Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

'' karaburun performans turu 120 km ''ekim ayı''

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet, enver babo açtım, edirne çiğer kaçmaz emme 120 km lik bu olayı yapmak için en erken vapura atladığım gibi gelirim ,rota çok uygun ana yolu takip etmece daha önce gitmiş idim göktürk 'e ama karaburuna yönelmedim ,,
    enver babo şimdi edirne 300 km gidiş dönüşte zati otobüs olur biliyorsun hiç sevmem otobüse bisiklet koymayı ben otobüse binmeyeli çok oldu ne de taksiye nede minibüse bu edebiatı çoktan bitirdim
    enver babo ,sen he dediğin an bu topik işler ve sana bağlıyım ona göre programı birlikte çekelim ,,,tabi sürat olacak ama biliyorsun tekirdağda ne oldu ben artçı oldum arkayı topladım genç arkadaş yorgunluktan bitti senin arabada arkada uyuya kaldı ,
    şimdi ayın 29 eylüle bizim bi kurtdoğmuş var ,,orada 28 ler ayrı 26 lar ayrı çünki 28 ler giremez bisikletleri uygun değil ama ben 2 kez girdim 28 ile benim kadro mtb olunca ,,
    gerçi eskisi gibi olmadı tabi inişler yavaş oldu,,
    kartepe topiği var duruyorda kartepe çıkış anca 04.30 olursa bostancıdan uygunda tahminimce kartepe olmayacak ,,
    şimdi karaburun isteyenler olabilir anadolu yakadan ve avrupa yakadan b takımı oluştururlar ama onlar sürat yapmazlar herkes eminönü iskeleye gelir benim ekipten 26 da sağlam adamlar formda atom kamil,adem dualı,özer,bu arada 28 de sağlam bi dost atay var erkan ve bahtiyar var 28 de,
    ve 26 da aramıza yeni katılan kerim var,,
    8 eylülde kurtdoğmuş yapıldı ve yağmura kurtdoğmuşun offroadunda yakalandım maxxis over driverlar işe yaramadı 700 x 32 teker olduğu için arkadan kaydırma yaptı inişlerde yavaş inerek hafif hafif kayarak kurtdoğmuşu taşdelen su dolum tesisinden aldık ,
    evet sana bağlıyım önümüzde 6 ekim var yağış var o gün,
    13 ekim var 20 ekim var 27 ekim var ,,,
    bu turu yapar isek şile-darlık ağır etap olduğu için o tedavülden kalkar, kartepe topiğini bura ile birleştiririm 12 inci tur kartepe rafa kalkar başka zamana artık,,

http://goo.gl/maps/xNe0j

eminönü çıkış valla 60 km dönüşte aynı yol 120 km fazla değilmiş..

07.10 da kadıköyden eminönüne vapur var 30 dakika sonra eminönünde saat 07.40 da çıkış olur çok iyi bi, saat

2. murat atay

murat atay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Güzel rota.:) Ekimde yapmak lazım.Kudret abi tarih konusunuda belirliyelim önceden planlama yapmak açısından..

3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    enver babonun dönüşünü kutlayalım,yağmur olmayacak tabi,,
    rüzgar önemli değil,

Adem Dualı ve enver avcı bunu beğendi.
  4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    http://www.accuweather.com/tr/tr/istanbul/318251/daily-weather-forecast/318251?day=30

karaburun için hava 20 ekim diyor 6 ekim sağanak yağış var,
    sağanak yağış geçişi demiyor ve 13 ekim ise bulutlu sağ gösterip sol vurur ,,,en sağlamı 20 ekime ayar tabi bu arada son gün süprizi olur hava düzelir ise öne çekeriz karaburunu hazır olanlar kimler ona göre kafa patlatalım bu etapta öyle öyle rampa yok göktürk taraflarında şile gibi tırmanışlar var süpriz karaburuna gelirken olabilir,,,

Adem Dualı ve Erkan Közen bunu beğendi.
  5. murat atay

murat atay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Gölde varmis )

Kadir Altuntaş ve Erkan Közen bunu beğendi.
  6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet bu topik ekimde bizi meşgul eder,,6-13-20-27 dört pazar var ,şimdilik hava berbat 6-13 tarihlerinde ,esasında bu turu çok daha önce yapmalı idim ,avrupa yakada 100 artı olarak, bu tur bence cazip,yalnız dönüşte trafiğe raslama olacağı için o beni düşündürüyor ,ama kış olduğu için pek yaz gibi trafik bence olmayabilir,,anadolu yakada zati demirbaş duruyor bıçkıdere-kurtdoğmuş offroad ,karaburun offroad değil paso asfalt ve galba bazı yerlerde stabilize olabilir, karaburun taraflarını tam bilmiyorum,,avrupa yakada yapılacak sıkı etap bu olabiilir diğer sıkı etabı yapmış idik ,enver babo ile özkan kanki var idi ve yetkin var idi valla sıkı adamlardı ,enver babo 300 km yi korsan hasan yetkin ve özkan kanki ile devirmiş idiler ama diyorum ya tekirdağa gitmek güzel dönüş milli felaket ,,,edirne anca dönüşte otobüs olur onada pek ben sıcak bakmıyorum ...
    bizi paklayacak yer bence karaburun adem dualı için biçilmiş kaftan özer ve atom kamil içinde istanbul dışında sıkı etap bence tavşanlı olarak kalır ,ogün gelirmi bilmiyorum paso asfalt olduğu için gelmez 26 jantta sevmiyor asfaltta takılmayı daha çok kurtdoğmuş offroad tabi ora onun yeri,,bisikletin zevk vermesi lazım bu etapta 28 zevk verir 26 şüpheli ama adem ayar çekerse bi adet cyclo ya işin rengi değişecek tabi bu arada kamilin bisikletide fena değil ama sonuçta 26 ,28 gibi olmaz ,evet karaburun tamamiyle 28 janta uygun bi etap ,,,özellikle niye tavşanlı o yolda mtb konuşur ve cyclo cross lar konuşur,ve özellikle bıçkıdere -kurtdoğmuşda mtb konuşur ve cyclo da, valla cyclo cross la bile iş bence zor kurtdoğmuş offroad da ,,,

Adem Dualı, Erkan Közen ve enver avcı bunu beğendi.
  7. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kudret baba bu karaburun turunu çok ileri tarihe verdin sanki yahu :p 1 ay sonraki hava durumunu günü gününe tahmin edebilecek teknoloji olduğunu sanmıyorum accu'da.. havalar iyice poha sarmadan daha erken bir tarihe alalımda karaburun turunu devirelim ardından da edirne yada tekirdağ yapalım.. uyaroğlu özkan abi ile edirneye 8 saatde girdik.bende silik lastikli 50 diş aynakollu giant vardı.özkan abi 28 tur bisikleti ile geldi.edirneye girdik bize güzel bi hoşgeldin partisi yapıldı.bir sağanak bir sağanak sorma.biz sandık itfaiye üstümüze su sıkıyo... o zaman toma yoktu piyasada.olsa olsa itfaiyedir.yada kedidir o kedi :D:D sen bence karaburunu daha yakın bir tarihe al istersen ardından da ciğer yiyelim.ben otobüsü tercih etmiyorum.sabah saat 4 gibi yola çıkarsak öğle vakti edirneye gireriz. 2 gibi de dönüşe geçsek tahminimce gece 12 olmadan eve geliriz.12 de olmasa da sabah çıkış yaptığımız 4 olmadan evlerimize döneriz.buda 24 saat içinde ortalama 500 km demek. ironman değil titanyumman oluruz yemin ederim :p:p:rolleyes:

8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    enver babo,şimdi,
    teknik olarak benim bisiklet 44 dişte yetersiz kalır ,,edirne bana hayal nedeni orada yol lazım ve teker hacmi 23 olacak yani açıkça traktör hızı ile başarılamaz, bu bisikletin performansı bitik artık 48 ayna kola geçemiyorum çünki ön aktarıcısı yok,,
    2008 modellerine göre yapılmış önden aktarıcı sistemi kelepçeli değil ve slx 48 e göre ön aktarıcı bulamadım ,öncelikle karaburun enver üstad çünki orayı görmedim ve rampalarını merak ediyorum edirneye gidiş 500 km beni kasar yani kartepe desen uyar ama 215 in üstü bende çıkmaz ,,,zati imzamızda referans o kadar ,,:) valla karaburun kesin havaya bakıyor enver üstat, tarih belli değil ama 20 ekim olabilir bunun nedeni hava iyi ,açıkça karaburunu merak ediyorum ve gitmek istiyorum ,

Erkan Közen ve enver avcı bunu beğendi.
  9. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    enver babo,şimdi,
    teknik olarak benim bisiklet 44 dişte yetersiz kalır ,,edirne bana hayal nedeni orada yol lazım ve teker hacmi 23 olacak yani açıkça traktör hızı ile başarılamaz, bu bisikletin performansı bitik artık 48 ayna kola geçemiyorum çünki ön aktarıcısı yok,,
    2008 modellerine göre yapılmış önden aktarıcı sistemi kelepçeli değil ve slx 48 e göre ön aktarıcı bulamadım ,öncelikle karaburun enver üstad çünki orayı görmedim ve rampalarını merak ediyorum edirneye gidiş 500 km beni kasar yani kartepe desen uyar ama 215 in üstü bende çıkmaz ,,,zati imzamızda referans o kadar ,,:) valla karaburun kesin havaya bakıyor enver üstat, tarih belli değil ama 20 ekim olabilir bunun nedeni hava iyi ,açıkça karaburunu merak ediyorum ve gitmek istiyorum ,

10. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

pinarello dogma karbon edirne için bu lazım bana ,,,:) bisikletin performansı bitmiş vaziyette anca 200 km lerde işe yarıyor,üstü yaramıyor üstelik gereksiz yere beni yormaya başladı bisikletin tamamiyle sistemleri bitti artık, slx ayna kol zincir sram ruble aktarıcılar hepsi bitik hepsi ,
    piyango çıkar ise o vakit çekerim altıma dogmayı asfalt için sadece ,ikinci bisiklette arazi için olur bi adet cyclo cross pinarello,,

11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    enver üstat,
    şimdi bu gün kafam 50 dişe takıldı kaldı ,gerçi 26 jant ve 3 yaprak var ,teker silik olursa mükemmel tabi 28 ler ile at başı olmayacak ama 50 diş fena sayılmaz 44 dişin üstünü basacak duruma geldim yokuş aşağı ama bisiklet bana yetmiyor artık ve sıkıldım pedal boşa dönüyor ,şimdi 28 jant yaptık ama hikaye tabi 44 diş olursa hız belli ,,
    bu edirneye talip kim olabilir özkan kanki,ve yetkin palgın uzun zaman buraya uğramadı,,
    şimdi nasıl buluşma olacak ayrıntı ile saptamak lazım tabi saat 04.30 da ben burada evden bisikletsiz çıkacağım için yakın mesafede buluşma olmalıki iş kolay olsun bir de ayakkabı spd olursa nasıl yürüyeceğim 1 km ,,,gece yarısı tak tak bisiklet formalı bi manyak yürüyor diyecekler bi şey değil polisin dikkatini çeker hırsız diye bizi içeri alırlar:)
    bu buluşma yerini tam olarak haritadan belirleyelim benim evin haritasını vereyim..,,

http://www.haritamap.com/yer/21351/semsettin-gunaltay-cd.html

şemsettin gün altay caddesini bul ferit bey sokağı girişindeki ilk bina dersanemim karşısındaki bina eski bina ,,

12. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    http://goo.gl/maps/SIua3

evetttttttttttttttt
    durum benim açıdan şinanay ,sadece gidiş 200 km dönüşte 200 ben olurum pert..........
    analiz.............

1- bu turu çıkaracak performans bende yok ,
    2- 50 diş bile olsa bu işi yapamam
    3- ayrıca sağdan soldan yiyeceğim rüzgarın haddi hesabı yok kaç adet rampa var bilmiyorm
    4- çıkış gene kötü saat 04.30 da hadi bizim evin önünde buluştuk ,bizim evden ta büyükçekmeceye varış araç ile 1 saat olsa 05.30 olur edirne için bence saat 03.00 de büyükçekmeceden tura başlamak lazım ,,
    ayrıca artık hava erken kararmakta

alternatif ,,,
    çorluya kadar araç bak o zaman varım ,,

http://goo.gl/maps/CEhp2

260 km yeterde artar bana hasbel kalem yaparım ,,

13. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kudret baba bahsettiğim giant bu.zaten satışda bisiklet. bu senin işini görür ama yinede dönüş gerçektende kasar. ben otobüs tercih etmiyorum.gücüm yettiğince binerek geri gelmeye çalışacağım ama kimseyede kanıtlayacak bir şeyim yok.olmazsa pilimin bittiği yerden otobüse atlarım... bazıları bunu kabul etmesede rüzgarda ağırlık faydalı bir unsur. hafif adamı daha çok vuruyor rüzgar.ağırlar biraz daha şanslı bence.rüzgarı yarıp geçme gücü daha etkili oluyor.e bende 93 kilo falanım.bisikletle beraber 115 kiloyu buluyor.ama senin durumunda ki biri için daha zor olacak kesinlikle.sen tığ gibisin maşallah :p :D rüzgar beşik gibi bir o yana bir bu yana vuracak seni.karaburunu yapalım bir an önce sonrasında da edirne topiği açarım.zaten kafa adamlar katılabilir bu tura.bir heves ile bende yaparım diyenler nal toplamak zorunda kalabilir. :p bu ironman değil ultra tur gibi olacak.500 km yazacak bize bu tur.. zaten bu turu 2 sene önce denediğimizde (AŞAĞIDAKİ LİNKDE GÖRÜNEN 50 DİŞLİ AYNAKOLA SAHİP GİANT İLE) özkan abi ile 8 saatde edirneye girdik.o an yağmur evlere şenlik tepemize yağdı.durmak bilmedi. dönüşü deneyemedik bu yüzden ama edirneye girdiğimizde durumumuz oldukça iyiydi.yağmur durmayınca otobüse binmek zorunda kaldık.bu defa yağmurun gazabına maruz kalmazsak ve çıkış saatimizden önce yani 24 saat dolmadan dönersek önceki yıllarda fırsat bulamadığım izmir turumu gerçekleştireceğim.bu edirne turu benim için izmir öncesi sınama olacak.kendi limitlerimi göreceğim.izmiri 24 saatde yersem sonraki hedef 24 saatde atamızın ebedi istirahatgahı anıtkabir olacak... izmire 500 yaparsam 24 saatde ankara 450 km vız gelir tırıs geçer. 50 diş aynakol lu giant sana uyar da yaparım dersen veririm bunu.senin için frenleri de elden geçiririm istersen. hatta bisikletin linki de bu... http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-giant-xtc-1.0-66457322/detay/#

Adem Dualı ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    üstat enver beni kasar 400 km ,,50 diş bile olsa,
    karaburuna odaklanacağım ekim ayı boyunca, tabi müsait hava 6 ekimde olursa karaburun olur ,bakacağız tabi, yağmurda aynen yatarım ,evet hafif adam için çok zor, rüzgarı değil yarmak tüy gibi uçarız nerde ise.:)
    rüzgar bela resmen ,şimdi son durum, bu topikte karaburun çakarız sende gelirsen iyi olur zati çerez bi olay 60 km ne ki toplam hepsi 120 işmi yani anında yeriz bitiririz kısa mola anlayışı paso tempo 44 diş anca 120 -160 km lerde iş görmekte en çok 200 de oluyor ama beni kasmakta ...

15. Adem Dualı

Adem Dualı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    abi neler oluyor burda:) edirne yapılırsa ben de varım, yalnız kudret abi aynen rüzgar bizi beşik gibi sallar bizim durumumuz belli ben 59 kiloyum bisiklet 11.50 kg artık o rüzgarda durumu siz düşünün artık :) ve birşeydaha aynen abi 44 diş kesmiyor artık bizi, karaburuna birkere gittim, çerez gelir bize.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  16. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu tur 44 dişlileri gerçekten de kasar.deli bir performansınız varsa bilemem... ama 44 ile gelmeye çalışanlar bile bile lades olur :p

Adem Dualı ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  17. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    44 olmaz teknik açıdan gereksiz, bi şekilde bizi yorar ve de anlamı yok ,bu aynen arabaya benzer arabanın vitesi düşük ise o araba gitmez bizim vitesler yengen 44 ne ki 50 diş olacakki adama benzesin 3 yaprak tabi,,ayrıca 28 jant teker 23 hacim böyle bi makine lazım ona göre yeni aksesuarlar alınacak tabi para lazım,,

Adem Dualı bunu beğendi.
  18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    44 dişli idi galba yetkin palgın ,,ama motor gibi gidiyor idi ama genç adam o gitmeyecekte kim gidecek ,yalnız bence gereksiz 44 adama zevk verecek olan kesin 50 diş 23 hacim teker 7.5 ağırlık aşağı kurtarmaz ,evet enver babo biz şu çerez karaburunu devirelim irtibat devam..
    bu arada kesin adem kafadan yazıldı bile,,,hohohoh,,,:)

enver avcı ve Adem Dualı bunu beğendi.
  19. Adem Dualı

Adem Dualı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    abi nezaman gidiyuk,, ekimin ilk haftası yani 6 ekime havada uygun olursa bitirelim, zaten çerez olacak erkende biter.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  20. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    adem ,
    sadece gidiş rotası arka sayfadaki link,
    dönüş farklı olacak hazırlama yapayım ,,