Kapıdağ Bisiklet Turu (tam tur)

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
Merabalar uzun süredir bisiklet turu yapamıyordum. Geçen haftaiçi planladığım ve 2 kişi yapacağımız turu maaalesef tek başıma gerçekleştirdim.Aynı zamanda İLK KAMPımıda yapmış oldum.(Feribota zor bela yetiştim ama :D)
Şunu belirtmek istiyorum Kapıdağ bence biz bisikletçiler için muhteşem sayılabilecek bir rota. Ben bu turu tam ada turu olarak yaptım. Kamp atıcaklara tavsiyem mutlaka deneyiniz. Adada 1 tane kamping alan olmasına rağmen her yer doğal kamp alanı özlelliklede sahil köyleri.Yalnız adada Ballıpınar ve Ormanlı arası yol aşırı derecede kötü. Çok fazla da konuşmak sizleri usandırmak istemiyorum. Rota hakkında sorusu olanlara açığım.
Tur ile alakalı küçükte bir video hazırladım umarım sıkılmazsınız.(Hatfa yazdığım için kusura bakmayın zor geldi değiştirmek :D)
NOT:haftaya çarşamba Bandırmadan-Çanakkale üzeri Ege sahilinden Antalyaya tur gerçekleştirmeyi düşünüyorum.Düşünen Olursa beraber plan yapa biliriz.
Tekrardan iyi seyirler dilerim.

Scudo

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@hasanalparslang
Başlangıç rotam bandırma tatlısı tarafından basladım Erdekte son buldu
@celikzeki
Teşekkür ederim tatanka-manantial

Ersydn

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Ersoy Aydın
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Küçük bir belgesel izledik tşk ederiz.
Takipdeyim sizi birde buralar neresi nerde başladı nerde bitti:)

• Beğen
Tepkiler: Kafaikiteker

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eger varsa tur istatistiklerini ve strava veya başka bir programın grafiklerini de rica edelim. Bu turu bizim de yapma niyetimiz var. Tekirdağ'dan Roro ile gelip gerçekleştireceğiz inşallah.

• Beğen

Ertunç Öner

Aktif Üye
Tepki
233
Bisiklet
Sedona
@M.Cevat Bayhan Stravada ve forumda Kapıdağ Yarımadası ile ilgili eğimleri vb. bulabilirsiniz. Ancak yol durumunu en iyi @Mahmut. aktaracaktır. Bizim turumuz yarım kalmıştı fırtınadan dolayı Narlı'da kalıp , geldiğimiz yoldan Bandırma'ya geri dönmüştük. Adanın kuzeyindeki yollar için orada yaşayanların bazıları kötü, bazıları yapıldı şeklinde beyanatlarda bulundu. Açıkcası bende yol durumunu merak ediyorum.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ertunç Öner
Teşekkür ederim. Çok rüzgar alan bir bölge olduğunu da duymuştum. Hava şartlarının en uygun olduğu bir zamanı kollayacağız artık.

• Beğen

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
340
Bisiklet
Merida
@Ersydn
Teşekkür ederim.bandırmadan hareket edip Kapıdağın doğusundan yani tatlısu tarafından basladım ve erdekte son buldu ardından tekarardan bandırmaya döndüm.
@mavi albatros
teşekkür ederim sizlerinde yüreğine sağlık.
@M.Cevat Bayhan
Maalesef tsrava kullanmıyorum. kapıdağ yarımadası Karadeniz sahillerikadar olmasada inişli çıkışlı ve rüzgar kimi zaman dostunuz kimi zaman düşmanınız oluyor.
Yukardada belirttiğim gibi Ballıpınar-Ormanlı arası yol aşırı derecede kötü.ormanlının batı kısmından erdeke nkadar yol idare eder ve manzara müthiş.
@Ertunç Öner
Yollar stabilize ve dediğiniz gibi bir kısım :D orasıda Ballıpınar-Ormanlı arası olan yol:D

deadlistcach

Daimi Üye
Tepki
443
Bisiklet
Felt
@Mahmut.
Valla git derim kapidaginn en iyi yonu her yerde su var o cok guzel. Hele hava sislinise ormannyolunda yurumek bisikletenbinmek off efsane olur:)
Tatlisu-erdek yapardik genelde ozledim yau:|

• Beğen

Ertunç Öner

Aktif Üye
Tepki
233
Bisiklet
Sedona
@M.Cevat Bayhan Stravada ve forumda Kapıdağ Yarımadası ile ilgili eğimleri vb. bulabilirsiniz. Ancak yol durumunu en iyi @Mahmut. aktaracaktır. Bizim turumuz yarım kalmıştı fırtınadan dolayı Narlı'da kalıp , geldiğimiz yoldan Bandırma'ya geri dönmüştük. Adanın kuzeyindeki yollar için orada yaşayanların bazıları kötü, bazıları yapıldı şeklinde beyanatlarda bulundu. Açıkcası bende yol durumunu merak ediyorum.
5 yıl sonra turu gerçekleştirdik :)
Umarım tur yazısını yazabilirim, çok acayip ve keyifli bir tur oldu.
Mudanya-Sahilden Bandırma-Erdek-Ocaklar-Turanköy-Ballıkayalar-Manastır-Bandırma şeklinde yaptık.

arikanfati

Üye
Tepki
88
İsim
fatih arıkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Selam herkese.

Haziran sonu kapidag tam tur yapmak istiyorum. Ama rüzgar durumu ve yabani hayat ile ilgili bir bilgi bulamadım.

Özellikle yabani hayat, köpek ya da vahşi hayvan durumu hakkında bilgisi olan var mıdir ?

Bir de rüzgarlı bir bölge malum. Haziran sonu rüzgar durumu ne olur rüzgar mevsimi midir bilgi verebilir misiniz ?

Uzaklardan gelicem. O yüzden bilgiler önemli :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

five

Part time turcu
Tepki
3.961
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam herkese.

Haziran sonu kapidag tam tur yapmak istiyorum. Ama rüzgar durumu ve yabani hayat ile ilgili bir bigli bulamadım.

Özellikle yabani hayat, köpek ya da vahşi hayvan durumu hakkında bilgisi olan var mıdir ?

Bir de rüzgarlı bir bolgu malum. Haziran sonu rüzgar durumu ne olur rugar mevsimi midir bilgi verebilir misiniz ?

Uzaklardan gelicem. O yüzden bilgiler önemli :)

Merhaba,

Yabani hayvan konusunda bir sıkıntı yok. Rüzgar özellikle doğu kıyılarında çok etkili olur. Kuzey-kuzeydoğudan etkili eser. Ama en detaylı bilgiyi windy.com üzerinden alabilirsiniz. Köpekler ise standart. :)

Kazasız ve keyifli turlar

five

arikanfati

Üye
Tepki
88
İsim
fatih arıkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhaba,

Yabani hayvan konusunda bir sıkıntı yok. Rüzgar özellikle doğu kıyılarında çok etkili olur. Kuzey-kuzeydoğudan etkili eser. Ama en detaylı bilgiyi windy.com üzerinden alabilirsiniz. Köpekler ise standart. :)

Kazasız ve keyifli turlar

five
Teşekkür ederim
Bİ kaç cümlede tam bir bilgi bombası oldu :D
Rüzgar dışında bir sorunum olmayacaktır anlaşılan.
Tur planlarına başlıyorum :D

• Beğen
Tepkiler: five

kimbell71

Aktif Üye
Tepki
103
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Geçen bi haber vardı kapıdağ yarımadasında anne ayı 2 yavrusuyla göründü diye. Çadır kamp yapılacaksa mekanı dikkatli seçin derim.

• Beğen
Tepkiler: arikanfati

arikanfati

Üye
Tepki
88
İsim
fatih arıkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Geçen bi haber vardı kapıdağ yarımadasında anne ayı 2 yavrusuyla göründü diye. Çadır kamp yapılacaksa mekanı dikkatli seçin derim.
kesin bana denk gelir :D
ama kamp yapmayacağım. yaparsam da erdek te olurum. ıssız a gitmem. ne olur ne olmaz :D