karabük-bolu-düzce-adapazarı-izmit-gebze-istanbul

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
selamlar,mağlum yazın gelmesiyle uzun tur planları yapılmaya başlandı. bende geçen sene uzun tur diyebileceğim Antalya-alanya(gidiş geliş 400km) ve karabük-zonguldak-ereğli-düzce(yaklaşık 400km) tur yapmıştım.
bu senede karabük-istanbul(403km) düşünüyorum. 1 gece konaklamak şartıyla 200+203km olmak üzere bu turumu gerçekleştirmeyi umuyorum.
güzergah:karabük-bolu-düzce-adapazarı-izmit-gebze-istanbul.
sizlerden beklediğim,eğer bu yol hakkında deneyimi,bilgisi olan varsa paylaşmanız. nerede yatılır,nereden ne yenilir,nereler görülmelidir,nerede yokuş vardır gibi kafamda birsürü soru işareti var. turu tek olarak yapmayı düşünüyorum.konaklama olarak pansiyon düşünüyorum. yüküm çok az olacak.
bisikletin ağırlığı 10,5.:D ortalama 27-30km gibi bir tempo düşünüyorum.
istanbulda gideceğim mevkiği ataşehir.(halama gidiyorum :D)

güzergaha buradan bakabilirsiniz:(link)

şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.
saygılar

Scudo

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Atahan Akıllı

ya dostum madem halana gidiyorsun otobüse binsene be kardeşim :D :D :D

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
@enver avcı

abi yol parası yetmiyor be yavv :D bu arada istanbula gelince tanışmak kaynaşmak isterim :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yolun zor olan kısmı Karabükten Geredeye kadar olan kısım, rakım 200lerden 1300lere kadar çıkacak. yaklaşık 1100 metre rakım farkı var, Gerededen düzceye kadar olan kısımda 2 tane 100mlik rampa var ama zorlayacak türden değiler, onun haricinde düzceye kadar hep iniş. Düzce Adapazarı arasında Gümüşova-Hendek civarı inişli çıkışlı, eğer imkan bulabilirsen yolun bu kısmını otobandan gidebilirsin. Otoban daha düz ayak.
Boluya kadar olan kısımda Gerede'ye alternatif olarak Eskipazar, Pazarköy, Mengen, Gökçesu, Bolu yolu da denenebilir. Zannedersem az da olsa diğer yoldan daha kısa. Yol durumu olarak diğer yol kadar iyi olmasa da yolun manzarası iyidir.
Konaklamayı Bolu veya Düzcede yapabilirsin. Bolu dağında Polis evi var, ücretleri uygun, yol üstünde orada kalabilirsin. Eğer Boluda konaklarsan sabah kahvaltısını Bolu dağında yapmanı tavsiye ederim. Yok Boluda konaklamazsan da Bolu dağından geçerken İsmailin yerinde güzel bi et ziyafeti çekebilirsin.