Kara Kuşak Salcano NG 650 (Siyahını merak edenler için özellikle buraya koydum..)

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
Geldi sonunda benim efsane!!

Nereden başlayacağımı uzun uzun düşündükten sonra başladım şimdiden yazmaya güncemi ;)

Bisikleti geçen hafta 5 haziranda sipariş ettim bisikletcim.com'dan. İstanbulu baya dolandıktan sonra sezon geldi diye fiyatlarda uçuş fark ettim ve aynı malı biraz daha geç alırım dedim siparişi verdim, kargosuyla beraber 282ytlye mal ettim bisikleti bu arada. Kargosu herşeyi peşin ödendi yani.

Yalnız malı burdan aldım, malım da bu deyip de sonuna kadar övemeyeceğim.resmen kumar oynadım risk alırken.Okuduğunuzda beni anlayacaksınız hatta gülebilirsiniz de düştüğüm durumları anlattığımda.benim bile gülesim geliyo.

İçine düştüğüm resmen yılan hikayesi gibiydi, satın aldığım bisikletçiye siparişi verirken kargoyu PTT seçtim. Seçmez olsaydım

1. Sevk Edildi SİVAS / PİM ANKARA / PİM VASITA, 219017 06/06/2008 17:59:41
2. Sevk Edildi İSTANBUL / 150.YIL PİM İSTANBUL / 150.YIL PİM, 206417 09/06/2008 08:11:50
3. Dağıtıcıya Teslim Edildi, İSTANBUL / 150.YIL PİM, C18 09/06/2008 14:17:54

sipariş takibinde, böyle bir liste hakim, 3gün geçti, pazartesi istanbula vardığını öğrenir öğrenmez havalara uçtum. Hatta evim pttye çok yakın diye gidip göriyim de dedim, gittim, içerdekiler yarın gelir eline bu daha 2de varmış buraya dediler

neyse ertesi gün oldu bütün gün akşama kadar evdeyim, mal sivastan geliyo, bi arıza çıksa hemen iptal edip siparişi kabul etmediğimi beyan edicem yoksa ya hani, dayanamadım saat akşam 5te pttye girdim, saat 6,7 ben hala ptt binasının içindeyim. Mesele de şu, ptt anadolu yakası 2ye ayrılıyomuş yeterli alan yokmuş diye, yani aypim 2ye ayrıldı, biri kadıköy bölgesi diğeri de üsküdar bölgesi diye.Tek dağıtım varmış önceden, tamamı da içerenköydeki pttdeymiş,

neyse bir sürü adamın yanına gittim dün, beni içerenköye gönderdiler. Üşenmeden atladım otobüse gittim e5ten, indim yakında yürüm de, girdim kocaman alana sahip ptt genel müdürlük işte, içerde kolideki adamlara sordum, adamlar koliyi acıbademe gönderdik deyince şaşkına döndüm. Bir de arada sohbet geçti, şu shopping tv de dolandırıcılıklar olmuş, ambarı gezerken bir sürü de kolileri vardı. ordaki adamların söylediği şeyler oldukça endişeye soktu beni kısaca, acaba benim de başıma geldi mi diye de defalarca düşündüm.Ve tövbeliyim bir daha bundan sonra asla hiçbir şeyi uzaktan kredi kartı siparişi verip de almıycam.Neyse oradaki kolide çalışan adamlar acıbademdeki çalışanlardan isim verdi saolsun, bugün gittim yine saat 12.30da çıktım.

Bu arada sabah kargo takip numaramı girdim pttnin sayfasından;

2. Sevk Edildi İSTANBUL / 150.YIL PİM İSTANBUL / 150.YIL PİM, 206417 09/06/2008 08:11:50
4. Dağıtıcıya Teslim Edildi, İSTANBUL / 150.YIL PİM, C18 10/06/2008 16:22:00
5. Teslim Edildi 11/06/2008 16:49:26 (daha yoktu o henüz)

Vardığımda öğlen paydosuymuş, orada bir amca gel dedi bi çay iç benle dedi, memurlarla 1-2 saat vakit geçirip sohbet ettim, shopping tv muhabbeti orada da vardı.Mesele şu kredi kartı numarası ve şifresini asla ama asla banka görevlisi dahil kimseye verilmemesi gerektiğini bilinci herkese aktarılamadığından telefonla alıyolarmış telemarketin dedikleri olay işte o olsa gerek, bir sürü dolandırıcı yakalanmış diyorlar.

Her neyse paydos bittiiii, gitmem gereken kişilere gittim, üsküdar dağıtıma gönderdiler, kocaman bir ambar içerisi, şefi geldi yardım etti.Bir odaya götürdü, bu oda büyük kolilerin olduğu odaymış, girer girmez gördüm koliyi, salcano yazıyo üstünde, adım yazıyo üstünde tamam bu işte dedim, kimliğimi çıkardım kağıt imzalamadan önce de kıza sordum; bu koliyi açıp bakıcam eğer bir sorun olursa bunu kabul etmeyebilirim dimi dediğimde yanıt olumsuzdu(cümlesi aklımda yok şu an) benim başım belaya girebilir dedi, ben sorumluluğu alırım dedim, bu bisiklet uzaktan geliyo dedim bi kırık ya da bozukluk varsa içim içimi kemirdi.Kağıdı imzaladım, çıkardım koliyi ve çıkarmadan önce pttdeki hali işte

(link)

Valla oradaki adamlardan biri yardım etti gitti araba getirdi bana rahat taşıyım diye o bantlardan tutuyodum, koli kocağıma fazlaydı ama Allahtan da hafifti, yemin ediyorum aklıma gelseydi resmini çekerdim ama kolinin ağırlığı yazıyodu üstünde, 16küsürlü bişeydi.Aklıma gelseydi o an çekerdim ama o dakika sadece bisikleti bulabildiğime şükretmekle meşguldüm aklım.

(link)
(link)

Pttnin önüne yürüyüp oradan taksiyle servise götürmeye karar verdim, 2 taksi çevirdim birinci gelene gıcık oldum, yerinden kalkmadı bile koliyi koymaya çalışırken gözlükler gözünde ağzında vıcık vıcık sakızla bakıyo öyle, 1-2cm fazlalık yüzünden olmadı taksisine, adama da canın saolsun neyse vaktini aldım dedim yolladım, başka bi taksici geldi, toyota corolla taksiler daha geniş diye çevirdim önceki albeaydı. Bunda da denedik aynı sonuç çıktı bu adam da yardım etti Allah razı olsun ön koltugu büktü de öyle koyabildik, ben de ön koltukta kolinin bana bıraktığı azcık alanı kullanarak yola çıktık hemen götürdü saolsun da, kadıköydeki bisikletçiyi de aramıştım, anlaşmıştım kadıköy salı pazarının içinde.Zaten orda Cenix,Salcano,bianchi,ümit,cembio.. neredeyse tüm markaların servisi adam orda.Motor işlerine de bakıyo yandaki dükkanda.

Öve öve bitiremedi bisikleti, kaça aldığımı sordu, ben de söyleyince şaşkına döndü,süper dedi.Adam yetkili servisi, bana şunu dedi; eğer ki ürün bozuksa Salcano kendisine parça da vermiş, başkalarına vermiyorum dedi, eğer ki bozuk ya da kırık varsa değişebiliyo garanti kapsamında ücretsiz olarak. Garantisi ve bakım ve teknik servisi olmayan bisikletler onlar dedi o meşhur bisiklet markaları için ayrıca.Aklıma o kazık yiyen arkadaşım geldi, onu da bu foruma davet ettim gecen gün üye yapmaya çalışıyorum onu.

Ustanındaki adam monte etti tek başına 4-5 dakikada iş bitti yani.Kadıköydeki salı pazarının orda turladım (salı günleri dışında boş bir otopark oluyo.) test ettim sürüşü 10-15dk, bir de alışık olmadığımdan trafiğe ufak alıştırmalar yaptım. Adam saolsun gitti vites koruması da taktı, önceki resimlere iyi bakın, orada shimano yazan vites kutusu görünüyo kolinin dışında delik açılmış, biraz yamulma olmuş, düzelttiler, kırılabilirdi dediler kargoyla gelmesi esnasında.

ve Salcanom çıktı podyumuna :)

(link)

(link)
(link) (link)
(link)

Adamdan kilit aldım saolsun carrefourda 25milyona bulduğum kilitten aldım 15e, bi de vites koruması taktı saolsun 5milyona. Çocukluğumda da ona götürürdüm adam aynı adam, işi büyütmüş baya motor servisi de yapıyo gerçekten çok tatmin oldum aldığım bisikletten. Bu fiyata bundan iyi bisiklet olmaz asla.Garantisinin olması oldukça tatmin edici oldu.

Bu arada benim salcano koliden gümüş-siyah çıktı resimde fark etmişsnizdir. mavi bekliyodum ama çok hoşuma gitti, hele hele sürerken. yansımalara bakıyorum resmen boyuma da tam uyan bir bisiklet fakat sele borusu birkaç cm kısa, mecburen değişicek, fazla yükseltmemek lazım, en az 4-5cm içeri gömüleli yoksa boru yamulur öyle elimde kalır.

(link)
(link)

Oradan süre süre acıbademe varabildim.4 senedir geçen ayki halı saha maçım ve ondan önceki sahil koşusuna kadar hiç spor yapmamış, sigarayı 5 ay önce daha yeni yeni bırakmış kolesterol riski altında biri olarak ilk molamı verene kadar nefes nefese kaldım, gerçekten vücudun yorulduğunu fark edince mutlu oldum gerçekten koşmak, yüzmek, futbol oynamak, basket, voleybol oynamak gibi sayabileceğimiz sporların arasında sayılabilecek bir spor, insanı güçlendiren, rahatlatan bir spor. İlk molamı da verdim büfede patso yiyerek enerji depolamak ve yakmak üzere :p

http://img229.imageshack.us/img229/4364/salcano683zj7.jpg

http://img380.imageshack.us/img380/1527/salcano684el8.jpg

Evime sağlıcakla vardım, yorgunluk hissetmiyorum yalnız trafiğe alışık olmadığımdan biraz ürkütücü geldi gürültü.

Test ettiğim kadarıyla süspansiyon harikaydı, yani kaldırımdan inerken yola doğru ön lastik taş gibi şişkin olmamak kaydıyla ideal hava basıncıyla oldukça rahatlatıcı inişler yapıyordum. Arka lastik taş gibi şişirittim diye de pişman oldum.Valla 270 milyon verip de alüminyum gövdeli, garantili, oldukça servis ağına sahip, çok hafif bir bisiklet almaktan bahsediyorum.

westblood arkadaşımız başka bir siteden aldı, ben de burdan aldım, açıkçası çok iyi davrandı benim satıcım. hepsiburada.com'u tercih etmemenin en köklü sebebi, bilişim suçlarının şu sıralar revçata oluşu, yani oradaki üyeliğimde kayıtlı kredi kartım var zaten ama taksit imkanı seçeneğini kaldırdı, ikinci kredi kartıma oldukça süper imkanlar sağlıyo ama 2. kredi kartımı kaydettirmek istemedim. Çünkü orayla daha önce yaptığım sorunlu alışverişten sonra üyeliğimi veritabanlarından silmelerini istedim, bu benim en doğal ve yasal hakkım ama kabul etmediler, mümkünse bir daha hiçbir web adresinden asla alışveriş yapamayacağım.. Bu stres çekilir cinsten değil, 3gündür bisiklet istanbulda, 3gündür koşturup durdum, bugün almasam yarın gelicekti dediler.

Onlar da haklı, ptt yeni taşınıyo o zamana denk geldi yani.

Bisiklet kilidi de selemin altına yerleştirdim, yay gibi kilit, zorlandım yerleştirmede ama taktiği çözdüm o an.Sağlamca en ortadan taktım seleye.

Yama seti, pompa, km saati, sırt çantası alıcam yanında kask da düşünüyorum hatta diycem ama yolda kaldırımda ya da yolun en tenha kuytusunda sürdüm habire bisikleti, en fazla tamirciye kadar giderim zaten. Yalnız yokuş aşağı frenler acayip hassas olduğundan arka kalkabiliyo hemen. Ben de alışık değilim bisiklete henüz ama çok rahat. Selesi de değişmiş, önceki versiyonunda rahatsızlık verdiğinden değiştirmek zorunda kalmışlar hep. Yeni modelin selesi rahat yani.Bir de vites rahat ama ben mandallılara alışık olduğumdan sürekli yanlışlıkla vites değiştiriyorum elimde olmadan.

Bisikletin kendisi tam not benden ama satıcılar ve satıcıların anlaştığı kargo şirketleri konusunda da titiz olun, bir de garantisiz bisiklet size asla bozulmayacağının garantisini vermeyeceğinden birkaç kez daha düşünün.

Bir de dikkat ettim, bisikletin vidalarından ve sele borusundan başka hiçbir yerde demir yok yani.Eski castello'm tamamen demirdi.Yazlıkta onunla, istanbulda Salcano'yla yola devam :) 2 bisikletim oldu, iyi ki de eskiyi atmadım.

İnternet sayfalarında hep mavi görürsünüz, buyrun benden size siyah salcano ng 650....

http://img229.imageshack.us/img229/7539/s5001574kf4.jpg

http://img380.imageshack.us/img380/5281/s5001581cg7.jpg

Alan herkese hayırlı olsun...Çok kötülerler ya bu bisikleti,bu bisiklet sayesinde kendi bisikletlerini pazarlayabiliyorlar sürekli defalarca kusurunu bulup. Garantisini vermezler ama dünyayı onlar yaratmış sanki..

Bu da sipariş takibim :) eve varır varmaz baktım hemen geçmişler,

4. Dağıtıcıya Teslim Edildi, İSTANBUL / 150.YIL PİM, C18 10/06/2008 16:22:00
5. Teslim Edildi 11/06/2008 16:49:26

Bisikletin elinize nasıl ulaşabileceği ihtimalleri konusunda detaylı bilgi vermek istedim açıkçası.Karşınıza çıkabilecek problemleri de göz önünde bulundurun, bence bizzat görüp alın derim hatta, bu son alışverişim zaten internetten.Allah korusun kırık bozuk ya da yanlışlıkla başka bisiklet gelse geri göndermelerle uzak şehirlere, çok uğraşan oluyo(sadece bisiklet değil)

İşte buyrun internette ilk ve tek olarak siyah salcano ng 650 bende(şimdilik öyle görünüyor) :) :p

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tebessümle okudum hikayeyi:D
heyecanına değmiş,hayırlı olsun,kazasız belasız binmen dileğiyle

leeroy

Aktif Üye
Tepki
284
İsim
Ümit
Başlangıç
1971—72
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bisikletiniz hayırlı olsun ve sabrınıza tebrikler.
ben hayatta uğraşmazdım malın peşinde oradan oraya......

ben de muğla nın dalaman ilçesinde yaşıyorum,bu forumdaki tavsiyeleri kendi mantık süzgecimden geçirerek ankara erdoğanlar bisiklet ten sipariş vermiştim.
siparişi veriş süresinin tam 24 saat sonrası bisiklet evimin kapısındaydı ve hiçbir sorun (kırık-bozuk-çatlak-patlak) olmadan teslim edildi.

ben ebay den de alışveriş yapıyorum ama hong kong veya abd den gelen gönderilerde sizin çektiğiniz ızdırabı hiç çekmedim.üstelik bana en yakın gümrük 45 km.ötede fethiye de olmasına rağmen....

siz mutlu iseniz olay tamamdır,ancak çok çok kötü bir teslimat olduğunu söyleyebilirim.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@westblood

Ayıp ediyosun, maviyi almaya niyetliydim zaten, ama kutuda bu çıktı, bi daha sivasa da göndermezdim artık :D niye bu mavi değil diye hele hele o kadar koşturduktan sonra.

sn. leeroy,

erdoğanlar bisiklet asla pttye mal teslim edip de itibarını tehlikeye atmak gibi bir hata yapmaz.Burdaki pttnin de sorunu şu, istanbul 2 yakadan ibaret olduğu gibi dağıtım da 2 yakada merkezlenir AVPİM(avrupa) ve AYPİM(anadolu yakası) gibi; 150.yıl aypim içerenköyde, personele nazaran alan yetmediği için, üsküdar dağıtımını acıbademdeki pttye aldılar,acıbademe kocaman ptt yapıldı,içinde 1000e yakın adam çalıştırırsın rahat.Oraya teslim edilen koliler dahil, personeller müdürler de yeni taşındığı için, onlar bile hangi birim nerde bilmiyolardı binanın içinde.Kendim o kocaman fabrikayı gezdim.resmen fabrika içi ayrıca,içindeki işleyişle mekanizmayı gördükten sonra çok harika olduğunu gördüm sistemin.ama taşınma oldugundan aksadı,daha odalar bile düzgün tahsis edilmemiş asansör bile yeni takılmış çalıştırılmamış yani.Adamlar bi taraftan kendilerini yerleştiriyolar, diğer taraftan müşterilerin işleriyle ilgileniyorlar mümkün olduğu kadar. Muğlada böyle tıkanmalar olacağını sanmıyorum, hem oradaki ptt dağıtım merkezi sanırım buradaki gibi dağıtım merkezi değil, yani ben o merkeze denk olan hatta daha büyük üst birimden bahsediyorum.Hem burda bir yakada bir sürü ilçe var,yüzbinlerce yada milyonlarca insanın işi görülüyo,böyle olması normal.Yani bunları ben bizzat gidip gördükten sonra "ben anlamam kardeşim" "nerde benim kolim-malım" deyip de orada gürültü çıkarmam pek mantıksız olurdu, hatta aksine koliyi bulmak yerine imkansızlaşırdı bulmam ve bugün elime bisiklet ulaşmış olurdu, dünün keyfini de yaşamış olmak yerine bugünün miskinliğiyle beklemediğim anda gelirdi, ya da son getiren kamyon vitesi de kırardı tam olurdu.Sonrasını yazmıyım. Olur olur yani.Kusura bakma ama istanbulun her yerini gezen gören ve yaşayan biri olarak her şeyin sonunu düşünerek yerine göre ağır ve soğukkanlı davranırım, daha yaşım 23 ama yaşantım ve yaşadığım yerin yoruculuğu gereği böyle olmak şart oluyo çoğu zaman.

leeroy,duray,sushi, sessiz_dj;
çok teşekkür ederim hepinize ayrı ayrı, dilediğiniz gibi inşallah hayırlı olur hepimize bindiğimiz bisiklet... :eek: :)

• Beğen
Tepkiler: BerkBAYAR

leeroy

Aktif Üye
Tepki
284
İsim
Ümit
Başlangıç
1971—72
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
istanbulun kaçınılmaz gerçekleri işte......benim de son 3,5 yıldır burada yaşamamın nedenlerinden biri....geri kalan 41 yıl hep istanbulda yaşadım....

söylemek istediğim şuydu aslında;bisikleti teslim almak için bu kadar koşuşturma yaşanacaksa,bunu önceden iyi araştırıp,gerekirse istanbulda size yakın bir noktadaki herhangi bir salcano bayiinden görerek ve deneyerek,üstelik te istediğiniz renk bisikleti alabilirdiniz.
bu,hem daha hızlı daha uğraşısız,hem de daha tatmin edici bir alışveriş olurdu gibi geldi bana.
bu forumda yazdıklarımız ve yorumlarımız;daha sonra alışveriş yapacak diğer arkadaşlarımız için çok önemli bilgi niteliği taşıyor.bu yüzden ben şahsım adına size teşekkür ediyorum.
bisikletinizi iyi günlerde ve zevkle kullanın.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
2 turu bitirdim, yarın 2gün çektiğim avuç içi ve hamlama dolayısıyla oluşan kasık ağrılarımdan sonra sabah yeni eldivenlerimle yola koyulacağım, bi sırt çantası bulamadım kendime uygun bir de km saati aldım ufak iş görür nitelikte, onu taktırayım tam olsun ;)

bisiklet çok büyük evde doğru düzgün koyacak yer yok, yeni diye kıyamıyorum, evden asla dışarı koymam da,

• Beğen

jano

Üye
Tepki
12
önemli olan bindiğiniz bisikletle barışık olmak bunu başarmışsınız bisikleti kullanmak daha keyiflidir şimdi umarım yakında hamlama olayını da atlatırsınız iyi sürüşler :D

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
inşallah cümlemize tabi :)

dün muhteşem bir tur atmıştım, hala tadı damağımda :)

yaklaşık 12km inişli yokuşlu yollarda pedal çevirdim, eve vardığımda yorgunluk yoktu, gaza geldim kendi kendime resmen, kadıköye inip oradan vapurla beşiktaşa varıp oradan taksime kadar çevirmek, oradan da tünel yoluna kadar varıp tünel yolu yerine oldukça derin yokuşları inerek karaköye inip oradan tekrar kadıköye vapurla dönerek oradan da evime varmanın hayalini kurdum, bunu bir gün gücüm olursa yeteri kadar yapıcam kesin Allah kısmet ederse :)

Sırt çantamı da aldım, bi kaskım eksik, onu da param denk gelsin kesin alıcam.Muhteşemdi ya, km saati monte ettim en ucuzundan 10ylt vermiştim, üstüne merakla kendim monte ettim, valla tamirci bu kadar sağlam takmazdı eminim :) 33-34km hızla gidişimi görüyorum böyle arkamda minibüs geliyo yavaş yavaş,yolcu işaret yaparsa hemen dururumun hesabında zaten, yol tek şerit, rahatım da bazı yollarda, araba genişliğindeki şeridi tahsis ediyorum kendime bazen.

Bisikletim boyuyla özelliğiyle, amacıma uygun hizmet edebilen bir bisiklet oluşuyla tam istediğim gibi, rengi de şansa siyah geldi daha bir tutkuyla kullanıyorum çok şükür :)

westblood

Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@celil.mayaoglu

celil kardeş sen resmen aşık oldun bu bisiklete :) allah ayırmasın ne diyelim artık, ama yalanda değil gerçekten bütün ihtiyaçlara cevap verebilen bi bisiklet, eğer o dediğin turu yapabilirsen bana izlenimlerini anlat, çünkü benim iş güzargahım sayılır.Kısmetse birgün bende deneyeceğim ama tek derdim beşiktaş-mecidiyeköy yada beşiktaş-taksim arası fazla eğim olmayan bi yol bulmak.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@westblood

evet süper çıktı bisiklet, bu arada tur için aklıma şöyle bir fikir geldi taksim için, kabataşa kadar pedal çeviririm olmazsa, oradan füniküler hatta binerim taksime direk geçerim, yani inönü stadının yanından o yokuşu çıkıp gümüşsuyu caddesinden yukarı çıkmaya devam edersem bende ciğer kalmaz zaten hazır değilim şimdi böyle turlara da fikir olarak aklıma füniküler geldi. Fazla yokuş yukarı veya eğimi fazla olan yollara çıkmamam gerekir zaten.

gerçi bu arada füniküler hatlarda bu kural geçerli bilmem ama şöyle bir kural listesi var (link). Bu sayfaya girdiğinde

Büyük boy bisiklet ile seyahat etmek isteyen yolcularımız yoğun saatler dışında (07:30-09:30 ve 16:00-20:30 saatleri dışında) seyahat edebilirler ve bisiklet bedeli olarak 1 jeton ya da akbil ödemeleri gerekmektedir.

yazısını görebiliceksiniz. Füniküler de buna dahilse süper olur bence.

*ayrıca metrolarda ve tramvaylarda ek olarak 1 jeton alman lazımmış.
*denizotobüsüne binerken ayrıca 2milyon vermek lazımış,
*vapur ücretsiz

yani toplu taşımaların da kolaylığından yararlanabilirsin Hakan abi, kabataştan bostancıya yanılmıyorsam da denizotobüsü var gün içinde 1-2 kez.

zaten şehir içindeyiz her daim zaten imkanımız yok pedal çevirmeye.Kimi zaman mecbur kalıcaz gibime geliyo.

• Beğen

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@aksoy9801

çok teşekkür ederim sizin bisikleti de görebildim ve rengiyle şekli çok hoşuma gitti sizinki de çok güzel bir bisiklet, hi-ten diye kötüleyen çok çıkar ama şimdiki hi-ten ile çocukluğumdaki hi-ten arasında çok fark var, eski hi-ten bisiklet demir borularının et kalınlığı çok fazlaydı,(gerçi bazen malzemeden çalıyolar artık diye düşünüyorum) şimdikilerin kaynak yerlerine falan bakıyorum bir de daha inceltilmiş ya da çoğu alaşım olmuş bisikletler, sizin bisikletiniz de çok güzel yanılmıyorsam disk frenli.Güzel bir yenilik, beğeniyorum ama kendimde almak istemedim, çocukluğumda neydi şimdi de öyle olsun dedim, arabaya özendirilmesin diye düşündüm zaten fren sistemi bisiklette en iyi fren pabucu diye düşünüyorum, ince teker zaten, gözümün önünde kontrol edebiliyorum bir de anlamam disk frenden falan, en azından pabuç freni seviyorum tamir de edebiliyorum..

geri kalanına bakılınca da alıp da pişman olan ya da sevmeyen görmedim internette yorumlara baktığımda. siz de güle güle kullanın, çok saolun tekrar..

• Beğen

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@sevims

çok teşekkür ederim :),

keşke ben de senin gibi Almanya, Hollanda gibi bir yerde temiz havada bisikletlere göre özel temiz yollarda sürebilsem, valla kıymetini bil egzoz yutuyoruz bazen burda..

Scott'un da var tam hayal yani bize :) oradan mı aldın?

isviçre malı, akla da insanın volvo gelir hani dünyanın sayılı en sağlam kasaya sahip arabalarının üretildiği yere ait bir bisikltet, yer almanya, pehh be, böyle düşününce valla senden böyle bir dilek ve temenni gelince de insanın daha bir teşekkür edesi geliyor :)

genelde bizim bindiğimiz bisiklete binmediği, bisikletin kendisini ve binince fark edebileceği rahatlığı ve hafifliği bilmediği halde internetten resimlerine ve parçalarına bakıp vızır vızır konuşan çok çıkar,böyle bir durum da olunca valla senden gelen böyle bir alçakgönüllüğe çok çok saol

• Beğen