğe sebep olduğum için özür dilerim...

Bu arada sormak isterim Dut Pekmez'leri yaylada yetişen cinsten mi? Yani yükseklerden gelen şifa kaynağı! Şöyle 100 cl.'lik olsaydı yanımda ne iyi olurdu. Güç verirdi pedallara, pardon bacaklara...:)

Kazasız pedallamalar...

12. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhaba Salih,
    Evet slide show olayı güzelmiş,fotoğraf sayısı çok olunca buraya yükleyemedim.Bir dahaki gezide yüklemeye çalışacağım tabii slide linkinide vereceğim..:))

Dut pekmezlerinin olduğu fotoğraflar giresuna bağlı bektaş yaylasından inerken çekildi.Ordaki yerleşimin adını bilemiyorum,öğreneceğim...

(Bu arada artık iş yerinden bisikletforuma giremeyeceğim!!!,Ordu sağlık müdürlüğü internet erişimimizi büyük ölçüde sınırladı.Bu sansür uygulamasından dolayı kendilerini tebrik ediyorum....):mad:

Salih Dinçer bunu beğendi.
  13. FATİH ÇOLAK

FATİH ÇOLAK Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza Sağlık çok Güzel Bir Tur Ve Doğa Harikası Manzara Oralar Da Bisiklete Binmek Isterdim

14. Hasan 16

Hasan 16 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ideal yer ve zamanda yapmışsınız turunuzu tebrikler.

15. Hasan 16

Hasan 16 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ne pekmezdir onlar.Böyle yerlerden geçerken mümkünse böyle tabii gıdaları yemek ve de almak lazım.Kaçırmayın derim.