Kamyon arkası rüzgar koridoru ve yol bisikleti

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

jeodemp

Üye
Tepki
154
İsim
Ferdi
Bisiklet
Merida
Sevdim bunu :) Bikere de ben denemiştim. Fakat yol kötüymüş. Allah'tan çukur mukur yokmuş.

Sevdim bunu :) Bikere de ben denemiştim. Fakat yol kötüymüş. Allah'tan çukur mukur yokmuş.

THE DAME

Üye
Tepki
62
İsim
Taha
Bisiklet
Salcano
@Mert S.
Hocama katılıyorum. Hem hızları çok yüksek değil,hem yolu bildiklerini varsayıyorum,hem de soldan kamyonun önünü kontrol ediyorlar fren yapacak bir durum var mı diye.Ben olsam yapar mıydım?Hayır[emoji1]

• Beğen
Tepkiler: Mert S.

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Değerli yorum ve gçrüşleriniz için teşekkürler arkadaşlar.Lakin burada paylaştığım videyolar kimseye kötü örnek v.s teşkil etmesi için değil.Bu forumda İnsanlar kaza fotolarını paylaşabiliyor.Geçmiş olsun diyoruz. Yapacak başla birşey yok.Videoda bu şekilde sürmüşüm ve paylaşmışım çoluk çocuk izleyip kötü örnek alırmış.Herkes için empati kuramayabiliriz.Yol ana yol ve yol bisikletiniz varsa rüzgar koridorunu kaçırmak istemezsiniz .Benim amacım paylaşmaktı.Kimseye bişey ispatlama peşinde değilim....Kaldıki hız vidosuymuş 100 filan gidiyor zannetim diyenlerde olmuş :) Normal yolda77 kmlik kayıt var isterse bu arkadaş facebook sayfamda görür....İyi forumlar.....

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Kuzey Ege Yalnız bu adamdaki rahatlık nedir ya, tamam yorumları okudum baya tecrübeliymiş de o hızda giderken kask yok, elinde go pro tek elle sürüyor, bir de gidip kamyona yapıştırıyor kamerayı :ssrtcbya::ssrtcbya: Bu arada o hızla giderken defalarca tavşan zıplaması falan yaptı ya, adamın hakkını vermek lazım işi biliyor :harika:

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
Ben bunu hemen bi deniyim bana kötü örnek oldunuz... :) Yapmayın Allah aşkına bunu bu videoyu izleyip deneyecek insan yaşı kaç olursa olsun deneme cesareti gösteriyorsa zaten öncesinde daha farklı riskler almıştır. Kötü örnek oldunuz tu kaka demeye gerek yok ki beğenirsiniz veya beğenmezsiniz burada ne konu açılsa muhakkak bu tarz yorumlar yapılıyor. Geçen ön lastik küçük olursa diye konu vardı ya troll o tarz konular lazım :)

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar o yolda kamyonun ortalayacağı bir çukur yada hayvan leşi olsa idi kamyon arkası rüzgar koridorü değil bisiklet kazası haberini okuyor olurduk. Gerek var mı böyle şeylere!

• Beğen
Tepkiler: Feyyaz Baydar

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Yanlış düşünülen birşey var. Koskoca kamyon fren yapsa bile o durmadan bisiklet durur diye düşünüyorlar. Bu doğru değil. Kamyon acil bir durumda fren yaptığında bütün tekerleklerini kilitler ve durur. Bisiklet kamyonun fren yaptığını görünce fren yapsa bile, kamyon kadar sert fren yapamaz. Ayrıca kamyon arkasınaki türbülansa kapılan bisikletçinin fren mesafesi daha da uzar. Ki genelde kamyon arkasında gidenler genelde kamyonun yarım metre arkasından gidiyor. Ayrıca bisikletlinin fren reaksiyon süresini de en az yarım saniyeden hesaplayın ki 36km/h hızda bile yarım saniyede 5m yol gidersiniz. Bunların hepsi düşünülünce bisikletin acil bir durumda kamyondan önce durmasındansa kamyona çarpması, kamyonun arkasından araçların da düşen bisikletlilere çarpması daha olası bir senaryo diye düşünüyorum...

• Beğen
Tepkiler: Deniz A

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
3 ekim ,16 ıncı sefer için kartepeye yollanacağım ,saat 05.00-06.00 arası bostancı-eskihisar hattında olacağım,o saatlerde tek tük araç olur,topçular-suadiye köy arasında da 07.30-09.00 arası pek araç olmaz ,esas araç trafiği dönüşte olur suadiye köyü ile topçular arası geneli düz yol,yalnız yukardaki hareketi hiç uygulamadım ,neme lazım dedik kamyon aniden frene basar sinek gibi yapışırız dedik,birde uzun inişlerde üst boruya oturup inmem ,anca hiç araç olmayan bi yerde olur,bu hareket ile bisiklet çok hızlanmakta.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Su konuda görülüyorki, bir kac arkadasin trafik kuralindan hic haberi yok. Ama bunlar tartismaya gelince profesör kesillirler ve kimseyi kendinden üstün cikarmazlar. Yeri gelincede vay türkiye neden ilerlemiyor gibi yazi yazarlar, su videoyu dogru bulanlar oldukca türkiye zaten ilerlemez cünkü düsünce herzaman "Ya yap gitsin bosver birsey olmaz ne olacakki" olarak kalacaktir.

Bu tür videonun cocuk olan bir forumda yayinlanmasi ve yöneticilerinde buna göz yummasi gercekten cok tuaf. Youtubede falan yayinlanmasi onlarin hatasi ama bu forumda yayinlanmasi bizim hatamiz ki bunu hic yoktan önleye biliriz.

Ha bu rada nekadar yavas giderse gitsin öndeki arabaya ara mesafesi kilometire saatinin gösterdigi hizi yariya bölmektir. 20ile gidiyorsa bile öndeki araca mesafesi 20:2=10 yani on metredir.;)

NOT: Sahsen benim cocugum böyle bir videoyu görerek iyi birseymis diye denese ve allah göstermesin basina birsey gelse, hem o yayinlanan sitenin hemde onu yayinlayanin vay haline. Inanin yasal yolardan hayatini söndürenene kadar ugrasir ve sonundada hayatini söndürürm.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
O büyüklükteki araçların ani şekilde duramayacağını belirtenler olmuş. Sadece sırtlarında tonlarca yük olan eski tip kamyonların fren mesafesi uzundur. Onun haricinde yükü olmayan, hatta yüklü olup ta yeni nesil kamyon-tır modelleri öyle kısa mesafede duruyorlar ki şaşırırsınız. Ki kimi modellerde frenlemeyi şoför değil aracın kendisi yapıyor. Örneğin Volvo ani fren sisteminin test sürüşünden ufak bir görüntü...

Yolu bilseniz de, arada bir kafayı çıkarıp kamyonun önünü kontrol etseniz de asfaltın ortasında yumurta büyüklüğündeki taşı görmeniz mümkün olmayabilir. Yan şeritten giden aracın camından dışarı çöp atılabilir, kamyonların özellikle de arka tekerleklerinin arasına sıkışan taşlar bir süre sonra kurşun gibi fırlayabiliyor ve bu durum yüzünden alnınızın ortasında hava deliği açılabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu mesafede grupla (3-4 kişi) 50 ortalama yapmak için zaten kamyonun arkasına girmeye gerek yok

Tepki
5
Kusura bakmayın ama bence bunu yapıp sonrada marifetmiş gibi yayınlamanız, forum yöneticilerininde buna rahatça izin vermesi rezalet.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kullandığınız yol bisikleti disk fren sistemine sahip olsa, bir nebze olsun fren mesafesi, v fren'e göre kısalabilir. Ancak v fren ile, öndeki aracın ani bir fren yapması, takip mesafeniz yakın olduğundan, sağa sola kaçamazsanız arkaya yapışmanız anlamına geliyor.

1 tel ve 2 pabuc'un baskısı ile duruyoruz. Allah muhafaza tel kopabilir, pabuclar da sorun çıkabilir. Her zaman dikkatli kullanmakta fayda var. Sonra ah vah fayda etmiyor.

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@Kuzey Ege psikopatmış bu ya... Paraşütsüz uçaktan atlamaktan farkı yok bunun.. Arkadaşı bile bıraktı baksana...

O kadar da abartmaya gerek yok... Herkes her gördüğünü denemeye kalksaydı... Bi dolu downhill videosu paylaşılıyor.. Hepsi birbirinden tehlikeli... Bence aynı şey.. Yüksek hızlarda giderken herzaman kaza riski var, ister önü boş olsun... Ve de hepsininde hayatı tehdit edici yönü var.. Tercih meselesi..

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hız 50 civarı yol bisikleti için normal bir hız, plakaya değecek kadar da yakın takip edilmemiş, yol da biliniyor diye tahmin ediyorum bana göre pek de tehlikeli bir iş yapılamamış.
Buna tehlikeli diyenler Atilla Atay'ın şu videosunu görmemiş olmalı:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kıvanç Cucur terbiyesizlik etmeyin. Her seferinde yöneticilere çamur atmaktan da vazgeçin artık. Burada 60 bin üye var. Biz her dakika neyi nasıl takip edelim hem de bayram üstü? Beğenmiyorsan mesajın altında şikayet butonu diye bir şey var. Üyeyi engelle diye bir şey var. Ayrıca mesajı 10 küsür kişi beğenmiş ve şu ana kadar tek bir şikayet bile almamış. O halde neden kaldıralım? Haaaa bak, kafamıza göre kaldırınca, bu sefer de diktatörlükle suçluyorsunuz bizi! Her neyse, artık bir şey yapamayacaksın.

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
@Berke Paylaşım için Teşekkürler Berke bey....

@Murat Cömez Eleştiriniz için teşekkür ederim.Yanlız Merak ettiğim bir konu var sormamda mahsur yoksa çocuğunuz kaç yaşında Televizyon izliyor mu?Tablet veya bilgisayar kullanıyor mu ?Kazayla da olsa Şiddet içerikli bir görsel veya subliminal mesaj içeren çizgi filmlerden nasıl koruyabiliyorsunuz?Şayet bahsettiğiniz gibi yasal yollardan bunu yapabileceğimiz bir yol var ise öncelikle Tv yayınlarından başlamak lazım. Çocuğunuz üzerine bu kadar titizleniyorsanız zaten gözünüzden birşey kaçmayacaktır.Üste çıkmıyorum yanlış anlaşılmasın o videoda başına birşey gelecek olan biri varsa benim ve önümdeki iki kişiydi ...Ama başımıza bir şey gelmedi....

Mtb ile downhill yapanlar,rampalardan hoplayanlar,kayak yapanlar Raftig yapanlar hepsinde risk var arkadaşlar bu neyin tepkisi ?? İlk yol ayrımında kamyonu zaten bıraktık... :) :)

• Beğen
Tepkiler: Tondel ve THE DAME

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@canayaz0734 lütfen yanlış anlamayın ama geçenlerde bir kaza haberi görmüştüm otobüsün arkasından giden bir otomobil önündeki aniden fren yaptığı için arkasından gelen kamyon da ona çarpmıştı araba akordiona dönmüştü ve içindeki iki kişi ölmüştü bence kamyonun arkasınan arabayla gitmek bile bu kadar tehlikeliyken bisikletle gitmenin ne kadar tehlikeli olduğunu siz düşünün... ;)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.