kamuflaj desenli kadro

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Selamlar,
Kadroyu kamuflaj deseninde boyamak sanırım imkansıza yakın. Profesyonel bir ressam veya tasarımcı ancak yapar bunu. Amacım askeri bir MTB yaratmak. Bunun için de en başta Kamuflaj deseni uygulamam gerekiyor kadroya. Hazır bu şekilde satılık mtb kadro bulabilir miyim sizce ? Daha önce bu alanda tecrübesi olan var mı ? Sticker düşünmüyorum. Makinenin tamamiyle askeri araç görünümünde olmasını hedefliyorum. Örneğin gidon haki renkte olmali , gidonda pusula, vs.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay
Scudo

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Kadro üzerine koyacağınız yaprakları desen olarak kullanabilirsiniz (Tabii yapraklar büyük meşe yaprağı ), bir airbrush sitesinde görmüştüm ve niyetlenmiştim yapmaya :)

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Yok hocam, saol ama yaprak düşünmüyom. Konsepti bozar :) Ama gene de bi foto yollarsan bi fikir edinmiş olurum. Ben googlei aradım taradım, bulamadim kendi konseptimi...

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Hocam videoyu izledim, fena değil. Tesekkürler. Ancak burada düz bir yüzeye uyguluyor bunu, kadroya yapmak çok zor gibi :( Hazir boyalı camo kadro bulmak da zor sanırım...

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
@gokdaltercume

Aslında maskeler yapışkanlı olduğu için kadroyada uygalanabilir, bahsettiğim yapraklı yöntemi bulamadım, ama baya etkiliydi izlediğimde :)

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Ya düz boya ile kadro boyamak bile marifet ister ki, bu tür bir desen işine girmeye cesaret edemiyorum açıkcası. başta biraz pratik lazım. Veya bu işde iddiali birinin yardımı...

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Cesurun genelde dirt jump tarzı, kamuflaj boyalı kadroları var dı sitesine bir bak istersen.Elektrostatik mat toz boya kullanmışlar.Örnek olabilir.İstediğin boyalardan ve elektrostatik boya yapıcak boyacı bulursan kadro ve bazı parçalar için kendinde yaptırabilirsin, mat kamuflaj renkler varmı bilmiyorum ama oto boyasıda çok sağlam oluyor..Hemde kalıcı olur.Sprey boyaları ise tavsiye etmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: lindemann

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
O kadar da zor bir işlem değil aslında.

Gerçi elektrostatik boyayla da olmaz, çünkü elektro statik boya da birden çok renk kullanmak neredeyse imkansız...

Ancak iyi bir airbrush ustası bir kaç saat içerisinde istediğiniz kadroyu hazırlar, boyasının, verniğinin kuruması, önceki boyasının da sökülme işlemleri vs toplam 3 gününüzü alır ama tam aklınızdaki kadroya da sahip olursunuz.

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Cok tesekkürler! Diğer komponentlerin boyası sorun olur mu peki? Örneğin sele borusunun veya gidonun boyanması gibi? Olası bir engel var mı, benim göremediğim ?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Sele borusu, boyun ve gidonun üzerindeki siyah eloksal kaplamayı kaldırmak zor olur sadece. Ama tel fırçayla (şu matkaba takılanlardan) halledilir. Sele borusunun kadroya girecek kadar olan kısmındaki kaplamayı kaldırmayın bence, çünkü o kaymayı da engelliyor. Yine gidonun boğaza takılan kısmı da zaten görünmeyeceği için orayı da siyah bırakın.

Oynar aksama pek boya değdirmeyin bence, ayna kolun kolları boyanabilir tabi şık da olur...

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@HaliliOzturk

İşte budur ya, bu tür bilgiler BF dışında başka yerde yok!

Selçuk Çilek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.258
Kamuflaj desenli kadro ve komponentlerde benim aklıma hep DA BOMB gelir.
Sitede bir dolaşın derim...ayrıca şu linkte Taipei 2007 Cycle Show You Tube videoyu sonuna kadar inceleyin.... hem camo var hemde silahlı kuvvetlerde kullanılan tüm renkler var da bomb ta...oradaki trial kadro da hoşuma gitti...
(link)

ayrıca camo jantlarda SUN yıllardır alternatifler sunuyor...
bur imalatçılardan örnekler alınabilir...

• Beğen
Tepkiler: lindemann

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@Özgür

Hocam Cesurun sayfasında bisiklet göremedim ben ya :eek: Link atarmısın abana ?

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@HaliliOzturk

Hocam, söylediğine göre elektrostatik işini ben tamamen unutuyorum bu durumda. ...?
Airbrush ustası nereden bulurum ? Ankara'da bildigin bir yer var mı? Kadroyu ben hazır hale getirip (Boyanın sökülmesi, zımparalama vs.) ustaya vereceğim, doğru mu anladım?
Insan bu durmda keşke İstanbul'da olsaydım diyor :( orada hem sizler varsınız, hem de imkanlar daha fazla...

XES

Aktif Üye
Tepki
58
Ankara'da tanıdığım bir airbrushçı var. İstersen telefonunu bulurum, görüşürsünüz. Hem işlemden önce gerekli hazırlık prosedürünü de tam olarak öğrenmiş olursun.

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
Bu istediğini bir air brush sanatçısı kolayca yapabilir diye düşünüyorum.

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Askeri kamuflaj uygulaması hic de zor birsey değil. Biraz airbrush tecrübesi olan biri rahatlıkla yapabilir. Su bahsedilen Airbrush ustasından bir fiyat aldıgınızda paylasırsanız sevinirim. Cok yuksek bir fiyat cekmemesi lazım cunku kolay bir işlem. Ben 2 senedir ugrasıyorum airbrush ile, genelde maket boyamak için. Bir kaç kamuflaj örneği göstereyim :) ( benim calışmalarım değil. Sadece örnek :) )

http://ozkanturker.brinkster.net/makaleler/DECAL/001.jpg

http://ozkanturker.brinkster.net/makaleler/DECAL/002.jpg

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Elbette, tüm gelişmeleri burada paylaşacağım, şüpheniz olmasın...
Tahmini bir rakam var mı hocam? 3 aşağı 5 yukarı...?