Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kar ve/veya çöl/Kum bisikleti

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Selçuk Çilek tarafından paylaşıldı.

1. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    sadana, gezgin2, Nuri Kongur ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Oğuz Kara

Oğuz Kara Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Ankara'da böyle bir bisikleti sağlıklı olarak kullanabileceğiniz dönem 1.5-2 ay belki olur.Tabi ki seçim sizin gayet güzele benziyorlar..

İyi Forumlar.. :)

3. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ahaaa, kadro süper.. Ayrıca 3.7 lik Surly Endomorph lastik 1260gr geliyormuş. Bu ebatlar için acayip hafif. Düşündümde güzel bir tercih olurdu ama Ankara pek uygun değil keyfini çıkaracak fazla zaman olmuyor.

4. yaminkutlu

yaminkutlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bir Ankaralı olarak Ankara'ya son yıllarda doğru dürüst kar yağmadığını düşünüyorum. Bunun dışında bu bisikletin o geniş lastiklerle sizi çok yoracağı hatta bezdireceğini düşünüyorum.Hadi kar yağdı diyelim, iki ay için de bu bisikleti almak pek mantıklı gelmiyor bana.

5. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yorumlar için teşekkür ederim.
    Geçen yıl bisiklet üstünde 50 ci yılımı kutladım ( 3 teker dönemim dahil).
    Bunu neden söylüyorum? Bu bisikletlerin İngilizcede adı FATBIKE tır. Her ne kadar Kar ve Kum diye yazdıysam bile bunlardan geçen ABD gezimde bir adet kullandım. Bisikletin ağırlığı 13 kiloydu.
    Yani 18kg bisiklet + yük ile bu bisikletle 2.35 lastik ve Atomlab Pimp jant ve göbek teker seti ile http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=30916bu

3 kez Ankara/Bursa ,1 kez Bursa/Ankara ve 1 kez de Ankara/İzmir yapmış amcanızın yaşına bakarak fazla hafife almayın
    gençler:)
    Fatbike a gerekli donanım takarak ( + yedek lastik temini)dünya turu bile yapabilirsiniz. Biraz yavaş gidersiniz...o kadar.
    Bu bisikletlerin neleri yapabildiği ve bu tür bisiklet alanların bisikletle ilgili yorumlarını okuduktan sonra (google: fatbike reviews veya surly pugsly reviews) "Ankara da 2.5 ay kar var" yorumunuzun bu tür bisikletlerle ilgili gerçeği yansıtmadığını anlarsınız.
    Ülkemizde bisikletler ve buna ait bisikletçilik fazla kategorize edilmeye başlandı bence. ABD de birçok ailenin garajında 5 adet bisiklet vardır ve uygun şartlarda kullanırlar.
    Ama ülkemizin şartları başka.
    Şu anda iki bisikletim var. Ama Fatbike ım olsa bakkala bile onunla giderdim.:)

Furkan Gür ve sonEr´´ bunu beğendi.