Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karabük te bisiklet kullanmanın zorlukları

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mesut emin yarıcı tarafından paylaşıldı.

1. mesut emin yarıcı

mesut emin yarıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bisikletimi yeni aldım, gerekli bakımlarını ve parçaları değiştirdikten sonra bisikleti bisikletçiden alıp (bisikletçi ankara caddesinde) bağessan yolunda biraz bisikleti test etmek istedim bilenler bilir bağessan yolu oldukça geniştir ve trafik oldukça sakindir yol ortalama 7-8 m genişliğinde ve çift yön, trafik çok sakindi nadiren araba geçiyordu ama nedense arkamdan gelen arabalar yolun en sağından giderek beni sıkıştırıyorlardı defalarca gidonu yolun sağında parketmiş olan tırların dorselerine sürttüm sol şerit tamamen boş olmasına rağmen adam nedense üzerime üzerime geliyor buna hala bir anlam verebilmiş değilim sonra makasbaşından geçip yenimahalleden istasyon caddesine geçiyordum yenimahallede pazar yerinin orada(yol yokuş aşağı olduğu için biraz hızlandım ama hızım en fazla 30-35 di zaten bisikletin daha fazlasını yapmayacağını düşünerek elim sürekli fren kolundaydı ) bir tane jipi solladım sağa dönmek üzere olan bir jipin önünde geçtim ama jip zaten kımıl kımıl ilerliyordu ve önüne geçtiğim zaman aramızda en az 3 m mesafe vardı adam kornaya abandı biraz ilerledikten sonra verem savaşın orada arkamdan hızlıca bir arabanın geldiğini farkettim birisi gaza abanıyordu hemen arkamı döndüm bizim jip son sürat bana doğru geliyor tüm gücümle pedallara abandım vitesimi büyülttüm ve yolun en sağına gittim ama adam hala üzerime geliyordu(sol şerit boş olduğu halde ) neredeyse tamamen yoldan çıkmıştım ama adam hala geliyor en sonunda yolun kenarındaki toprak araziye geçtim zor bir frenle biraz kaydım jipi geçerken gördüm adam bana bakıp bir kahkaha patlattı arkasından tüm sesimle küfrettim ama dönüp bakmadı bile sanıyorum ki bundan sonra başıma böyle şeyler çok gelecek ama adamın düşüncesiliğine hayranım doğrusu tamponunun arka lastiğime değebileceğini hiç düşünmüyor mu bu adam en ufak birşeyin benim gibi bir bisikletçiyi hem de acemi bir bisikletçiyi düşüreceğini düşünemiyor amcam nedense, kısa sürede anladığım kadarıyla karabükte şoförler genel anlamda bisiklet sürücülerine karşı çok duyarsız ve onlara resmen kaçın yoldan yol bizim diyorlar adam bisikletten düşsün kafası gözü yarılsın hiç umurlarında değil ben yeni yeni bisiklet kullanmaya başladığım için (fena da kullanmıyorum oysaki cuma pazarında ellerinde torba ile yürüyen 3 teyenin arasından hiç birine sürtmeden geçmişliğim var :D) gidondan ellerimi yoldan gözlerimi ayırmıyorum ve çoğunlukla bir elim sürekli fren kolunda ama buna rağmen trafik olduğu zaman bisiklete binmiyorum yürüterek götürüyorum çünkü artık hiç bir sürücüye güvenmiyorum.

tabi ki saygılı sürücüler de var bana onlarca defa yol veren insanları unutmamak lazım tır da yol verdi araba da molosiklet de hatta otobüs ün bile yolunu çaldım :D adam durdu eliyle bana geç işareti yaptı bende başımla selam verdim bunlar çok güzel şeyler insana moral veren şeyler ama arabasını üzerime üzerime süren şoförlere kıl oldum benim de arabam var ve ehliyetimi alalı 2 sene oldu ben araç kullanırken hiç böyle şeyler yapmadım nedense, yayasından motosikletine kadar herkese yol verdim çünkü onu da kullanan bir insan sonuçta ve onlar bir kaza esnasında benden kat kat daha fazla hasar alacaklar diye düşündüm bazen aklıma şey geliyor :D hava tabancası alıp beni kızdıran şoförlerin lastiklerine ve arka camlarına ateş etmek :D hem fazla ses çıkartmamış hemde polisleri rahatsız etmemiş oluruz (gerçek yada kurusıkıyla ateş etsek başımız belaya girebilir karabükte artık adım başı polis var) belki bu vesile ile dururlar da ağızlarını burunlarını dümdüz etme fırsatı bulurum :D

Samet Horasan bunu beğendi.
  2. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    adamın suratı hala gözümün önünde :boese157: güneş gözlüğü vardı gözünde beyaz tenli 30-35 yaşlarında bir adamdı jipi daihatsuydu sol camı açıktı bana baktı ve yüksek sesle kahkaha attı sonra deli gibi gaza bastı gitti peşinden pedallara abandım ama yetişemedim yada kaybettim yol ayrımında hangi yöne döndüğünü bilmediğim için sağa döndüm ama yoktu ama fena halde gıcık oldum doğrusu inadına üzerime üzerime sürüyor arabasını mal herif

3. Halil Çoban

Halil Çoban Üye

Seviye:
    Dostum takma kafana boşver. İnsansı yaratık kendince eğlenmiş işte

4. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Zaten karabük insanına fena halde gıcık olmaya başladım.(eflani ve eskipazar ve cumayanılılara özellikle ) Fırına gidiyorum pide almak için saat 19:00 da. Baya sıra var 19:15 civarlarında önümde 3 tane bayan var yumurtalı pide bekliyorlar, kasiyer kız yumurtalı pideler fırında daha çıkmadı diyor ve bizi yarım saat bekletiyor ben pideler ne zaman çıkacak diye sorduğumda her zamanki gibi "ne biliyim ben bee!!" diyor yüksek sesle ben sakin olmaya çalışıyorum 8 e çeyrek kala kız diyor fırında pide yokmuş kusura bakmayın size sade pide verelim, bana sardığı sade pidelere serçe parmağımla dokunuyorum pideler buz gibi. Diyorum bunlar buz gibi, "e ne yapayım" ben diyor sabrım taşıyor ne diyosun sen be diyorum senin yüzünden zaten yarım saat boşu boşuna bekledik burada. "Sadece sen beklemedin o bayanlar da bekledi" diyor, bende sıcak pide yoksa almayacağımı söylüyorum. Almazsan alma bana ne diyor. Allah senin bir türlü belanı versin deyip fırını terk ediyorum arkamdan küfrediyor gibip ağzını burnunu kırmamak için kendimi zor tutuyorum.
    Olay 2 gün önce oldu fırının ismini vermek istemiyorum ama bundan sonra oradan bırak ekmek almak önünden bile geçmeyeceğim.

YA BENDE BİR SORUN VAR YADA BU ŞEHRİN İNSANLARI AŞIRI KABA VE SAYGISIZİ

5. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    ahahah istanbulda karabüklüler derneği var basıp bütün amyon şöferlerini dövsekmi :)
    ne demiştik türkiyede sadece vede sadece tek birer var yaşanacak oda büyük ada ordada haftasonları dışında yaşanıyor :) nedeni ise bütün kıroların haftasonu oraya uçuşması hafta içi ise gayri müslüm vatandaşlarımız çok güzel bir yaşantı içinde yaşıyorlar.

6. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    5 seneden beri karabükte çeşitli yerlerde çalışıyorum. Burger king 'e girdim orada bile müdürümüz eflaniliydi :D Şimdiye kadar hep eflani ve eskipazarlıların yanında çalıştım eflanililer cimri ve kurnaz eskipazalılar ise bencil oluyor ovacıklıları fazla tanımıyorum ama genelde iyi insanlar şimdiye kadar bi kötülüklerini görmedim. cumayanından ise kesinlkle uzak durulması gerekiyor. :D Aman sakın ha karabüğe fln gelirseniz sakın cumayanına gitmeyin bisikletinizi 85 yerinden de zincirleseniz yüksek gerilim hattına da bağlasanız 2 dk içinde uçururlar :D

7. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    haha büyük konişmim ama karabüğü rüyamda bile görmek istemem :) aslında ayvalık,çeşme ve birazda hemşin dışında türkiyede hiçbiryerle ilgilenmiyorum :)

8. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    muğla yada bursa. Hayalim :)