Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kanalizasyon çukur kapaklarına dikkat

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Semih Temiz tarafından paylaşıldı.

1. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar geçenlerde bisikletle asfalt yolda giderken yolun ortasında bulunan ve belediye görevlileri tarafından kapatılması unutulan kanalizasyon çukur kapağını çok geç farkettim. Eğer biraz dalgın olsaydım başıma gelecek olayı düşünmek bile istemiyorum. Bunun için sizlerden ricam asfalt yollarda özellikle gece sürüşü yaparken açık olabilecek kanalizasyon kapaklarına ve yol istikametine paralel olarak yerleştirilmiş delikli kanalizasyon demir kapaklarına dikkat etmeniz. Delikli kanalizasyon demir kapakları yol istikametine dik olarak yapılacağına nadense bisikletçiler ve motorcular hiç düşünülmeden yol istikametine paralel yapılıyor. Bu durum bizler için çok tehlikeli oluyor. Başlangıçta bahsettiğim kanalizasyon kapakları ise bazen görevliler tarafından açık unutuluyor bazen de kendini bilmez hırsızlar tarafından çıkarılıp hurdacılara demir diye satılıyor.
    Hepinize iyi pedaller

2. shaq

shaq Kıdemli Üye

Seviye:
    geçmiş olsun büük kaza atlatmışssın bu konuda görevliliern uyarlıması lazım

3. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2,0 lik xcr dry lastiklerim var kullananlar bilir çok kalındır. bazen ben bile kanalizasyon kapaklarından korkuyordum. neyseki spd var. korkmadan uçuyorum üstünden:D

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  4. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Bazı logar kapaklarının E5 karayolu üzerinde de olmadığını görüyorum ve içinde de 2-3 metrelik derinlik. Oraya düşmeyi hayal bile edemiyorum.