karadeniz karadeniz

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
herkese selam
cahit turhan hocamın
bana söyledigi bir söz var
[bazen alacaksın bisikleti
nereye gittigini bilmeden
hep yolda olacaksın]
bende bu sözün üzerine
1 mart da sarpdan başlayıp karadeniz
sahil yolundan
edirneye kadar her şeye ragmen
yolda olmanın keyfine varcam

(link)
(link)
bulutlar gibi

• Beğen
Tepkiler: sare
Scudo

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Rahman merhaba.

Sana hatasız ve kazasız sürüşler dilerim.Umarım herşey istediğin gibi gelişir...

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
süper bir organizasyon,keşke benimde vaktim olsada size azıcıkta eşlik edebilsem.İstanbuldan geçerken birlikte pedallıyacağımızdan emin olabilirsin ama.Başarılar:)

• Beğen

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Rahmancığım biraz erken değilmi?. Karar verdiysen sana başarılar
Karadeniz yolları çok güzel ve güzellikleriyle dolu yerler.
Ben İstanbul,Sarp arasında, bir bölümünde yalnız,bir bölümünde Cahit ile, bir bölümünde Süleyman beyle pedal basmaktan büyük keyif almıştım..

Sana yağışsız ve sağlıklı yolculuklar dilerim. Hızlı bisikleçi. Sevgilerimle..

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
@Necati Bilgen

sağol abi o sevgi saygı ve hürmetler bizden

Necati ağbi bende bir resmin var onu sana en kısa zamanda göndereyim.:)

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
@H.Can DEMİREL

slm
iyi dileklerinden dolayı
teşekkür ederim
selamlar

@hızlı

slm
sagolun

nedemek bende sizinle az olsada pedallamakdan
büyük zevk alacagımdan emin olabilirsiniz
selamlar

@Necati Bilgen

slm necati amca
karadeniz senden sorulur
evet karar biraz erken
ama yaza bir sürü planlarım var
havaların iyi gitmesinide
degerlendirmek isdiyorum
iyi demennilerin icin teşekkürler
en kısa zamanda pedallamak üzere
selamlar...

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
merhabalar. su hep yolda olma durumu cok guzel birsey. ben de hep onu sevmisimdir. umarsizca... gezgin birini gordugum zaman bile ona yaklasip ondaki ruhu hissetmeye calisiyorum. hatta konusmaya calisip bilgi aktarimi olmasini sagliyorum. icten gelen bir duygu bu. yani gezmeye merakli olmaktan bahsediyorum.

rahman acikcasi sendeki bu ictenligi/gercekciligi ben ilk yazismalarimizda yazis tarzindan anladim. ve bak simdi bu guzel gezi kararini cok net bir sekilde bizlere bildiriyorsun. cok sevindirici bir gezi haberi bu. benim de yapmayi istedigim rotalardan birisidir karadeniz. simdiye kadar gerceklestirdigim 3 gezinin ardindan siranin daha zorlu bolgelere ve gezilere geldigi kanaatindeyim. tr.de gitmeyi istedigim bolgeleri tamaladiktan sonra y.disini da bisikletle gorme taraftariyim. tabi her yerini olmasa da bir gun bunu yapacagim. son gunlerde haritayi oyle bir inceliyorum ki hindistana nasil gidilir diye. ortadogu uzerinden bir rota cizmem gerekiyor. ama tabi bunu ne zaman gerceklestiririm, ya da gerceklestirebilir miyim bilemiyorum ama hayalini kurmak bile guzel. dedigim gibi bunlar icten gelen duygular. necati abinin dedigi gibi karadeniz icin biraz erken bir tarih ama aslolan bu. yani teknik ekipmani iyi ayarlamak. eger oyleyse sorun yok. bu mevsimde karadeniz nasil oluyor tam bilemiyorum, arastirmadim. ama yagmurlu olacagi kesindir gibime geliyor. dedigin gibi havalar bu siralar iyi gidiyor. ama bu demek degildir ki ayni sekilde gidecek. dedigim gibi ekipmani saglam hazirladiysan sorun yok. nihayetinde dunya capinda ne saglam insanlar/bisiklet gezginleri var ki yaz-kis demeden senelerce yollardalar. senin yaptigin rotayi ben de bu yaz yapmak istiyorum. hatta can ile sohbetimiz esnasinda bu rotanin da yapilmasi gereken rotalar arasinda oldugundan bahsettik. deniz kenarindan yani ucurum tarafindan gitmemek adina batidan doguya bu yolu katetmenin daha iyi olacagi kanisina vardik. ve akdenizin bazi bolumlerinde oldugu gibi karadenizde de ucurum cokca mi var? ya da tehlikeye sokabilecek bir durum soz konusu olur mu? bunlarin analizini yapmissindir sanirim.

geleyim bir kac soruya. bu gezinde kac kisi olmayi planliyorsun? ya da tek mi?(bu arada tek cikamanin pek taraftari degilim ama en azindan ben de bir kere tek basima bir gezi yapmayi planliyorum. denemek gerek)
yolu kac gunde almayi planliyorsun?
ve de istedigin, yardimci olabilecegimiz bir konu var mi? gerci ben karadenizde yasamiyorum ama sen yine de soyle. yardim edecek birileri cikabilir.
ve konaklamayi nasil yapacaksiin? umarim cogunlukla cadirdir.

gorusmek dilegiyle... gelismelerden haberdar et.

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Harika bir gezi olacağı kesin Rahman Abi,
İnşallah Haziran ayı içerisinde bende o güzergahtan geçicem. Çok güzel ve görülmesi gereken bir rota. Her gezgin mutlak ve mutlak gitmeli. Hatta şöyle yapabiliriz.:):):) Karadenizi dolaşmayana gezgin bile demeyiz.:D:D:D
İşin geyik kısmı bu tabi...

Allah yolunu açık etsin sevgili abicim. Arkandayız herzaman. Bakarsın atlar gelirim abicim. Elimizden gelen ne varsa yapmak içinde buradayız..

Sevgiler...

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
güle güle git gel.inşallah istedin gibi güzel bi gezi olur.bizde fotograflardan yararlanırız.kazasız belasız sürüşler dilerim...

• Beğen

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
@Çağrı Tosyalı

selam
özgürlügün uc noktasındaki
eşsiz insan
evet hep yolda olmak bisikletci veye tam olarak gezgin icin söylenecek en doyumsuz sözlerden biri diyebilirim.dabiki sana kadılıyom neden olmasın dünyayı gezmek bende haritayı elime alıp senelik turlar hayali yapıyorum bazen tabi gercekleşdirilmesi güc degil aslında ama bulundugumuz durum kısıtlıyor yolda olmamızı ama her şeye ragmen yolda olmak harika karadeniz ben aslen trapzonluyum artık kanmı cekiyor bilemem yoksa bu havalarda gitmek belirtmiş oldugun gibi akıl işi degil her nedense icimdeki cocuk illede dumanın yagmurun oldugu karadenizi diyor
yaza siz güzel insanlarla zaman bulabilirsem karadeniz turunuza kadılmak isderim zaten trakyaya geldiginizde sizinle tanışma fırsadını kacırmanın buruklugu nu yaşıyorum ..
karadenize tek gitmeyi planlıyorum süleyman şatır abim ve cahit turhan hocamdan yoksun bir gezi olacak
evet yagmur ama zaten yazında belirtmişsin ekipman oldugu sürece yolda olmanın keyfine varmak kadar doyumsuz bir duygu yokdur herhalde .
kam olayını genelde seninle hem fikirim cadır bemim icin vazgecilmesi imkansız bir güzellik bunun yanı sıra ögretmenler evi spor desisleri gibi yerlerde kamplamayı planlıyorum ama zaten dedimya karadeniz birde tura cıkarken kemencemi yanıma alacagım e artık gerisini sen düşün insanlarla cabuk kaynaşan bir kişilige sahipim
e dabiki yola tek cıkmanın zor durumlarıda var ama hayat yaşamaya deger bence
tur lüleburgazdan istanbul üzeri aktarmalı otobüsle hopaya kadar gidecegim
orada duruma göre dinlendikden sonra sarpa gidip dönüşde kazım koyuncunun mezarını ziyaret ettkden sonra yine yollarda olacagım
dahmini olarak 20gün hedefliyorum
yardım konusunda düşünmen yeder teşekkürler
su anlık hemen hemen her şeyi tamamladım gerek yol gerek ekipman konusunda
tek bir sorunum var oda son yapdıgım 240km turda soldızimde zorlanmadan oluşan ufak bir agrı engel olursa o olur diyorum
en fazla bir hafta gec başlamış olurum
görüşmek dilegimle
her tur sonunda bir sonraki cıkacagım tur icin her zaman heycanlanırım ve yine yollara cıkacagım zamanı
heycanla beklerim

özgürlük düşü yetmez;
özgürlüğün kendisi, hala yetmez;
Hayatın kendisi,
ve en sonunda ayrılırken oradan,
hayattan her şeye bedel,
küçük,
mütevazi,
o en anlamlı tebessüm sizin olsun…
Elbette mümkün değil ama,
her şey gönlünüzce olsun…

Neden olmasın?...

selamlar ..
yollarda görüşmek üzere ..

@Serkan Taşdelen

selam soguk şehrin sıcak kanlı bisikletcisine
teşekkür ederim
düşünmen yeder yolda arayıp ıslandınmı abi diye sorarsın :D
selamlar
görüşmek üzere

@derya.k

demennin icin teşekkürler
tabi ki resimsiz olurmu elimden geldigi kadar
yolda gezi hakkında resim ve yazı yazmaya calışacam
selamlar

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
rahmancım iyi yolculuklar güzel anılar dilerim . cahiliğim için özürdilerim merakımdan soruyorum bu tip geziler için ne kadarlık bır suyu yanında taşımayı düşünüyorsun malum suzuz olmuyor suda ağırlık demek.
yanir bunun bir sistematiği varmı.
tekrar iyi maceralar güzel anılar dilerim

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
rahman abi yine çıkıyorsun uzun turlara
yolculuğun boyunca kazasız ve sorunsuz gidip,dönmeni dilerim
yüreğine sağlık

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Rahman merhaba.

Öncelikle seni tebrik ediyorum.

Akabinde özelden sana cep numaramı vermek istiyorum.Sende dilersen Gezinin trabzon-samsun veya samsunda sonraki herhangi bir ayağına kadar sana katılmak isterim.

sevgiler.

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
selam rahman ,

yolun açık olsun dizinin en kısa zamanda iyileşmesini ve karadeniz turununda bol keyifli geçmesini dilerim vaktin olursa bir cankurtarana çıkıver

saygılarımla,

tolga gürgün

akinm

Aktif Üye
Tepki
20
kazasız belasız inşallah herşey yolunda gider. Aynı güzegahı ben de düşünüyorum ilk fırsatta:)

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Rahman'cım merhaba

Gene, süper bir geziye imza atmak üzeresin. Gezi duyurunu yapmış olman bile, sonunun geleceğini gösterir. Gene senden, O güzelim Karadenizin, geziliş öyküsünü dinleyeceğiz. Sağ ve esen olarak git ve gel. Gözümüz ve dualarımız seninle olacak.
Sana başarılar dilerim. Görüşmek üzere.
Sevgi ve selamlarımla.

• Beğen
Tepkiler: rahmankarataş

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
@Hasan Hakan Koç

slm
benim suyla bek işim olmuyo desem yeri vardır
genelde tabi uzun turlarda her güzerkahda ceşme olcak
diye bir şey yok karadeniz bu yonden eşsiz
su dükedim de ise 2006 da süleyman abi cahit hocamla gitmiş
oldugum karadeniz turunda kendilerinin hayli su dükettigini
gördüm su daşıma konusunda cok su dükediyorsanız iki suluk kullanmanızı davsiye edrim
teşekkürler

(link)
suyun harcandıgı yer desem yeri vardır

@mchael

slm
teşekkür ederim
nabayım bu seferde yollar cagırıyo

@kılıçreis

selam
teşekkür ederim
tabiki benim icinde hoş bir an olur
inşallah diz agrım en kısa zamanda gecer
yoksa bir hafda rotarlı başlamak zorunda kalcagım
bende tel nosunu yolluyom
görüşmek üzere
saygılar..

@Gürgün

slm
:D :D dabi iyi bir fikir
teşekkürler
selamlar...

@akinm

sagol
güzergah her bakımddan harika
en kısa zamanda yapman dilegimle
teşekkürler

@Ender Alıcıoğlu

selam
ardımda böyle bir güzellikler var iken
her şeyin
başarabilecegine inanırım
teşekkür edrim
sevgiler

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
@rahmankarataş

rahman'cigim. umarim bulundugumuz durum artik bi gun bizi kisitlayamaz duruma gelir de biz de daha uzun soluklu gezilerde buluruz kendimizi. sonucta dunyada yapabilecegimiz en iyi olaylardan biri de gezip farkli yerler gormek, ve ben kendimi bisiklet uzerinde cok rahat hissediyorum. zaten gezmenin en iyi sekli yuruyerek veyahut bisikletle olur. ama herseye ragmen ufak gezilere de zaman ayirabilmemiz, yakaladigimiz iyi sanslardan biridir. ayni tarhite yollarda olamasak da isin guzel yanı aynı rotalardan farkli zamanlarda farkli isimlerin gecmis ya da gececek olmasi. simdi sen yaparsin ilerleyen zamanda serkan kardesimiz. ilerde belki ben... bunlar guzel duygular.

trakya'da gorusemedigimize ben de uzuldum ama sorun deil. zaten istanbul aktarmali gelecegin icin burda mutlaka gorusuruz.

evet bu seferki gezin gezi arkadaslarinin katilimi olmaksizin gerceklesecek ama olsun saglik olsun. daha once de belirttigim gibi tek kullanmak da iyi bir deneyim. yapilmasi gerek.

yagmur konusu acilmisken senin kullandigin biiskletcantasinin durumu nedir? yagmur gecirmez mi? pvc esasli malzemeden uretilmis cok guzel cantalar var ama cok pahali. hatta can ile yaptigimiz edirne gezisinde aliaga yakinlarinda karsilastigimiz bir baska bisiklet gezgini olan bir ispanyolda gormustum. oldukca iyi bir cantaydi.

cadir konusundaki dusuncelerin oldukca iyi. ve insan yakin iliskiler kurdukca gercekten cogu zaman yardim goruyor. is iletisimde... aklinda olmayan yerlerde bile agirlanabiliyorsun. isin guzelligi burda. sen de farkina varmissindir bunun.

gerci sen programini yapmissindir ama daha once de belirttigim gibi batidan doguya gitsen daha iyi olmaz mi?

ayrica kazim koyuncunun mezarini ziyaret de oldukca iyi bir fikir. hatta madem kemence alacaksin yanina mezari basinda kemence calmayi ve onu yadetmeyi unutma derim. hatta aksam saatleri ise yakinlarda bir yere cadir bile kurabilirsin. bence gayet guzel ve anlamli olur. ayrica kemence alma fikri de oldukca iyi. insanlarla kaynasma acisindan oldukca yarar saglayacagina eminim.

dizindeki agri uzuntu verici umarim en kisa zamanda gecer ve sana problem cikarmaz.

ve dedigin gibi her bir gezinin bitiminde oyle bir burukluga sahip oluyorum ki anlatilmaz yasanir cinsinden. ve ben de bir sonrakinin hayaliyle yasiyorum. ama belirtmis oldugun gibi bazen hayal degil ozgurlugun kendisi bile yetmeyebiliyor. saglicakla...

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
@Çağrı Tosyalı

selam
düşüncelerimi okuyorsun desem yeri vardır
evet senin fikirlerine kadılıyorum
evet batıtan doguya aslında kafamda yeni
bir etap oluşdurdun desem yeri vardır
neden olmasın ..
ekipman konusunda elimde o kalidede