'' karaburun performans turu 120 km ''ekim ayı''

özer çankaya

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
tamamdır abi bende durusudan hadımköye çıkarım esenyurta

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

karaburun gidiş ,,,

ve dönüş 57 km ..

(link)

kontenjan 10 bisiklet,,

1- avrupa yaka,,

a- adem dualı
b- atom kamil
c- özer çankaya,,

26 da süratli dostlar

2- anadolu yaka

süratli dostlar,,

1- atay -28
2- erkan -28
3- kerim -26

ogün ve bahtiyardan bu tur için mesaj bekliyoruz,,

saat 07.00 de toplanmaca eminönü iskele

açık tarihler,,

6-13-20-27 ekim kesin olarak partnerimiz havadır o ne derse o olur....:in::alkis:

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Abi, bir ara Armutlu'da yapalim hava temiz yollar rahat ve nefis rampalar var..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@M.atay

atay, yeni topik açarız tabi neden olmasın, bu pazar bu iş bitiyor,
tabi daha ekimde havalar iyi ..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sinan aksu

sinan baba öteki topikte yazdım seni ,,,enver babonun topiği..

(link)

(link)(link)

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe

Abi tahminen kaç gibi Karaburun'da olursunuz? Hanımı ve çocuğu deplasmana (kayınvalidelere) gönderebilirsem ben de K.Çekmece'den çıkıp gelmeyi düşünüyorum. Bir de sizin tur değerlerinizi merak ediyorum, her mesajınızda sürat sürat diye yazınca size yanaşmaya çekiniyorum :) Ortalama hızınızı paylaşsanız yeterli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Ayaz

benim ekibi soruyor isen ahmet dostum 26 da adem çok süratlidir atom kamil keza ve özer çankaya bura 26 için handikaptır ve zaman kaybıdır, bu yolda 28 konuşur ama kondüsyonu olana zor gelmez,tabi 26 jant olan içinde önemli olan performans olarak çalışmış olmak ,şimdi 20 gün binmezsin birden 100 km ye soyunursun o zaman olmaz yada 8-9 ay binmezsin birden 500 km gene olmaz peki ne olur haftanın 3 günü 100 artılarda çalışmış adama bura leblebi çekirdek yani kısa mola anlayışı ve tempo ,benim çalışma yerim 130 km ye eşdeğer olan bıçkıdere -kurtdoğmuş etabıdır sıkı rampalar vardır 13 eğimler
ilk 13 eğimli yolda ki 60 km ye eşdeğerdir burada asla durmayız ,son rekorum 28.8 idi 28 jantta az tabi neden çünki 44 diş 44 diş kullananlar uzun yolda malesef sıkıntılı .vakit kaybı bu işin rajonu 48 diş ve üstü 50 diştir .evet dediğim gibi çalışan kazanır çalışmayan ise geri kalır,şimdi enver hocam edirneye bastı 300 km yi devirdiler ,,,beraber tekirdağa gittik özkan kanki dostumda var idi , uzun yol tecrübelerini çok yaşayanlar tabi sürat yapanlar kısa mola anlayışında olanlar için karaburun kolay olacak ..

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe

Abi ben bisikleti daha çok ulaşım amaçlı kullanıyorum. Sadece asfalttan gittiğim noktalarda zorlayacak bir rüzgar olmadığı sürece 35-37 km/s hızda sabit gidebiliyorum (en büyük dişli 48) ama işin içinde şöyle bir durum var. Sahilden K.Çekmece Karaköy yaptığım için ufak tefek kısa rampaları saymazsak neredeyse hiç eğim yok. Uzun rampalarda halim nice olur bilemiyorum. O nedenle pazar günü fırsatını bulabilirsem ben de Karaburun yolunda çapımı görmek istiyorum. Benim için gidiş geliş toplam 100 km. Bir seferliğine de Polonezköy'e gitmişliğim var ama orada çok kötü bir güzergah seçmişim, mapmyride'ın %20 eğim gösterdiği yokuşlara girmişim.

• Beğen
Tepkiler: Adem Dualı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Ayaz

ahmet dostum ,
arkaya çanta alma küçük bi bel çanta al içine pompa koy çıkın mıkın ,bisikletin sele altına ufak çanta koy içine iç lastik ,mümkün olduğu kadar lamba felan filan spottu bunlar olmasın gramın önemi var uzun yolda,
ayrıca evet kemerburgaz, göktürk tarafları dönüşte adama biraz zor gelir ,hem gidişte hemde dönüşte hafif hafif eğimler ama, sona doğru 5 eğim bile adama sıkıntı vermekte...evet şöyle olabilir cebini verirsin irtibat olur illaki karşılaşma olur ama giderken ekip bayağı basacak ,,şimdi bu şekilde ekip çok çalıştığı için ,giderken basar ama sona doğruda gücü kalır bu çok önemli tabi..

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe

Benim derdim Karaburun'da denk gelirsek iki lafın belini kırmak yoksa güzergahta denk gelmek zor olur. Dönüş yolunda kısmet olursa sizin performansınıza da şahit oluruz :)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Ayaz

şimdi benim prosedür şu olacak bu etabı daha önce göktürk ü biraz geçerek yapmış idim aynı yerden dönmüş idim yollar hakikaten güzel ve 50 dişe uygun ve hatta 23 hacime ,ilk gidişte tahminimce şöyle olacak şu an 8 adam var 7 sinide hemen hemen tanıyorum 26 lar basacak atom kamil-özer -adem ve 28 ler ile at başı gidecekler yani sinan dostum enver babo ve özkan kanki ile ben arkalarında olacağım ama çok geride değil tabi fren mesafesinde ,esasında ilk 30 km de durma olmaz ise iyi ,,eminönünden direk kemerburgaz yoluna tabi..karaburun 58 km ,burayı 2 saat 10 dakikada alırsam mükemel ama zannetmiyorum 3 saate sığdırmaya çalışacağım saat 07.40 çıkış 10.40 pazar günü rüzgar bize yandan vuracak tabi o beni yoracak, şimdi 60 km ye eşdeğer etapta hiç durma yapmadan devam ettim ortalama 28.8 idi ama tek rüzgar yok idi bu çok önemli tabi bu pazar tahminimce rüzgar olacak 35 km ile esen rüzgara karşı yapılacak hiç bi şey olamaz ..bakalım 58 km yi rüzgara rağmen kaç saatte alacağım kaç mola olacak ,tabi molalar 8-10 saniye ile sınırlı buraya yazarım ..

(link)

evet ilk gidiş 58 km ,haliçten sonra rampalar biraz sıkı, ama kısa mesafe..

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Eğim haritası.Güzergahta 4 adet CAT5 seviyesinde tırmanış var.

(link)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@M.atay

evet göktürk' e gittim, bu güzergahı kullandım ,biraz geçmiş idim göktürk 'ü ,sonra aynı yoldan geri döndüm up uzun yolar ,
atay dostum öteki topikde bi arkadaşımızda karaburun açmış ama anladığım kadarıyle mangal olayıki bizim böyle bi olayımız zati olmayacak, zati 25 km rüzgar var ve yandan vuracak sabah ,
akşama kalmayız 35 km rüzgar bu da fazla ,,beşiktaşa vardığımızda 35 km olmaz ama 28 de kalır poyraz kuzey doğu bu da yandan vuracak gidişte dönüşte gene yandan vuracak hızı etkileyecek..yandan vuran rüzgara karşı ikili yan savunma yapılabilinir ama orada kamyon sirkülasyonu çok olduğu için yol ne kadar genişte olsa arkadan gelen kamyonunu yarattığı vakum bizi aynen riske sokar mecburen fren mesafede gideceğiz arka arkaya ,
yayılırsak sonumuz olur kemerburgaz-hasdal yolunda kamyon ve tır sirkülasyonu çoktur ,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
"evet yalnış anlaşılma olmasın bu topik at başı gidiyor enver babonun 500 km lik çiğer turu ile edirne yapacak idi ama 8-9 ay bisikleti boşlamış idi bence doğru karar verdi ,önce karaburundan başlayacağız ,evet etap 119 km bana yazacak hemen hemen herkese aynı yazacak,,

kesin sürat yapacaklar,,,

avrupa yaka

1- enver üstat-28 jant
2- sinan aksu 28
3- kanki özkan 28
4- özer 26
5- adem dualı 26
6- atom kamil 26

anadolu yaka

7- kudret 28
8- sinan çakır 26 -sinan dikkat gücüne ayar çekecen gidişte .kontrolsüz güç, güç değildir ,cepten senle irtibat olacak, koparsak seni kesin arayacağız..
9- atay 28
10- kerim 26

29 eylül pazar,,

gidiş

(link)

dönüş

(link)

saat 07.00 de kadıköyde eminönü iskele önü toplanacağız ve 29 eylüle karaburunu defterden sileceğiz.,,
ve bu topiği bitireceğiz ,,,,,ekim ayın boş, bi adet ağır tur üzerine beyin fırtınası yaparız ,edirne olayından önce tekirdağ olabilir ama doğru dürüst ring olmuyor ve de bu handikap halledilmez ise ,tekirdağ yalan olur dönüş sakat orada bu pazar tam ring olacak , eminönü çıkış saati 08.00 ve direk haliçten alibeyköyden kemerburgaz yoluna ve direk karaburun dönüş farklı, arnavutköyden esenler ve beşiktaş ,anadolu yaka esenlerden ayrılır..

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Abi donusu besiktastan vapur kadikoy yapacagiz dimi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@M.atay

evet atay,
dönüş haritasını verdim evet tam ring oldu ,bu etap kışında kesin yapılacak 119 km, esas kışın bu etap çok iyi olur ,,,kasım -aralık tan bi gün yapabiliriz tabi pazar...

kadroda sadece sinan çakırın attığı mesajdan çıkardığım kadarı ile ortalaması düşük ,ama olayı kabul ediyor geride kalmayı kabul ediyor, cep ile irtibat olacak zati,sinan çakır bu turda asla gaza gelmeyecek ,16 yaşında abdullah gibi olur ,turun sonunu çıkaramaz ,bu turda baştan basıp sona da tempo yapacaklar var ,,,tecrübe yaşadılar bir değil bir kaç kez..

evet herkes için geçerli iç lastik artı pompa bunlar asla unutulmayacak,,

Sinan Çakır

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe
Bi yerden başlamak lazım abi geri kalacağımı bilsem de kendimi zorlayacayim