Kan gruplarının bisiklete yazılması

Baran Özkan

Daimi Üye
Tepki
158
arkadaşlar bisiklete kan grubu nasıl ve nerede yazdırılıyor?

Scudo

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Kaza anında polislerin ya da yardım eden diğer insanların baktığı ilk yer cepler oluyor, cep telefonu, cüzdan vs. şeylere ulaşmak istiyorlar. Onun için ben cüzdanımda kimliğimin yanına bir bilgi notu iliştirdim. Ad-Soyad, kan grubu, acil durumda ulaşılması gereken kişinin numarasını yazdım. Olur ya başımıza bir iş gelirse, insanlar kimliğimi ararken o notu da görürler...

Hasan Oğuz

Daimi Üye
Tepki
112
Bisiklet
b'Twin
Yazmak estetik açıdan çok güzel olur isteyen arkadaşlar yazdırabilirler. Ama şöyle birşey var kanunen herkes kimliğini yanında taşımak zorunda. Kan gurubunuzu da kimliğinize yazdırabilirsiniz. Herkese kazasız bol pedallar.

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
kan grubu kartını alıp arkasınada acil durumda ulasılacak kişinin adres ve cep numarasnı yaazın cok daha etkili olur nede olsa her zaman yanımızda cuzdan ve kimlik kartı bulunmak zorunda olmadı bisikletteki cantaya takabiliriiz

curly89

Aktif Üye
Tepki
37
Bence en iyi seçim el bilekğine küçük bir dövme yapmak olur. Çünkü kaza anında ilk yapılan şeylerden biri nabız konrolüdür ve bu kısımda olan yazılar anında görülür.

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben gündüz kullandığım beyaz eşofman arkasına ve gece için reflektörlü yeleğimin arkasına kendim tişört baskı yaptım. Ayrıntılar bu linkte;
(link)

http://pic1.resimupload.com/r8/resim_546170035.jpg

http://pic1.resimupload.com/r9/resim_952601610.jpg

Tepki
1
Bende naçizane fikrimi söylemek isterim 15cm 3 cm bir kağıda kan grubu ve varsa kronik rahatsızlıklar tansiyon kalp şeker hastalığı gibi yazılır pvc yapılır pvc biraz ince zımparayla düzeltilirki teni rahatsız etmesin,uçlarına zımbayla delik açılır ip veyahut çıt çıt parzı bir aparatla bileklik formu kazandılır ve kola takılır...insanlar ilk yardımda ve sağlık personeli bilekler ve ellerle çok ilgili olurlar..olası felç veya sara nöbeti olabilirmi diye mesela...Sevgiler.

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Eğer selenin üzeri boş ve uygunsa teni rahatsız etmeyecek incelikte ve görüne bilirbir büyüklükte yazmakta işe yaraya bilir

Tepki
61
Kesinlikle katılıyorum, ülkemizde daha çok modify araçlarda gördüğümüz kan gruplarının yazılması olayı aslında racing araçlarda ve birçok ülkede yasal zorunluluk, kimse bize zorunluluk getirmeden de yazabiliriz :)