Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karadeniz Teknik Üniveristesinde Bisiklet yasaklandı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Eren Yoloğlu tarafından paylaşıldı.

1. Eren Yoloğlu

Eren Yoloğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Başlıkta okuduğunuz gibi arkadaşlar;

yaklaşık 10 gündür önce 23.00 diye başlayan sonra 21.00 a çekilen üniversiteye bisiklet ile giriş hakkı elimizden alınmıştır.
    Final dönemleri başlıyor. Bisikleti ile ulaşımını sağlayan insanlar 24 saat açık olan kütüphaneye akşam 9 dan sonra gidemiyor.
    yada kampüs içinde kaldıkları yurtlarına bisikletleri ile gidemiyorlar.
    KTÜ Bisiklet Kulübü olarak böyle bir uygulamayı herkesle paylaşmak nasıl bir yönetim anlayışı içerisinde çabalayıp insanlara bisikleti sevdirmeye çalışıp
    turlar, eğitimler düzenlediğimizi paylaşmak istiyoruz..

2. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Nasıl bir şey o ne sebeple yasaklamışlar. Eylem yapın. Toplayabildiğiniz kadar bisikletle rektörlüğün önünden geçiş yapın.

3. Orçun TÜRK

Orçun TÜRK Yeni Üye

Seviye:
    Gerekçe nedir acaba?

4. Ugur.Ugurlu

Ugur.Ugurlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ülkeyi sevmemek için hergün bir başka neden çıkarıyorlar ortaya. Bunun için yöneticilik yapıyorlar sanki, ne yaparız da daha da az sevdiririz, nasıl yaparız da herşeyi daha zorlu hale getiririz.

5. serdar tasci

serdar tasci Üye

Seviye:
    iki adımlık yere bisikletle gitmelerine gerek yok...
    neden yasaklandıgını araştır..

6. Hasan ASKER

Hasan ASKER Yeni Üye

Seviye:
    Geçen gün benide kampüse almamışlardı... neymiş saat 5ten önce alamayız yasak... Kardeşim ben buranın öğrencisiyim diyorum yok yasak sekreterlik bu şekilde bilgi verdi dedi yinede almadı... Yer Kafkas Üniversitesi Konservatuvar kampüsü... İşin komik tarafı öğrenci kimliğin varmı yokmu diye sormazlar her önüne gelen girer ben akademisyen adayı giremiyorum... Neyseki kendi kampüsüme girişte sorun olmuyor (şimdilik)

7. Alper Yılmaz

Alper Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Gümüşhane Üniversitesi öğrencisi bir Trabzonlu olarak hangi akla mantığa dayanarak alındığı belli olmayan bu kararı kınıyorum.Keşke KTÜ kadar geniş kampüs alanı ve yollarımız olsa da daha çok bisikletle gidip gelsek derken adamların yaptığı işe bak...

8. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    şimdi boş atıp tutmayalım detaylarıyla işin aslını öğrenelim öyle tarafımızı belli edelim böyle saçma bişekilde HAKKIMIZ ELDEN GİDİYO diyerek ayaklanma olmaz gidin rektörlüğe paapaşa aslını öğrenin belki bi kaza vb bişey oldu eğer ki hiçbişey demezlerse hakkınızı sonuna kadar arayın

9. k.kartal

k.kartal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kaza olduysa bile bunun çözümü bisikleti yasaklamak mıdır? Böyle saçma bir savunma mekanizması olabilir mi?
    Ayrıntıları bilmesem de bisiklet kullanımını saatle kısıtlandırmanın hiç bir anlaşılır tarafı yok. Saat 21,00dan sonra bir öğrencinin yurttan kütüphaneye bisikletle gidebilmesini kim hangi mantıkla engellemeye calışır aklım almıyor... Söylencek çok şey var da yeri burası değil.

bekir ayvaz bunu beğendi.
  10. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bugatti veyron, Ferrari, lamborcini, masarati ile gidin ortalığı tozu dumana katın, lastik yakın, drift yapın bakın o zaman üniversitenin ekabirleri gelir arabanın tozunu bilem alır 'oğlum kızım hep böyle gelin başımız üstünde yeriniz var' derler.

11. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bence de yasaklar hiçbirşeye çözüm getirmez getirmemiştir de. Kısa vadede olay çözüldü görünür yalnız altından kim bilir neler çıkar. İşin sosyolojik boyutu zaten fazlasıyla zedelenmiştir birileri topluma bisikleti kazabdırmaya çalışırken birileri bisikleti çocuk oyuncağı zannetmeye devam eder.

12. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cidden ama, hakkımız elimizden alındı diyorsunuz, başka da bir şey yok. Olay nedir, hiçbir KTÜ öğrencisi, çalışanı bilmiyor mu? Bir şey var, şikayet gelmiş ya da bir husumetin devamı bu.

13. Mehmet Tavacı

Mehmet Tavacı Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Olayı tam olarak açıklayabilirmisiniz ? Neden böyle bir kural konuldu ?

14. Eren Yoloğlu

Seviye:
    Gerekçeleri bizden kaynaklanmasa da biz de mağdur olduk.Son zamanlarda kiralık bisiklet uygulaması moda oldu,kampüsün içi bisiklet doldu,fakat çarpık bir bisikletlenme bu.Bisiklet üzerinde sigara içeneler,kızların,yürüyüş yapanların üzerine sürmeler,üniversite hastanesi bisikletten düşenleri tedavi etmekten bıkmış durumda,kurunun yanında yaş da yanar ya hani,bizimki de o misal.4 sene önce çalışmalarımıza ilk başladığımızda kampüsteki bisiklet sayısı 3'ü geçmezdi,onlar da çılgın dağcı arkadaşlarımızdı.Kapılardan giremedik,yasak dediler,tartışa tartışa 4 sene,artık kimlik sormaz hale geldiler,o kadar kabul ettirdik kendimizi.Bizimle ilgili 4 sene boyunca bir tane şikayet almadı güvenlik birimi.Rektörlükle görüşmeye gideceğiz birazdan,bakalım bir şeyler yapabilecek miyiz?

15. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İnşallah bu sorun kısa sürede çözülür... Üniversiteler böyle yaparsa şehirdekiler ne yapsın...

16. Eren Yoloğlu

Seviye:
    Rektörlükten yeni döndük,rektör yardımcısıyla görüşebilmek için 2 saat falan bekledik,görüşemeden mediko müdürüne sevk edildik,o bu konu benimle ilgili değil karar veremem dedi,çarşamba toplantıda konusunu açarım siz dilekçenizi yazın dedi,biz dilekçeyi iki hafta önce vermiştik.

17. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Benim de mezun olduğum okul. Bu çağdışı geri kafalı zihniyet benim öğrenciliğimde de başka şekillerde vardı. Belki siyaset yapıyorsun diyecekler ama ben buna "Ayran kafası" diyorum. Yöneten kim olursa olsun zihniyet 30 yıl önce neyse şimdi de o!
    Yale gibi Stanford gibi Oxford gibi üniversilere gidin görün; rektörleri bile bisikletle işe gidip geliyordur. Onlarda çağdaşlık olan bisiklet kullanımı bizde ne yazık ki basitlik olarak görülüyor.

18. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    o zaman bisiklet klübü olarak kendi kimliklerinizi çıkarın klüp üyesi olmayan bisikletle giremesin böylelikle tam olmasa da bi ufak bir çözüm getirilmiş olabilir.

19. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Eğer dilekçe vs. ile çözemezseniz,mahkeme yoluna gidin.Eğitim hakkım elimden alınıyor,ben ulaşımımı bisikletle sağlayan birisiyim diye.Bakalım ne olacak sonuç?

20. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Sonuç nedir? Balık hafızası olmasında yine konu.