Kapı Açma Kazası

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
02.09.2016 (bugün) tarihinde başıma gelen bi olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Beşiktaş yönünden Karaköy yönüne doğru giderken sıkışık trafikte bisikletli olmamın verdiği avantajı kullanırken az kalsın kapıya çarpıp kaldırıma yapışmak üzere kaldım.

Olumlu veya olumsuz tüm yorumlara açığım, saygı çerçevesi içerisinde olduğu sürece...

Ufak bir not: Bu gibi durum ve ilginç şeyleri youtube kanalıma yüklüyorum, bilgilerinize.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun yüksek hızlarda ölümle sonuçlanabilecek bir hadise. Yalnız koyduğunuz müzik ve videonun akışı, arabadan yıllardır görmediğiniz bir akrabanız çıkacakmış hissi uyandırdı. (Bkz Sinan Çetin)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bugraacik Araçlardaki o aynaların bir amacı/işlevi yok zaten, ve tabii bir de bütün buralar benim umursamazlığı. Sabır diliyorum hepimize, çok geçmiş olsun.

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
duran arabaların yanından en fazla yürüme hızında geçin.. bu kapı açma olaylarını motosiklet sürücüleri daha iyi bilir zaten, diyecek bişey yok yorumsuz. geçmiş olsun

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun. Geçtiğiniz/geçtiğimiz o noktadan kimse bir bisikletlinin hızla geçeceğini düşünmüyor. Yolun kenarında durmuş bir araç o sırada araç içerisindekiler için ortam. Kendi sağlığımız için daha dikkatli olmak zorundayız.

Lotusan

Üye
Tepki
26
İsim
Ömer
Bisiklet
b'Twin
İçinden inen kadın inerken haksız sürücü de onu uyarmadığı için o da haksız park etmiş bir araba bile değil normal trafikte bir anda önünüzde ki aracın sağ kapısı açılıyorsa sizin suçunuz yok malesef bazı bayanlar tartışmaya çok meyilli bir şey söylememekle iyi yapmızsınız... durumumuz ne olacak bilmiyoruz... şu açılan kapılar... sağdan soldan

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Tam olarak arabanın içine girememişsiniz. Ben bir keresinde direk koltuğa kadar girmiştim.

Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız. Sürücünün dikiz aynadan bakıp "hanım dur, bisiklet var" demesi gerekirdi. Ama onun aklı bu akşam hangi diziyi izleyeceğinde kaldığı için o an pek dikkat etmemiştir :D

Allah'a emanet gidiyoruz yani kısaca...

48 Vites

Üye
Tepki
53
İsim
48 Vites
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun, sürekli yaşıyoruz desek yanlış olmaz sanırım. Bir de fon müziğinden dolayı biraz hüzünlendiğimi belirtmeden geçemeyeceğim :)

• Beğen
Tepkiler: Yakup.aykl

Olgunn

Üye
Tepki
105
İsim
Olgun M.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun. Bisikletimle trafikte giderken başıma gelmesinden en çok kortuğum husus budur. Şu ana kadar başıma gelmedi umarım bundan sonra da gelmez. Bu durumda başınıza kaza gelmiş olsa kusurun tamamı kapıyı açandadır bence.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Dün ben de Sarımsaklı sahil yolundan Ayvalık'a giderken yaşadım, jipli bir varlık önce emniyet şeridine çekti , sonra düşündüm dedim bu .. kapı açar şimdi iyiki hazırlıklıydım,bi kontra verdim zor kurtardım, arkadan araba geliyor olsa olacakları az çok tahmin edebiliyorum ..

• Beğen
Tepkiler: Yakup.aykl

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Yanlış anlaşılmamak için tüm yorumlarınıza ayrı ayrı cevap veremiyorum arkadaşlar kusuruma bakmayın.

@Onur YCL @48 Vites aslında fon müziğini koymamın ince bir anlamı var. Sinan Çetin örneği için teşekkürler, demeye çalıştığım oydu. Iceriden biri çıkıp geliyor, acaba kim? :)

@Olgunn Doğal olarak ileri de olacak şeyleri bilemiyoruz, anca kontra veya frenleme yaparak kurtulma imkanımız var.

@Serkan Mıstınoğlu hanımefendi hiçbir şey olmamış gibi gittiği için şaşırmadım. Eşi de zaten Özür anlamında 'sanırım' 1 işareti yaptı. Bildiğimiz 1 :)

@Lotusan 5 10 cm sağa geçmiş olsa zaten evet dediğiniz gibi biri inecek herhalde deyip dururum tabiki, lakin bam diye durmuş trafikte açtılar kapıyı ne yazikki.

@furkantrojka düşünüyorum da hızlı bir sekilde geçmiş olsaydım, kaçamamış olsaydım, belki de şuan hafif siyrik veya bi kaç saçma gereksiz kırıkla yazıyor olurdum bu mesajları.

@DKN oradaki hızım bence bayağı düşük. Ki duran trafikte hiçbir zaman 10-15km hızı geçmem bile. Motorcu abilerimi de takip ediyorum tabiki bu arada.

@Hasan Ç. O demiş olsaydı bile onunla münakaşaya girmezdim. Üzgünüm bu lafım için ama, kadın milletini az çok biliyoruz. Sizi ezse dahi kendini haklı görme potansiyelleri var.

@BF Okuru yıllaaar yıllaaar önce araba icat edildiğinde buna bi de süs koyalım demişler. Ve aynaları koymuşlar sanırım...

@kaskreis Ya reis, burda tahmin edecek bişey olsa eyvallahta, laaaps diye kapı açıldı. Trafik tamamen durmuş değil, öndeki araçlar yavaşça gidiyor ve bu DOBLO sağa bile yanaşmıyor.

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun ,
Ben trafikte giderken özellikle ışıkta bekleyen araçların sol kısmından hareket ediyorum . Çünkü şoför önce sol aynasını oldukça çok kontrol ediyor . Yıllarca araba kullanan da bir şoför olarak verilecek tepki ve hareketleri de kestirmek de bisiklet sürerken faydali oluyor .
Çok duran araçların sağından geçmek oldukça risk . Ben özellikle Bahçeli 7.cad den geçerken resmen sağ taraftan giderken eziyet çekiyorum . Park etmeye çalışanlar, aniden durup inenler vs..
Direk sol taraftan gidince daha stabil ve akıcı oluyor. Tabi bol zil çalarak :)

• Beğen
Tepkiler: erkanbolukbasi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Burda hatalı sizsiniz benim aracım küçük aralardan sıyrılırım demişsiniz ama bu doğru değil

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@hakanemrez evet o da bi ihtimal. Fakat araçlar hizlaninca saga kaçması zor olabilir.

@Ozan Cansel trafiği bekleyeceksem bisiklet kullanmazdim. Zaten sağ tarafta motor geçecek kadar yer var. Hatayi neden bende aradığınızı anlayamadım. Birkaç aracın sağından solundan gecmiyorum. Motorlarin bisikletlerin geçtiği her zamanki gibi sağdan geçiyorum.

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
benim naçizhane tavsiyem söförlerin sağ sol dikiz aynası olmadığını var sayıp ona göre hareket etmek bende yıllardır refleks olustu araçların yanından geçerken aracın kapısı tarafındaki ayağım her an kapıya müdaheleye hazır:) ya kapıyı açana ayağım gelecek yada kapıyı açamayacak:D şükür bu zamana kadar hep kurtuldum bu tür sıkıntılı durumlardan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bugraacik

kurtköye kaçıyorum buğra ,kapı derdi yok orada ,sessiz mekanlar orada,yol bisikletin tadı orada, istanbuldan kaçan kazanır,avrupa yakada merkezden uzak yerlerde sürsün ,anadolu yakada,artık istanbul bitti,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bugraacik
Bence hatalı sensin, trafikte çoğunluğumuzun yaptığı ve artık alışkanlık haline gelmiş bazı hareketler var. Araba park halinde olsaydı ve sen şeridinde ilerlerken açılan kapı sana çarpsaydı bu sefer araç suçlu olurdu ama sen çok yavaş akan veya duran trafikte aracın sağından geçiyorsun, bu yanlış. Aynı şekilde kadının arkayı kontrol etmeden inmesi de yanlış ama ortada tek taraflı bir hata söz konusu değil. Dediğin gibi çoğu bisikletli motorlu böyle yapıyor ama bu yapılanın doğru olduğunu göstermez.

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Neyse ki ucuz atlatmışsınız. Şahsen genelde trafik içi bisiklet kullanan biri olarak, kornamı sağdan giderken sürekli aralıklarla düt dütlerim. Ya da ekşın olsun diye ortadan giderim. Geçmiş olsun.

Not: Kullandığım korna : Hornit 140DB v2

• Beğen
Tepkiler: Bugraacik

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Ozan Cansel haklılık payiniz var tabiki. Fakat trafikte beklememi mi yoksa baska bisey mi yapmam gerekiyor? Zaten hızım da düşüktü.

@adilmusazafer benim Airzound um vardı belki bilirsiniz :) kornayi duyan iett bile yol verirdi, benim olduğumu görünce gülmekten ölürdü. Amma velakin kablosunu biri kesti ve hala tamir edemedim.