'' karaburun performans turu 120 km ''ekim ayı''

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Sinan Çakır

sinan teşekkür ederim,,
şimdi herkes iyi burda ,
çalışma yaptılar daha önce tabi ,ama kesinlikle bizlesin ve daha sonraki yapacağımız antremanlara gelirsin, kışın boş durmayız, burada durumunu tahlil edersin, zati baktın çıkaramayacan ,yorulduğun an ,gidişte ,hemen kes ve bize telefon et dönüyorum diye seni merak etmeyelim .

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
zorlama olayı olmaz zorlama yaparsan önce bi şey anlamazsın sonra acısı ortaya çıkar,,

Sinan Çakır

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

bu turu tamamlarsam bacaklar heralde 1 haftaya anca kendine gelir :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Sinan Çakır

genede bu zorlama konusuna değineceğim ,aman ha ..zorlama her zaman iyi netice vermez,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet son durum nedir herkes hazırmı ,bisiklet kontrolleri oldumu,
würtledik ayna kolu ruble artı bi güzel kuruladım zincir aynı şekilde fren ayarları tamam vitesler tamam,evet yanıma çıkın olarak 5 adet tavuk şiş köfte alacağım ,bunlar beni götürürde getirirde ekmek arası ekmek dilim şeklinde iki adet, hepsi ufak bi torbada hazır, bizim eskortumuzmu var milletin eskortu var ,göktürk taraflarında triatloncuların antremanlarında arkada eskort araçları var idi orada yiyecekte var malzemeleri var idi ,,

kesin sürat yapacaklar,,,

avrupa yaka

1- enver üstat-28 jant
2- sinan aksu 28
3- kanki özkan 28
4- özer 26
5- adem dualı 26
6- atom kamil 26

anadolu yaka

7- kudret 28
8- sinan çakır 26 -sinan zorlama yok,,
9- atay 28
10- kerim 26

29 eylül pazar,,

gidiş

(link)

dönüş-tayakadın -arnavutköy yolundan esenler anadolu yaka oradan dönecek,,

(link)

saat 07.00 de kadıköyde eminönü iskele önü toplanacağız ve 29 eylüle karaburunu defterden sileceğiz.,,
ve bu topiği bitireceğiz ,,,,,ekim ayı boş, bi adet ağır tur üzerine beyin fırtınası yaparız ,edirne olayından önce tekirdağ olabilir ama doğru dürüst ring olmuyor ve de bu handikap halledilmez ise ,tekirdağ yalan olur dönüş sakat orada bu pazar tam ring olacak , eminönü çıkış saati 08.00 ve direk haliçten alibeyköyden kemerburgaz yoluna ve direk karaburun dönüş farklı, arnavutköyden esenler ve beşiktaş ,anadolu yaka esenlerden ayrılır..

Adem Dualı

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Merida
dün gece biraz çamur banyosu yaptım güzel oldu benim için :) bugün bisikletin bakımını yapacağım ben.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
adem ,
atom kamilden ses yok özer bu akşam onda kalacak idi..3 adam kesin avrupa yakadan ,anadolu yakadan atay ben kerim kesin ,sinan çakır son anda caymaz ise kesin evet özkan kanki gelir tahminen bi sorun olmaz ,enver babo hanımı bırakacak yoldan alacağız ve sinan aksu dostumuzuda,,

@adem dualı

evet özer 35 ortalamayı gördü dün,,,evet adem sen hazırsın tekerler hazırmı ,eskimiş idi o tekerler,,

Adem Dualı

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Merida
@Kudret Kurtcebe

bugün ararım ben onları, yarın sabah alibeyköyden eminönüne gelip sizi alacağım kudret abi, buraya kadar geliyorsunuz bir hoşgeldiniz diyeyim,:) abi tekerler beni idare eder bu kışta, karaburunu idare eder. yol lastiğimde var onlarımı taksam bugün acep :

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@adem dualı

senin için alibeyköyden eminönü çerez yol zati,,evet hoş geldine geleceğiz ,,neyse baklava varmı şaka şaka,,:)sen azmı geldin kurtdoğmuşa şimdi sıra bizde evet paso karaburun olacak artık ,,

Adem Dualı

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Merida
baklava güzel olurdu tur öncesi :rolleyes:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@adem dualı

fazla şeker bizi keser tempoda,
evet bi tane baklava yeterli olur idi herkese,,neyse şekeri azaltacağız aşırı şeker bize yaramaz,,

Sinan Çakır

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

Cayma yok abi olağanüstü bi hal olmadıkça
Bisikletin ufak bakımlarını yaptircam öğleden sonra akşama da kısa bir tur atarım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu gün ne kadar bisiklet sürdün diye topik var 2008 den beri ben 100 km in altına düşmedim ,en fazla 100 artılar oldu sayısınıda unuttum ,karaburun turu ile scott scale yarın 50.000 km yi noktalayacak,,
evet bu bisiklet garanti kapsamının dışında artık bundan sonra dikkat edeceğiz.....

50.000 inci km karaburun,,

kesin sürat yapacaklar,,,

avrupa yaka

1- enver üstat-28 jant
2- sinan aksu 28
3- kanki özkan 28
4- özer 26
5- adem dualı 26
6- atom kamil 26

anadolu yaka

7- kudret 28
8- sinan çakır 26 -sinan zorlama yok,,
9- atay 28
10- kerim 26

29 eylül pazar,,

gidiş

(link)

dönüş-tayakadın -arnavutköy yolundan esenler, anadolu yaka oradan dönecek,,

(link)

saat 07.00 de kadıköyde eminönü iskele önü toplanacağız ve 29 eylüle karaburunu defterden sileceğiz.,,
ve bu topiği bitireceğiz ,,,,,ekim ayı boş, bi adet ağır tur üzerine beyin fırtınası yaparız ,edirne olayından önce tekirdağ olabilir ama doğru dürüst ring olmuyor ve de bu handikap halledilmez ise ,tekirdağ yalan olur dönüş sakat orada bu pazar tam ring olacak , eminönü çıkış saati 08.00 ve direk haliçten alibeyköyden kemerburgaz yoluna ve direk karaburun dönüş farklı, arnavutköyden esenler ve beşiktaş ,anadolu yaka esenlerden ayrılır..

bu tur kesin performanstır
iç lastik şarttır artı pompa ,lastiği patlayan derhal kendi değiştirecek ve hemen ekibe yetişmek ile mükelleftir lastiği patlayanı beklemez ekip,,
ekip bu durumu hazmetmiş ve uygulamıştır benim lastiğim patlar ise kimse beklemesin yoksa ehliyetini alırım ,,:)

anlayışımız gezi değildir mangal sefası değildir,biz farklı anlayışlara saygı duyarız sele üstünde sen şusun yok busun demek hatadır sele üstünde herkes hürdür ister kask takar ya da takmaz, kişinin bileceği iş ama benim performans turlarımda kask şarttır ,kask takmaz ise kişi, ondan yazılı kağıt alırım, sürat yapılırken kask takmaz iseniz öbür dünya ile irtibata hazırsınız demektir ,
atom kamilden yazıyı aldım o gene kask takmayabilir elimde kağıt var imzalı başına bi iş gelirse, sorumlu odur diye .

Pazar
(link)Parçalı Bulutlu. Yüksek: 24C. Rüzgar Hızı: 10-20 KM/S. Rüzgar Yönü: KD.
sabah rüzgar hızı 20 km bu ideal,,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
anadolu performans 30 km' lerde ortalama 37 görme derdinde asla olmadı bundan sonrada olmayacaktır biz burada savaşı başlattık bu savaşın adı 100 + dır ,44 diş ile en fazla 160 km lere kendimizi sınırladık ,önemli olan kısa mesafe 30 km de 38 'i görmek değildir sen ne kadar koruyacaksın 38 km ortalamayı 100 ' km de,,işin bir diğer rajonuda rüzgara karşı savaşmayı öğrenmektir,eğilmek mümkün olduğu kadar adeta çene değecek gidona bu hareket anca yarış bisikletinde olur mtb de biraz güç olsada konforlu olmaz,,anadolu performans daha çok çalışacak ve istanbuldaki genç dostlarımıza öncülük yapmaya devam edecek biz bir amatör kuruluş bile değiliz sadece bi araya gelmiş sele üstünde performans emekçileriyiz,,,

yarın karaburun turunda tüm performans emekçilerine saygılarımı sunarım ,,evet 119 km toplam zamana karşı az molalı acı çekeceğimiz bi tur olacaktır,,,sonuçta karaburunu sileceğiz haritadan,,kartepeyi sildiğimiz gibi..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
alo alo özer,,
şimdi,,
atom kamilde kalacam dedin, yalnız özkan kanki ile irtibat kur şöyleki,,siz hiç gelmeyin eminönüne direk bağlanın kemerburgaz -hasdal yoluna ,evet biz yarın 07.40 de eminönünden kesin hareket edeceğiz, adem kesin gelir dakik adamdır ,,,
en çok 3 saatte devirmece karaburunu durma az mola az ,,,hedef saati kesin olarak 10.40 dir ,dakikaların önemi var bu turda,evet yarın sabah poyraz 20 km etkilemez bizi,,,

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Abi, karaburunda ne kadar mola verecegiz?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@M.atay

hedef saat atay 10.40 karaburuna varmak ve düşmanı çembere almak ve kaleyi fetetmek,,:)
önce buna odaklanacağız yani 3 saatte alıp alamayacağını herkes bügünden tahlil edecek ,10 adam bende dahil,şimdi bi şey söylemek zor ,,evet kısa olur biz biliyorsun orada mangal yapmayacağız ,eğerki saat 10.40 'ı aşar 11.00 gibi en geç varırsak ki olabilir ,o zaman karaburundan çıkış saati değil 1 saat 30 dakika sonra olur ,,karaburunda 1 saat bekleme olayında ben açıkça söyleyeyim yokum ki isteyen 1 saat takılır ,1 saat benim karaburunda beklemem demek aynen dönüşte kasılmalara uğramam demek ,kartepe turunda 215 km de sadece toplam mola sayısı 1.5 saat idi bunun 45 dakikası topçulardan feribotta geçen süre ,,diğer kalan sürede yapılan molaki çok az idi tabi 13. 5 saat sele üstü çalışmışım,
benim anlayışım yarınki turda aynen kartepe anlayışı olacak ve fazla zaman kaybetmeden çok az mola ile bu işi bitirmek,,

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
8-9 km toplamda tırmanis var onun disinda bu etap duzluklerden olusuyor bu sekilde bakarsak rahat rahat 3 saate variriz.Tabi daha once gidenler daha iyi analiz yapar.Mymapride bu rotada cat4 bile goremiyor buda demekki cat5 rampalar uzun soluklu degil.Açı diklesse bile yol uzunluklari kisa.Duzluklerde 50/34 olan arkadaslar varis suresini dahada kisaltabilir.Bu etap bence yol bisikleti olanlara daha uygun gibime geliyor performans onlardan yana.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
saat 23.00 de netten çıkacağım ,,bu akşam uykuyu iyi alın yarın yolda dökülmece olur, evet alo kerim son durum nedir, sabah saat 05.00 de nete bakarım ,,anadolu yaka hazır herhalde ,,saat 07.00 de kadıköy eminönü iskelede olacağım, hemen ilk vapura atlayıp tura erken başlamaca, adem saat 07.40 da eminönünde olursan iyi olur ,,, 4 adam var anadolu yakadan avrupa yakadan 6 adam var ,,,

Sinan Çakır

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
Bisikletin ufak Bakımlarını yaptırdım yarın inşallah bi sıkıntı çıkarmaz
Hem bisiklet hemde fiziksel olarak hazırım
Kudret abi aklıma takılan yemek işi sabah erken kalkıp kahvaltı yapıcam yolda da küçük çikolatalar idare eder öğle yemeğini karaburun da mı yemeyi planlıyorsun