Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kapadokya Bisiklet Festivali 2010

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında gurol tarafından paylaşıldı.

1. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar,

Can Dede'nin beni andığını duyar gibiyim, ama bu mesajı ona bırakamazdım ;)

2010 yılı ilki olmak üzere Kapadokya'da bisiklet turu organizasyonu yapılacak. Bugüne kadar bir çok aşamasını tamamladığımız organizasyonun artık tanıtımını yapabiliriz. Merak edenler sitede de bir çok ayrıntı bulabilirler;

http://cappadociabikefestival.com/

Festivale bağlı olarak yıl içinde farklı tarihlerde iki yarışma ve bir bisiklet turu yapılacak.

Bisiklet turu 4 gün biskletle, 1 gün yaya olarak belirlendi. Toplam 270km mesafe geçilirken 4000 metreden fazla tırmanılacak. Bu tur için çadırkent oluşturulacak. Özellikle dolunaya denk gelen 23-27 Haziran haftasını seçtik.

Herkesi bekleriz.
    Kapadokyalılar.

2. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Gürol abi öncelikle emeği geçen herkese çok tşk ler.Ve uzun zamandır çalışılan bu projenin de hayata geçmeside beni ayrı bir mutlu etti.Şunu da belirtmek isterim.Maddi olarak da inanılmaz uygun bir organizasyon olacak.Zaten çok harika olacağını düşündüğüm bir ortamda maneviyat ,maddiyatı unutturur sanırım.Can abi göbekleri erit artık.. :) Gürol abi saygılar abi.Tşk ler.

3. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    İyi dileklerin teşekkürler. Umarım hep birlikte olacağız. Bir kaç senedir Can Dede ile planladığımız halde katılamadım uzun turlardan birini mecburen yapmış olurum.

ibrahim Kızılkaya ve sports-man bunu beğendi.
  4. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Çok güzel bir organizasyon hazırlamışsınız, elinize sağlık.
    Ciddi ve güçlü bir ekip hazırlığı olmalı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

5. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel bir etkinlik. Uygun olursam katılmayı çok isterim. Başarılar.

ibrahim Kızılkaya ve candede bunu beğendi.
  6. mehmet özbay

mehmet özbay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bu turla ilgili candostum candede ile baya konuşmuştuk gerçekten harıka bir tur olacak ben bütün ailemle birlikte katılmayı istiyorum en küçük katılımcı olacagına ınandıgım kızımıda getireceğim hazıran ayında olması çok iyi okullar tatil ve katılım o kadar yüksek olurmersinden saygılarla mersin mtb olarak bizler katılıyoruz

7. Mesut27

Mesut27 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güzel bir proje olur sanırım.Katılım ve reklam olsada güzel olacaktır. bununla ilgili daha farklı yerde duyurular var mı? başarılar.

8. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Canlar teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için. Güzel ve görkemli olması için elimizden geleni yapıyoruz. Ülkenin nadidesi olması için tüm çalışmalar.

Yüreğim ve Sevgimle

9. çaylak26

çaylak26 Kıdemli Üye

Seviye:
    helal olsun çok güzel bir organizasyon keşke işim ve okulum engel olmasaydı,mutlaka gelirdim

10. çağrı sezgen

çağrı sezgen Aktif Üye

Seviye:
    Çok güzel olmuş arkadaşkar Konya'dan toplayabıldığım kadar bısıklet sever toplamaya çalışacağım.

ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
  11. Nursel Azaklı

Nursel Azaklı Yeni Üye

Seviye:
    Çok güzel bir organizasyon hazırlamışsınız..Emeğinize sağlık

ibrahim Kızılkaya ve erdal ırmak bunu beğendi.
  12. erdal ırmak

erdal ırmak Aktif Üye

Seviye:
    şimdiden katılmak için sabırsızlanıyorum

13. Erdem Yıldırım

Erdem Yıldırım Kıdemli Üye

Seviye:
    o tarihlerde müsait olursak orda olacağız.

14. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    CAN DEDE ye çok teşekkür ediyorum,kesinlikle katılacağım.

15. Adnan63

Adnan63 Aktif Üye

Seviye:
    Muğla Bisiklet Derneği adına sizleri kutluyor, başarılar diliyorum.
    Kolay gelsin.
    Adnan Cangır

16. ibrahim Kızılkaya

ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir büyük bisiklet rüyası daha gerçekleşiyor..
    Bir tur düşünün.. Güzel atlar ülkesinde, düşler doğasında.. Kapadokya'da..
    Bir dost düşünün.. Yüreği bisiklet sevgisiyle dolu,
    Yüzünde gülümseme eksik olmayan..Yıllardır yüreği bu proje için çarpan..
    Adam gibi adam..İnsan gibi insan.. Can dostumuz Can Dede..
    Dostlarıyla birlikte muhteşem bir hayalin peşinden koşuyor..
    Şimdi sıra bizlerde Can dostumuzun bu hayalini gerçekleştirelim haziranda hep birlikte..Ben şimdiden sabırsızlanıyorum. Haziranda görüşmek üzere..

Vancı Sibel, Hakan Yazman ve candede bunu beğendi.
  17. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Canlar katkı sunan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kapadokya Bisiklet Festivali – Bisiklet Köyü Buluşması, malumatınız yakından can olanlar bilir, uzuncadır bir hülyaydı ben de. Bugün bu düş yaşam içerisinde eylemleşerek büyüdü ve bugünkü halini aldı. Bu düşün canlanmasında büyük katkıları olan dostlarım sevgili Aydın GÜNEY, Abdullah GÜNEY, Cem GÜLLÜOĞLU ve Gürol ÇAYDAŞ’a ne kadar teşekkür etsem azdır.
    5 Sağlam yüreğin bir araya gelerek olgunlaştırdığı bu büyülü organizasyonu hiç şüphe yok ki, daha fazla yükseğe kaldırmak için daha fazla yüreğe ihtiyacımız vardı. İşte tam bu noktada projeyi sahiplenen başta Nevşehir Valimiz Sn. Osman AYDIN. İGSM Sn. Muzaffer ÇİNTİMAR. Bisiklet Federasyonumuza, Belediye başkanlarımız ve Sponsor kuruluşlarımızı unutmamak gerekiyordu. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz.
    Kapadokya Bisiklet Festivali – Bisiklet Köyü Buluşması Türkiye de birkaç örneği olan organizasyonlardan farklı olarak ele alındı. Bu maksatla 5 Günlük kampçılık ve Bisiklet Turu içerisinde en büyük fark Bisiklet Köyü Oluşturmak olmuştur. Katılımcıların değişik illerden katkıları sonrasında gelecekleri kamp alanına Nevşehir Otogarından yardımla Bisiklet Köyüne kadar girişleri sağlanacak sonrasında açılan kamp çadırları Köyün kapanışına kadar kurulu kalacaktır. Bisiklet Köyünde Kamp alanı, Söyleşi ve Konserlerin yapılacağı alan, Hastane Ofis, Danışma Ofis, Teknik Servis Ofis ve Elektrikli duş odalarının olduğu alanlar olacaktır. Kamp alanının ilaçlanması ve diğer hijyen çalışmaları Ortahisar Belediye Baş. tarafından düzenli bir çalışmayla daha renkli kılınacaktır.
    5 Günlük tur organizasyonu boyunca sabah ve akşam yemekleri kamp alanındaki restoran da yapılacak, öğlen yemekleri ise belirlenen ara noktalarda yenilecektir.
    5 Günlük turun 5 Günü Bisiklet Turu olarak tamamlanırken kalan bir günü Meskender, Güllüdere ve Kızılçukur vadilerinde yürüyüş ve Ören yeri müze ziyareti olarak programlanmıştır. Yanı sıra Cumartesi akşamına denk gelen gün de, Dolunay Yürüyüşü yapılarak gün anlamlı kılınmaya çalışılmış. Katılımcılara Kapadokya’nın bir başka pencereden bakışına vesile olunmaya çalışılmıştır. (Bu maksatla da yürüyüş ayakkabılarınızı getirmeyi unutmayın derim.)
    5 Günlük organizasyon boyunca İki farklı dinleti programlanmış, bunlar Türkü Gecesi ve Kayseri’ den gelen, dostlarımız olan Fasıl gurubumuz olacaktır. Bir sosyal mesaj adına Karaca ören Köyünde ağaç dikimi, Özkonak Kasabasında ise Huzur evi ziyareti ve Huzur Evinde öğlen yemeği programlanmıştır.
    Sponsorlarımızın desteği ile Uçuş bedeli 150 £ değerinde olan Kapadokya’nın da sembolleri arasında yer alan Balon Keyfi yapılacak. Bu maksatla yaklaşık 15–20 Kişilik bir gurup çekiliş sonrası bu şanstan faydalanacaktır. Hava şartları uygun olursa uçuş Kamp alanında sabahın erken saatlerinde olacak ve bu görsel şölene herkesin tanık olması sağlanacaktır.
    5 Günlük tur Boyunca bir başka sponsorumuzca Profesyonel bir ekipten oluşan Video ve Fotoğraf çekimleri yapılacak. Bu çekimler DVD ye yüklendikten sonra katılımcıların adreslerine sadece posta bedeli karşılığında gönderilecek.
    Aileleriyle gelmeyi düşünen arkadaşlarımızın olduğunu biliyoruz. Bu maksatla eşleri bisiklet sürmesini bilmeyen katılımcılar için ekstra bir ücret ödemeden yine sponsorlarımızca tedarik edilecek şekilde Araçlarla rehberler eşliğinde Bölge turları müze ziyaretleri yapılacaktır. Sabah her iki gurupta kahvaltı sonrası çıkacak akşam kamp alanında akşam yemeğinde birlikte olacaklardır.
    Bisiklet Köyü ile Ortahisar kasabasının mesafesi yaklaşık 1 Km. dir. Bisiklet Köyü ile Ortahisar arasına 15 dakikada bir hareket etmek üzere bir ring aracı koyulacaktır. Akşam yemeği de dahil olmak üzere Misafir kartlarıyla kamp alanında olacak olan bölgedeki dostlarımızla yarenleşmenin, kaynaşmanın zemini hazırlanacak.

Umarım bu bilgilendirme az faydalı olmuştur. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu organizasyonunda olduğumuzdan yaklaşık iki hafta dokuda olamayacağız. Sonrasında bölgeden ve kamp alanından fotoğraflarla sizleri güçlü kılmayı düşünüyoruz.

Katkı sunan tüm dostlarımıza şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kapadokya Bisiklet Köyünde buluşmak dileğiyle

Argeus Doğa Sporları Topluluğu

Yüreğim ve Sevgimle

18. naz34

naz34 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İnsanın kurduğu bir hayali gerçekleştirmesi eminim büyük mutluluktur.. Bu hayale ortak olan, destek veren, katkıda bulunan herkes bu mutluluğu hakeder.. En ince detaylara kadar düşünülmüş, harika bir plan ve organizasyon..Emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler....
    Ben de bu güzelliği yaşamak için katılmayı çok arzu ediyorum..

Saygılarımla.....................

.
    .

19. Nomad

Nomad Flâneur

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    İlk bisikletle katılacağım etkinlik olan; 2010 Gökova bisiklet turunu hayırlısı ile bitireyim, ikinci turum da bu güzel etkinliğe katılmak olacak... [​IMG]

20. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Üstadım merhabalar.
    Avatarınızdaki adınız Naz diye mi, yoksa Sibel diye mi hitap etmem gerekir bilemedim. Musadenizle avatarınızdaki isimle sesleneyim size.
    Güzel temennileriniz için teşekkür ediyorum. Kesinlikle tespitinizdeki gibidir. Bu hülyanın hayat bulması için çok ama çok çaba sarf edildi. Tek amacımız Bisiklet Ailesi'nin, bizlerin yaşadığı Düşler Ülkesi'ndeki bu eşsiz dokuyu görmeleri heyecanlarımızı tatmaları şansımıza ortak olmalarıdır.
    Vesile olmuş iken asıl hülyamı paylaşayım. Bu Ülkenin yedi güzel bölgesi var. yedi bölgede de eşsiz güzellikler. 7 Bölgede 7 ayrı ve farklı tur. Daha görkemli ve güçlü kılacaktır bölgelerimizle bizi. Bunu başarmak çok zor değil diye düşünüyorum. O günleri de göreceğimizi umud ediyorum.

Güzellikler sizinle olsun.

Halil Bey,
    Körfez turlarının her ikisine de katılmayı düşlüyorum, sizinle ve ailemizin diğer fertleriyle kesişmeyi umuyorum. Her iki etkinlik fedakarlıklar ve özverilerle hayat buluyor. Emekleri geçen herkesi kutluyorum.

Yaşam paylaşıldıkca güzel.

Yüreğim ve Sevgimle