Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kapikaya!!!

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında bisikletcanavari tarafından paylaşıldı.

1. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Geçtigimiz cumartesi Mustafa abiyi kaç haftadan beri zorla Karaisalıda gezmeye ikna ettim.Cumartesi günü Karaisalı arabalarıyla bisikletlerle beraber Karaisalıya geçtik.Küçük bir yemekten sonra koyulduk yola...

İstikamet KAPIKAYA!!!

Karaisalıya sadece birkaç km uzaklıkta idi.Aslında boş oldugum herzaman bu doga şaheserini görmeye gidebilirim.Fakat o dehşet verici manzarada insan tek başına tırsıyo açıkçası.Ayrıca kanyonun içinde telefon çekmiyor.Bu da bir risk.O yüzden tek gitmemeye özen gösteriyorum.

Mustafa abi yine yerden bi yükseklik buldu .Atlamadan olmaz

Fazla söze gerek yok.Sizi fotograflarla baş başa bırakıyorum.

Resimler bitmedi.Çok fena karnım acıktı.En yakın zamanda resimlerin devamını eklerim.İyi günler...

2. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Cehaletimi mazur gör, burası neresi böyle? Karaisalı ve Kapıkaya nerede bulunuyor? Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla harika bir yere benziyor. Bizim Fethiye Saklı Kanyon'a benziyor sanırım. Başka fotoğraflar varsa sevinirim.

3. Hüseyin Suda

Hüseyin Suda Forum Demirbaşı

Seviye:
    Zorlu bir parkuru geçmişsiniz,doğa çok vahşi ve bir o kadarda güzel görünüyor.Ellerinize sağlık...

4. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Çok zorlu ve güzel bir tur olmuş gibi..
    Daha öncede gitmiştiniz galiba buraya resimlerden anımsadım gibi...
    O dar geçitler çok adrenalinli olsa gerek:)

5. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    owww manzara süper,doğada muazzam bir şekilde beni çağırıyor oraya.yazınki tur programına alsakmı diye düşünüyorum bu bölgeyide..paylaşımın için teşekkürlerr..

6. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    zor bi tur olmuş galiba.ama fotograflar çok güzel.paylaşım için teşekkürler...

7. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel paylaşımların için teşekkür ediyorum.İnanılmaz büyüleyici bir doga ve güzellik.Orada pedal çevirmeyi ve bir kaç kare fotonu içerisinde yer almayı çok istiyorum.
    Orada ortak dostlarımızdan birinin bisiklet üzerinde çekilerk büyütülmüş bir fotosunu görmüş hayranlığımı gizleyememiştim.
    Yüregim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

8. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    çok güzelmiş kapikaya bizim burdada kayakapı var çok benzeri ama su yok malesef orada pedallamak adranelin dolu olsa gerek teşekkürler paylaşım süper

9. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    harika bir gezi olmuş bu güzel yerleri bizlerle paylaşdıgın için teşekkürler.

10. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    süper resimler ayrıca çok başarılı bir tur tebrikler pedallarınıza ve gönlünüze sağlık

11. bisikletcanavari

Seviye:
    Kötü bir bilgisayar muhalefetiyle karşı karşıya kaldıgım için bir süre elimdeki resimleri internete upload edemedim.Ancak koyabildim resimleri

Bir süre performanslı gidelim dedik sonra yorulunca arka vitesi bire geçirirken zincir dişli ile jant tellerinin arasına girdi ve sonuç malum....

Mustafa abi az ilerdeki kocaman kütügü görmeden hemen bisikletten inip hemen önümüzdeki yarı çürümüş kütügü ''nasıl bizim yolumuza çıkar!!'' diye kendinden emin bir tavırla yolumuzun dışına atıyor.

Birazdan arkasına dönüp daha büyük kütügü görüp ne yapacagını şaşarmadan önce

Çareyi hiç bozuntuya vermeden kütügün üzerinde poz vermekte buldu

Ben önden giderken demiştim.''Buradan geçemen'' diye.Ama dinlemedi ''geçerim'' dedi.Ve tahmin ettigim gibi arka lastik göçüge takıldı ve aşagıya dogru kaydı.Spd ayakkabılarda pedallardan çıkmayınca bana foruma koyacak malzeme çıktı

Ve artık yolun sonu...Kanyona girerken hedefimiz kanyonun diger ucunda bulunan bir diger doga harikası bulunan Yerköprü'ye çıkmaktı.Fakat patika yol bile bulamadık.Fakat eminizki yaya olarak bir şekilde Yerköprüye geçilinebilir.Fakat biz bisikletle deneseydik bizim için büyük bir hata olacaktı Gerçekten çok güzel bir gezi olmuştu.Şimdi resimleri eklerken farkettim.Bu gezide bir tane fotografım var.Keşke daha fazla poz çekinseymişim dedim kendi kendime fakat bu senenin dışında daha bir senem var oraya gezi düzenleyebilecegim.Fakat Mustafa abi bu nisan sonu temelli olarak Bursa'ya taşınıyor.Bizim için güzel bir anı ve gezi oldu.İnşallah sizin içinde güzel bir konu olmuştur.

guneykaragoz ve tırt kaptan bunu beğendi.
  12. bisikletcanavari

Seviye:
    Ne demek..BEnim hatam :) Karaisalı, Adana'dan 50 km uzaklıkta Adana'ya baglı bir ilçe.Ben burada okumaktayım.Kapıkaya ise Karaisalıya 3-5 km uzaklıkta küçük bir yerleşim birimi.Ve görüldügü gibi süper bir dogal güzellik barındırıyor :)

Evet mekan biraz benziyor ama orası degil.Tahminimce Taşdurmaz gezisini diyeceksin :)

Eger 15 günlük okulda yapılan yaz stajı zamanına denk gelirse sizi seve seve gezdiririm ;)

Yorumlarını esirgemeyen bütün arkadaşlara teşekkür ederim...