Karabükteki sarı-siyah whisttle

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
Karabükteki whisttle sahibi arkadaşa buradan seslenmek istiyorum. Bu gün sabah 9:15 ile 10 arasında yüzüncü yıl da nurmarketin arkasındaki apartmanın önünde bir whisttle MIWOK 1164 D sarı siyah bisiklet gördüm. Tesadüfen çayımı içerken farkettim. 45 dakika kadar bisikleti izledim. Sahibi öylece bırakıp gitmişti. sele borusunda kilit vardı ama bir yere bağlanmamıştı. Bisikletin fiyatı 325 euro yani hiç öyle azımsanacak bir para da değil.Arkadaşım eğer bu yazılanları okuyorsan sana bir daha bisikletini kesinlikle öyle bırakmamanı tavsiye ediyorum. Zira ben çay içerken yanıma bir amca geldi ve o bisikleti benim bisikletim sandı bende hiç birşey olmamış gibi binip gidebilirdim benim hurdayı da sana bırakırdım :D Yada benim bisikleti bir yere kitler seninkini alır giderdim bir ara şeytan gelip önermedi değil açıkçası ama empati yaptım tokatladım şeytanı :D Ha belki karabükte okutamazsın o bisikleti ama ankara da istanbulda 300 e 400 e rahatça satarsın yeni fiyatı 800 çünkü. Bu arada bisiklete aşık oldum galiba kesinlikle mükemmel ve çok hafif. Saat 12 gibi tekrar oradan geçtim bisiklet yoktu umarım sahibi alıp götürmüştür ve gidona bıraktığım notu da almıştır. Ben daha önce safranbolu da da bi tane kron xc500 görmüştüm o da kilitsiz bir şekilde bırakılmıştı. Arkadaşlar rica ediyorum kilitlerinizi bağlayın. Sele borusu süsü olmasın kilitleriniz En azından apartmanın içine bırakın bu gün bir çocuk gördüm altında da bianchi bir bisiklet çocuk meyve halinde çalışıyordu ve erzumlumuydu neydi eski bisikleti tam anlamıyla bir hurdaydı hurdacıdan almıştı zaten bu gün altında gördüğüm bisiklet 28 jantlı bir yol bisikletiydi bisikleti nasıl aldığını sordum çaldığını söyledi :D:D:D O yüzden çok dikkatli olun Adam alır parçalar netten parça parça satar en basiti yada söker tekerleri atar otobüse gider ankaraya bisikletçiye okutur kaça okutabilirse bisikletçilerin çoğu bisiklet alırken fatura sormuyorlar maalesef Hepinize keyifli sürüşler uyarılarımın faydalı olması dileği ile.

Scudo

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
güzel bir uyarı ben kendi adıma teşekkür ederim. umarım forumda aramızdadır sahibi arkadaş gerçi gidonada not bırakmışsınız;)

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
Walla bir ara ciddi ciddi yer değiştirmeyi düşünmedim değil :D Zira o saatlerde oralarda in cin top oynuyor bi pastanenin garsonları var güvenlik kamerası yok benim oturduğum yer ile oranın arası 4 km ve beni oralarda tanıyan kimse yok :D ama sonra düşündüm aynı şey benim başıma gelse ne hissederim diye hemen vazgeçtim postaladım şeytanı :D bunu niye söylüyorum içim dışım bir olduğu için ve öyle bir bisiklete karşı koymanın çok zor olduğunu anlatmak için :D Resmen kız gibiydi abi :D:D:D

• Beğen
Tepkiler: ilyasss

Cengiz YÖRÜK

Aktif Üye
Tepki
38
güzel birşey yapmışsın ama bisikleti çaldığını söyleyen çocuğu polise şikayet etmeliydin sonuçta bunun devamı büyük bir hırsızlık olabilir.. bir iki baskı ile itiraf eder ve bisikleti elinden alırlardı sahibi de mutlu olabilirdi....

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
Dediğin iyi güzel hoş ama buraya biraz abes kalıyor :) Eski oturduğumuz evde alt komşunun evine hırsız girdi polisi aradık polis yok en son apartman sakinleri biz kovaladık hırsızı alacağını aldı tabi o yüzden polisi arasam bi tane çocuk bisiklet çalmış desem bana ana avrat küfrederler :D o çocuk da tanıdık demez takar bıçağı gider olacağı bu

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Sadece bisikletçilerde değil bu telefoncular dahi fatura sormadan bilhassa çalıntı olduğunu bilerek alıyorlar. Sonuçta iki tarafında işi görülüyor. O malı alırkenki alın teri kimin umurundaki.. Yazık..