Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karabük-Kastamonu gezimiz

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ziya Yurdakul tarafından paylaşıldı.

1. Ziya Yurdakul

Ziya Yurdakul Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu cumartesi Kastamonuya gittik.Gece öğretmenevinde kalıp sabahda Karabük'e geri döndük.(İlk deneyimim)
    Karabük-Kastamonu arası:117 km.2=234[toplam]
    Bisklet üstünde kaldığımız toplam süre:14.5 saat
    Ortalama hızımız:17.8
    En yüksek hız:75(Tuncer abi yaptı)bizim ne haddimize :D
    Çok az foto var oda benım yorgunluğumdan...Ben fotolara geçiyim uzatmadan...

Kastamonuda bize çok çok yardımı olan Melih abime hepimiz adına ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER...

coşkun ayaz ve ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
  2. Ziya Yurdakul

Seviye:
    resmler büyük olmuş özr dilerm şimdiden(=

feroden ve Kemal Tecimen bunu beğendi.
  3. trinity72

trinity72 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba...

Benim guzel memleketim yaaaaa....:):) Fotolar cok buyuk olmus...Lutfen duzeltin...Hic bisey anlamadım fotolardan ...

Kastamonu merkeze mi gittiniz yoksa Kastamonu'nun bi koyune mi ??

Ayaklarınıza saglık...

Selamlar...

Ziya Yurdakul ve beyzade1978 bunu beğendi.
  4. beyzade1978

beyzade1978 Aktif Üye

Seviye:
    bende kastamonuluyum..memleketimden şimdiye kadar hiç bisiklet aktivitesi duymamıştım, ayaklarınıza sağlık ancak trinity arkadaşımızında dediği gibi fotolardan hiçbişey anlaşılmıyor, bende düzeltip tekrar koymanızı rica ediyorum
    sağlıcakla kalın...

Ziya Yurdakul bunu beğendi.
  5. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben geziye biraz yorum katayım.Bizim gezimiz bir haftasonu gezisi oldu. Ziya kardeşim de yeni X-trail Cross'unu da aldı ya. Garip iki ay oldu biyerlere gidelim diye dilinde tüy bitti. :( Geçtiğimiz Ct için hafta içi hadi dedim. Melih'e de haber vereyim (Kastamonu'da bize yol göstersin) gidelim.Melih sağolsun öğretmenevini ayarladı orda. Benim de Amasra ve Mogada'dan sonra aklımdaydı Kastamonu. Bunlar bizim ilk tecrübelerimiz olduğundan bayağı bi hevesliyiz. Hele Ziya ilk çıkacak. Bize göre ilk gün 120 km,ertesi günü tekrar dönüş bi 120 daha kolay değil. Sabah kararlaştırdığımız gibi 4:30 da Ziya benim eve geldi,15 dk odur budur derken 5'de çıktık anca. Safranbolu'dan da Ömer çıkacak yaklaşık 10 km sonra buluşma noktasında buluştuk. Sabah hava daha aydınlanmadan iki köpeğin tacizine uğradık. :Ahhh-1660 Aniden durup hoşt hoşt deyince işlem tersine dönüyor.(Bu yöntemin Kangallara işleyeceğini sanmıyorum!) Üç kişi iki kişiden daha zevkli oluyormuş.Karabük'ten çıktıktan sonra Araç ilçesi 65 km. Dik yada hafif rampalar olsa da kısalar. Fazla yormuyor.Manzaralar da çok güzel.
    Çoğu zaman konuşa konuşa ve sık sık durarak gidiyoruz.
    Araç'a bir km'den az kalmıştı ki Ömer'in arka aktarıcısı kırıldı. Tabi hem sıkıldık,hem de sevindik. Ya daha önce olsaydı. Allahtan sanayisine 500m filan yürüdük de orda çıkma bi aktarıcı uydurdular.
    Araç'ın içinde güzl bir park var.
    Orda yakıtımızı aldıktan sonra yola devam. İŞTE GERÇEK RAMPALAR. Hiç inmeden sürekli enaz 40 km dik rampalar. Sık sık mola veriyoruz.
    Son 30 kmde sağ bacağım ağrımaya başladı. İflas bayrağını çeken Ziya'nın da yükünü ben alınca varın siz düşünün halimi! :River-102 Son 10 kmde de Ömerin zincirinin kopması bizi bir süre ama kara kara düşündürdü.Ama helal olsun Ömer. Nasıl yaptı etti,penseyle zinciri pimine sıkıştırıverdi.Bundan sonrası ha koptu ha kopacak. Öyle yani.Son 7-8 km de sanırım 3 dik iniş ve dik çıkışlar.Sonra büyük bir iniş.Heyoooooooooooo.!!!!!! :003: Biraz düz gittinmiydi işte "Kasdımonu Kasdımonu deb deb deb". Güzel bir şehir.Uzun bir dere ve ana caddenin gidişi bir kenarda dönüşü bi kenarda dereyle beraber uzanıyor. Ana yolu ve refüj çalışması yapılmış,güzel yani. Hele bide akşam olmuş,hava da karanlık olmuş. Devlet Bahçelinin mitinginin kalabalığı duruyor hala.Yollar ve trafik,insanlar hıncahınç dolu.Şehre girince bi 4 km daha ilerleme talimatı aldık Melih'ten.O saatte kaskıyla gözlüğüyle velhasıl tamtekmil üç tane bisikletliyi görmemesi,farketmemesi zaten mümkün değil. Tanışmadan sonra "ilk hedefimiz bisikletçidir çocuklar,ileriiii!" Zaten Melih o saate kadar zor zaptetmiş bisikletçiyi.Ömerin zincir ve aktarıcı problemleri halledildi.Biz öğretmen evine yerleştikten sonra Melih sağolsun misafirperverliğini yemekte de gösterdi. "Hadi Şapka devrimi kutlamaları var,Gülben Ergen geliyor.Bi şehri dolaştırayım size". Çok güzel teklif ama sağ bacak kasım öyle bir ağrıyor ki yürüyemiyorum bile. :sonst1zde Ben malesef bu teklifi değerlendiremedim.Yatakta havai fişeklerin patlama seslerini bile çekemiyordum.
    2.gün: Pazar sabahı yorgunluğun da etkisiyle sabah 5te değil artık 7de kalktık.(ne kadar da geç!) Sabah kahvaltımızı yapar yapmaz yolcu yolunda gerek. Çıkarttırdık kalorifer dairesinden atlarımızı ve çıktık yola.saat 9:30 gibi. Kastamonu’ya girerken Heyoooo diye indiğimiz iniş çıkarken konuşa konuşa bir de dinlenmiş olmanın da etkisiyle(bacağımın ağrısı da tam olmasa da geçmiş) rahat çıkılıyor.Ömerin arka aktarıcısının arızası bizi biraz “yine mi!” diye korkutuyor.Aktarıcı dişlisi eğik duruyor.
    Zincir de sürekli dişliden çıkıyor! Bulana ve yapana kadar bi yarım saat oyalandık Neyse ki aktarıcı bağlantı ayak somunu gevşeyince aktarıcı kaymış. İlk 10km deki rampalar da kolay geçiliyor. Sonra büyük cefalarla çıkılmış olan rampalar büyük bir zekle iniliyor.:winkenlux Araç’ta yine bir börek molası verdik. Tabi bu aralarda “hello” diye bağıranlar işin alışılmış tarafı. Safranbolu yol ayrımında Ömer’le vedalaştıktan sonra Ziya ile Karabük’e bi 8 km daha beraber gidiyoruz.
    Sonra biz de ayrılarak evlerimizin yolunu tuttuk.Akşam 8 filan olmuştu sanırım.
    Ziya’dan ertesi günü bir soru: Önümüzdeki hafta Amasra’ya gidelim mi? :dua:

Biraz daha resim olacaktı.Onları da eklerim yakında.

6. denizcinesim

denizcinesim Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    valla güzel bir gezi olmuş. fotolarla güzel bir gezi olmuş. ayaklarınıza sağlık.

Kemal Faruk Doğan ve Ziya Yurdakul bunu beğendi.
  7. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    hoş bir gezi olmuş pellayan ayaklarınıza sağlık

8. Ziya Yurdakul

Seviye:
    bi dahakine fotolarıda guzelce yukleriz artık:D

9. serhad

serhad Forum Demirbaşı

Seviye:
    bir dahaki sefer bahtiyar olacağız :)

10. Onur Dokmetas

Onur Dokmetas Aktif Üye

Seviye:
    biz yokuz ya dolasın durun :)

11. Ziya Yurdakul

Seviye:
    inş. beraber gezeriz onur abi :D

12. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Sizi gelin diye aradık,gelmediniz. :bilmiom: Keyfiniz memlekette iyi heralde. :cool:

Kemal Faruk Doğan bunu beğendi.
  13. Mhmt_EMR

Mhmt_EMR Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    Paylaştığınız için teşekkürler...

14. feroden

feroden Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba.
    Beni hem imrendirdiniz, hem de fotoğraflarınızla güzel memleketim Abana'yı hatırlattınız.
    Teşekkürler.

15. ibrahim Kızılkaya

ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Ziya..
    Karabük-Kastomonu rotası harika doğası bakımından çok güzel bir güzergah.Tur da çok güzel geçmiş besbelli.Fakat fotoları küçültmediğiniz için bir bütün olarak göremiyoruz.Fotoğrafları küçülterek aktarırsanız turunuzu daha güzel aktarmış olacaksınız.İlk faaliyet olarak kutlanacak bir tur gerçekleştirmişsiniz.Tebrikler.Tuncer beye de selamlar.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=34056

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=32485

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=42465

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=42466

16. Kemal Faruk Doğan

Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bi ben gidemedim bizim ekible şu beldeye :)

17. Ziya Yurdakul

Seviye:
    Bu kış için düşündüğünüz gezilerinizden birine katılmak isterim =) Umarım fırsatımız olurda sizin gibi tecrübeli büyüklerimizle bir tur yaparız.

18. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel ve eğlenceli bir gezi olduğu belli. Ayağınıza, elinize, bisikletinize sağlık. Yolunuz açık olsun. :)

Tuncer Bayık ve Ziya Yurdakul bunu beğendi.
  19. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Aleyküm selam İbrahim Bey. Bekleriz buralara

20. erol yalçınkaya

erol yalçınkaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    inş bir gün bende memleketim kastamonuya bisikletinle giderim turunuzuzda harika olduguna eminiz

Ziya Yurdakul bunu beğendi.