Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamyonun çarptığı bisikletli öldü

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında simpleman tarafından paylaşıldı.

1. simpleman

simpleman Yeni Üye

Seviye:
    Gündem
    27 Mayıs 2008
    Kamyonun çarptığı bisikletli öldü

Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)

İZMİR'in Bostanlı semtinde, bisikletiyle dolaşırken kamyonun altında kalan 50 yaşındaki Elife Şahin, kaldırıldığı hastanede öldü.
    Kaza, dün saat 11.00 sıralarında 6 bin 323'üncü Sokak'ta meydana geldi. Bisikletiyle dolaşmak için dışarı çıkan Elife Şahin, bu sırada geçen Cebrail Soysal yönetimindeki 35 CYJ 31 plakalı kamyonun altında kaldı. Ağır yaralanan Şahin, kaza yerindeki ilk müdahale ardından Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yakınlarının bisiklete binmeyi çok sevdiğini söyledikleri Elife Şahin, doktorların çabalarına rağmen kurtarılamadı. Şoför Cebrail Soysal'ın gözaltına alınırken kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Raven_35, unlu, Faik BİLGİN ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. deniz__pr

deniz__pr Yeni Üye

Seviye:
    çok talihsiz bir olay moralim bozuluyor,bisikletten düştüm kolum kırık korkarak binmek istemiyorum bisiklete.

3. çağdaş

çağdaş Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok üzüldüm gerçekten çok kötü bir olay.Allah ailesine sabır versin ne diyelim.Ben burda bir şeyden ders aldım umarım sizde bir ders çıkarmış kaskın ve diğer koruma ürünlerinin önemini anlamışsınızdır.Bizim canımızdan önemli hiçbirşey yok arkadaşlar örneklerini görüyoruz lütfen kask takalım.

4. Dinamo

Dinamo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok trajik bir kaza, Allah rahmet eylesin...

kivanckaplan bunu beğendi.
  5. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Ecel işte, ne zaman ve nereden geleceği hiç belli olmuyor. Allah rahmet eylesin..

6. kerembasaran

kerembasaran Aktif Üye

Seviye:
    bu kask olayı fazla abartılıyor. kask en fazla bisikletlinin yere düşmesinde işe yarıyor benim gördüğüm. bi yerde de ancak 20km/h hızın altındaki çarpmalarda darbeyi emebildiğini okumuştum. kamyon ile bisikletlinin yaptığı bir kazada kaskın adının bile anılmaması lazım bence.

burada çıkarılması gereken ders bence motorlu taşıtlar ve bisikletlerin yolları paylaşmayı hala öğrenememiş olduğunu görmek, idrak etmek ve her zaman farkında olmak. trafik, arabalar günlük hayatımıza öylesine girmiş ki onların aslında canımızı bir çırpıda alabileceğini unutuyoruz. şoförler öyle çok araba kullanıyor ki artık dikkatsiz ve umarsız olabiliyorlar. bisiklet öyle tatlı bir alet ki insanın durmayıp devam edesi geliyor, her tarafında özensizce araba kullananlar olsa da. umarım zamanla bisikletler daha fazla farkedilir, araçlarla daha az içli dışlı olurlar. yoksa trafikte olabilecek küçük kazalarda dahi bisikletlinin durumu içler acısı olacaktır. dünyanın her yerinde.

Elife hanımın yakınlarına sabır diliyorum. umarım istediği gibi bir hayat sürmüştür, geride güzel anılar bırakmıştır.

7. extremunction

extremunction Kıdemli Üye

Seviye:

kask ile ilgili düşüncenize malesef katılamayorum. tam iki hafta önce arkadaşımla akşamüstü gezisine çıktığımda antalya beach park girişinde aynalarını kontrol etmeden ve sinyal vermeden dönen bir araca yandan çarparak aracın üstünden takla attım. vücudumun çeşitli yerlerinde sıyrıklar ve morluklar oluştu fakat kask kullandığım için başıma hiçbir zarar gelmedi( zaten kask da parçalandı). kask herşekilde hayat kurtarıyor ya da hayatta kalmaya yardımcı oluyor. rahmetlinin geçirdiği kazanın şekli nedeniyle yapılacak birşey yok. motorlu taşıt kullanıcılarına ehliyet verilirken öncelikle "saygı, sabır ve öncelikler" üstünde eğitim verilmeli. çünkü yaşadığım kaza, daha önce atlattığım tehlikeler ve sizlerin de başına gelmiş bir çok olay bu kavramların hiç öğretilmemesinden yaşanıyor.

8. ejder bianchi

ejder bianchi Yeni Üye

Çok kötü üzüldüm ama halkımızdada bilinçsizlik çok bisikleti hiç dikkate almayanlar gördümki ailesinin başsağlığı dilerim.Allah rahmet eylesin keşke böyle olmasaydı:(

9. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Bugün haberini almıştım, çok üzüldüm.:(
    Allah rahmet eylesin.
    Karşıyaka'nın sokakları, caddeleri delik deşik arkadaşlar. Doğalgaz, kanalizasyon derken sağlam yol bulmak çok zor. Kamyonlar, dozerler v.b her yer iş makinası. Daracık yollardan kamyon, dozer v.b geçerse olacağı bu.:( :boese157:

10. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:

Kask bir nevi kurtarabilir.Ama her ne kadar kask ve eldivenimizi eksik etmesek bile bisiklet yolu yapılmadığı sürece, bu olaylar ne yazıkki gerçekleşecektir :(

Allah rahmet eylesin...

11. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Çok üzüldüm. Evinin yakınında sokakta bisiklet kullanırken kamyon altında kalmak ne feci. 20-30 tonluk araçları evlerimizin önünde kullanan sürücülerin daha fazla eğitimli, bilinçli ve muhakeme yeteneğine sahip olması gerekir. Sokakta kamyon hız sınırı dahilinde (50 km/s) seyir ediyor olsaydı emniyetsiz bir durumda durabilirdi. Eminim olması gerekenden daha hızlı idi ve duramadı.

12. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Başımız sağ olsun. Her an başımıza gelebilecek bir olay fakat ne yazık ki aklımıza bile getirmek istemiyoruz. Bir dönem sırf kamyonlar yüzünden, trafikte paranoyak gibi gittiğimi fark edince abarttığımı düşünüp aklıma daha az kötü senaryolar getirmeye çalışır olmuştum. Evimizin önünde bile lanet kamyonlar ve psikopat şöförleri (Her kamyon şöförü için söylemiyorum tabi ki. Aramızda kamyoncular odasından birileri vardır belki...!) yüzünden tehlike altında olduğumuzu düşünecek olursak, iş paranoyaklıktan çıkıyor anlaşılan.

13. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yukarıda ki mesajda Kerem arkadaşımız kask takmayın demiyor ki. Kamyon çarptığında kaskın bir işe yaramıyacağını ve şöförlerin dikkatsizliğini belirtmiş. Bu arada geçmiş olsun. Umarım birşeyiniz yoktur. Ayrıca kazada ölen bayan için üzüldüm, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

extremunction bunu beğendi.
  14. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Kask deyip geçmeyin.% 1 bile korursa,belki hayatta kalmanıza neden olur.