Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kano+bisiklet yardıma ihtiyacım var.

Konu, 'Diğer Hobileriniz' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Turcu babonun bıraktığı yerden devam etmek istiyorum. Bisiklet+kano ikilisinin birinci kısmının ilmini aldık ve hallettik sayılır. geldik ikinci ve benim için muamma olan kısma. Kano sporuyla ilgilenen arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Hafif ve kısa kano arayışı içerisindeyim. Model ve marka ismi verebilirlermi. Şişme kanolar yer kaplamaması açısından güzel ama ne derece güvenlidir. Birde bisiklet için imal edilmiş kano römorku varmı Şimdiden teşekkürler.

2. deadlistcach

deadlistcach Felt F65x cx

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Nelo epic falan bunlar kaliteli kanolar fakat fiyatları tuzlu, ucuz yolku plastik kano imalatı yapan yerli firmalar mevcut. Römork olayını da yabancılar çok basit şekilde çizmişler kanonun arkasına 2 teker takip baş taraftan römork gibi bağlıyorlar diy sitelerinde bolcana çeşit mevcut.

mehmetsunu ve mariokaldato bunu beğendi.
  3. Güray Görkem

Güray Görkem Bisikletkolik

Adı:
    Güray görkem
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    image.jpg

4. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tövbe estefirullah ne oldu şimdi güray nerden çıktı bu anayasa kitapçığı.

5. Güray Görkem

Güray Görkem Bisikletkolik

Adı:
    Güray görkem
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kano dedin , aklıma kanun geldi. Şöyle bir gözucuyla baktım.

irfanyazicitunc ve mehmetsunu bunu beğendi.
  6. emreselseyler

emreselseyler Aktif Üye

Adı:
    emre selseyler
    Seviye:
    başlığı görünce heyecanlandım açıkçası.
    kano ile balık avı en büyük hayallerimden biri şimdilik gerçekleştiremedim. neyse beni geçelim.

biraz da kano konusunda bilgimi paylaşmaya çalışayım;
    ocean kayak bu işi dünyada en iyi yapan firmalardan biri. kanolarını getirmek maaliyetli. vergisiydi, algısıydı, konteynerın içinden metreküp kiralamasıydı derken bir çok maaliyet çıkıyor. ahşap kano isterseniz Türkiye'de bu işi yapan bir kaç el işi atölyesi mevcut ama tahmin edersiniz ki fiyatlar baya yüksek. hafif olmasa da olur derseniz, polyester kano imal eden firmalarda oldukça fazla. ama tabi bu işin özelliği sert plastikten olması. hem hafif hem de dayanıklı bir malzeme sert plastik. suyun, özellikle tuzlu suyun korozyonunu da ekarte ediyor haliyle.

burdan sonrası amacınıza göre kanoyu belirlemeye kalıyor. göl, nehir, deniz, balıkçılık ve gezi(kızılderili) kanoları farklı farklı.
    ülkemizde bu işin ithalatı yapan, uygun fiyatlı kanolara sahip olabileceğiniz, benim bulduğum tek firma var; kano diyarı.

Kano Diyarı | Şeffaf kano, clear blue hawaii, Şişme botlar, kompozit kürekler, yüzdürme yardımcıları, dijital kameralı sualtı gözlüğü

sahibi bilgin bey. her türlü sorunuza ve seçim konusunda kararsızlığınıza sabırla cevap veren biri.

şimdi gelelim bisikletin arkasında taşıma olayına. bu beni en heyecanlandıran kısım =)

bike_and_kayak_side500__large.jpg 8a3ae40a662c84e1be7c293a8611e6c3.jpg

bu tarz yöntemler mevcut. çoğunu kendiniz yapabilir, yada bir demirciye kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Güray Görkem ve mehmetsunu bunu beğendi.
  7. alfisti

alfisti Üye

Adı:
    Burak Ö.
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    mehmetsunu bunu beğendi.
  8. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    12_0702_JKlatt_016.jpg

Tamda aradığım böyle bir şey.

emreselseyler bunu beğendi.
  9. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    mehmetsunu bunu beğendi.
  10. *Suleyman*

*Suleyman* Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    mehmetsunu bunu beğendi.
  11. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Dostum teşekkür ederim iyi bulmuşsun ama bu kanodan çıkıp titanik klasmanına giriyor.

Emre Yönlüer bunu beğendi.
  12. *Suleyman*

*Suleyman* Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Resim de buldum :harika:

kano.jpg

mehmetsunu bunu beğendi.
  13. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kano ve kayak farklı. Sizin aradığınız daha çok kayak tarzı birşey. İki türün de şişmeleri mevcut.
    Ben zıpkınla balık avlarım için Sevylor Hudson model şişme kano kullanıyorum. Kurması, suya indirmesi oldukça pratik. Böyle birşeyi Mammut Trailer tarzı bir çekici ile taşıyabilirsiniz. Şişme kayak da benzer şekilde taşınabilir. Kanonun avantajı (şişme olursa) bisikletiniz katlanır olduğu sürece taşıma imkanı da verir. (Bisikleti kanonun içinde)
    Fiber, termplastik vb materyallerden imal kayak tarzı birşey alırsanız bu durumda ona özgü bir çekici ile kullanımınız mümkün. Yani taşıma problemi bu türde (bence) had safhada.
    Kolay gelsin.
    Bu arada ITWIT modelini kullanan arkadaşım için! umarım dikişlerden su alma problemi yaşamıyorsunuzdur. Bu model ile ilgili firma çok şikayet aldı yurtdışında. Sonra model yenilendi, eski modellerden olup şikayet yaşayanlardansınız Decathlon bunları (yurtdışında doğrudan) değiştiriyor. Siz de burada değiştirebilirsiniz, zira mimli bir serisi var.

14. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yusuf bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Mamut adventure römorkum var dolayısıyla hem kullanım kolaylığı hem hafiflik bakımından şişme kano veya kayağa (farkını tam olarak anlayamasamda) yöneliyorum. Genelde iç sularda kullanacağım ama şişme olunca insanın haline binbir türlü kuşku düşüyor. Baraj gölünün ortasında patlayıpta sulara gark olmak istemem doğrusu. Şişme kano veya kayakta da kalite farkları var. Şöyle ikibin tl yi aşmayacak şekilde hangisini önerirsiniz. Şişme ekipmanı römork ile daha kolaylıkla taşırım. Birde ticari ömrü ne kadardır. Yani üç gün sonra şişme yatak gibi çöpe atmayalım. birde şişme malzemenin tabanı böyle kağıt gibi incemi yoksa sertmi.

15. Yusuf Z. Şipal

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Rica ederim.
    Tabii şişme kanoların kumaşı çok önemli. Fiyatlara da yansımış şekilde ciddi kalite farklılıkları var. Aşağıdaki linkte bulunan iki kanonun işinize yarayacağından eminim. Bunlarla abartı olacak ama bisiklet ve traileri aynı anda taşımanız da mümkün bence. Biri Wabash Kano (1199 TL olan) diğeri Willamette. Willamette aslında Hudson olan modelin yeni şekli. Ben bundan kullanıyorum. Balonların üzeri sağlam bir jarse kumaşla kaplı. Oldukça sağlam. Tabii yine de botlarda kullanılan ve Hypalon olarak bilinen (veya pvc kumaşlar da var) kumaşlar gibi değil. Şöyle söyleyim, ben ikinci tür kanonun içinde iki kişi ve tüm zıpkın- dalış takımı vb malzemelerle 3-5 şiddetinde denizde bile (tabii kısa parkur ve kıyıya yakın olacak şekilde, deli gibi açılmadan) Ege de kullanıyorum. Hiçbir sorun da yaşamadım. Tavsiye ederim. Daha üst model birşey düşünürsen yine yazayım ama hem ağırlığı artar hem bütçedeki yeri :)

16. *Suleyman*

*Suleyman* Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Yusuf Z. Şipal Ben itiwit3 ü geçen yaz aldım. Yeni model midir, eski model midir bilmiyorum. Tribord'un web sitesini kontrol ettiğimde benim aldığım modelin aynısı görüyorum. Su alma olayına gelince kürek çekerken ister istemez kano içine su giriyor. Ben dikişlerden su girdiğini düşünmüyorum. Ama kanolar yapısı gereği su almaya çok elverişli. Zaten içteki suyu tahliye etmek için bir tahliye çıkışı da konulmuş.

17. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    cevap için sağolun. Siz yine en iyisi olabilecek bir marka ve modelin isminide verinde aklımın bir köşesinde bulunsun. Olaki belki bütçeyi yükseltir alabilirim.
    sanırım sizin kullandığınız şöyle bir model
    Şişme Gezi Kayakları - WILLAMETTE KANO

18. Yusuf Z. Şipal

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @*Suleyman* zaten belirli bir seride vardı o sorun. Sizinkinde olmaması revize bir model olduğunu gösteriyor. Bahsettiğim su alma sürüş sırasında alınan su değil. Alt dikişlerden alıyordu.
    Mehmet Bey, Clear Blue Hanauma II modeli altı da şeffaf olduğu için ayrıca keyifli ve kumaşı çok sağlam. PVC kumaş. Ancak çok ağır bir modeldir. Fiyatı da 3000 TL seviyelerinde olması lazım.
    Siz önceki yazımda belirttiğim Wabash kano ile istediğiniz keyfi yaşarsınız. Şimdiden hayırlı olsun.
    CLEAR BLUE HANAUMA II
    Hanauma II Deniz, Akarsu Kayağı

mehmetsunu ve *Suleyman* bunu beğendi.
  19. *Suleyman*

*Suleyman* Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben Tribord'u alırken Dechatlon'da Sevylor Hudson marka da vardı. Fiyatları da yaklaşık aynıydı. Kumaşlarını inceledim, içeriğini bilmiyorum ama aynı gibi gelmişti. Hangi şişme kanoyu alsam diye araştırırken, satış personeli de aynı ürünler olduğunu sadece marka farklılığı olduğunu söylemişti.

Mehmet hocam, şime bir kano alacaksan kürek seçimine de dikkat etmekte fayda var. Tek parça, 2 parça ve 4 parça şeklide kürekler var. 4 parça olan taşıma olarak çok avantajlı. Pratiklik olarak 4 parça olan tipi seçmenizde fayda var.

Kano-Kayak Kürek ve Aksesuarları - 4 PARÇALI KANO KÜREĞİ

Yusuf Z. Şipal ve mehmetsunu bunu beğendi.
  20. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Verdiğiniz bilgilerden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.

*Suleyman* ve Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.