Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamp malzemelerimi alıyorum.Bakarsanız sevinirim arkadaşlar

Konu, 'Outdoor' kısmında aliatay tarafından paylaşıldı.

1. aliatay

aliatay Üye

Seviye:
    Arkadaşlar kuzenimle beraber kamp işine merak saldık.Ve 1 yıldır biriktirdiğimiz bütçe karşılığında kamp malzemelerimizi almaya başlayacağız.Ben size neleri almayı düşündüğümüzü göstermek istedim.Eksik olan bir şey varsa yazarsanız ve birde yorumunuzu belirtirseniz çok sevinirim arkadaşlar.Hepinize şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

KAMP SANDALYESİ ( 20 YTL )

DEMİR KAMPET ( 30 YTL )

BALTA KÜREK SETİ ( 20 YTL )

ÇADIR FENERİ ( 15 YTL )

UYKU MATI ( 10 YTL )

ÇİFT KİŞİLİK ŞİŞME YATAK ( 70 YTL )

UYKU TULUMU 0 C ( 20 YTL )

Bu ürünlerin dışında unuttuğum herhangi bir şey varsa arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.Resimleri olmayıpta almayı düşündüğümüz diğer ürünler ise şunlar

Plastik tabak,plastik bardak,plastik çatal,plastik kaşık,bıçak,mangal,şiş,çakmak,kibrit,sabun,maşa,yelpaze,pil,kilim,çaydanlık,peçete,hamak,projektör lamba,el feneri,kamp ocağı aklıma şu anda gelenler bunlar şimdilik arkadaşlar.

Bu malzemeleri içine koyup bisikletin bagajına baglayıp taşımamız için bi kamp çantası önerirmisin fiyat konusunda 75-100 ytl civarı olması daha iyi olacaktır.Ayrıca güvenli yolculuk sırasınada sorun çıkarmayacak kamp ocağı tavsiye edermisiniz arkadaşlar.

Eksik bir şey varsa eklerseniz sevinirim ;)

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    aliatay'cım...
    bu eşyalar bisikletle taşınmaz..

kampçılıktan beklentilerini tam yazarsan yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

eğer bisikletle kampa gitmek niyetindeysen fotoğraflı ürünlerden sadece uyku tulumu ve mat almanı, diğerlerini iptal etmeni öneririm.

3. abbaskara

abbaskara Aktif Üye

Seviye:
    Evet eksik var.. Çadır nerede ?

4. aliatay

aliatay Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 250 ytl maksimum bütçe ile bir çadır almayı düşünüyorum.Sizlere düşündüğüm modelleri göstereyim.Ona göre yardımcı olursanız sevinirim.

HUSKY BLARE ( 250 YTL )

Özellikle çadırla kamp yapmayı sevenler için tasralanmış bir çadır.3 girişli ve 2 tane bisikleti içine alabilecek tam kapalı bir bagajı vardır.

-Polyester dış tente polyester PU kaplama ile 3,000 mm. su sütunu basınca dayanıklıdır ve tüm dikişleri su geçirmezlik için iç kısmından bantlıdır.
    - 3 adet giriş çıkışı vardır, bisiklet ,ayakkabı, çanta gibi malzemeleri çadır dışında tutmayı sağlar ve kötü hava koşullarında bagajlardan birinin ocak kullanımı için ayrılmasını sağlar.
    - Çadırın üst kısmındaki 2 adet havalandırma içerideki su buharını azaltır.
    - Çadırın üst panelleri havalandırmayı iyileştirmek için filedir. Bu sayede çadırın iç yüzeyinin terlemesi sorunu büyük ölçüde ortadan kaldırılmıştır.

Ağırlık : 4900 gr
    Hacim : 220X210 (110+100+90)X130
    Poller : 7.9 mm fiber glas
    Dış Kumaş : % 100 polyester PU kaplama 3000 mm
    İç tente : %100 nylon
    Taban : %100 polietilen 6000

HUSKY BOYARD ( 200 YTL )

İki kapısı, 4 kişilik ,su geçirmez dış tentesi ve tabanı ile bir dağ çadırında aranan her özelliğin bir arada bulunabildiği 4 mevsim kullanabileceğiniz çadırdır.

Kubbe yapısı sayesinde yere sabitlemeden ayakta durabilir.

Ripstop özelliğe sahip dış kumaş delindiğinde yırtılmaz.

Çift tenteli yapısı saysinde tamamen su geçirmez ve nefes alabilir özelliğe sahiptir.

Ön bagaj alanını genişletmek için üçüncü bir pol bulunur.

Ön girişin haricinde arka tarafta da ufak bir bagaj alanı ile birlikte ikinci bir giriş daha bulunur.

Taban kumaşı ve dış tente kumaşı suya karşı güçlendirilmiştir ve dikiş noktaları da arka taraflardan ısıl işlemle bantlanmıştır.

Ufak tefek malzemeleri yerleştirmek için çadır içinde iki adet cep bulunur.

Çadırı yere sabitlemek için çelik malzemeden yapılmış kazıkları ve gerdirme ipleri
    Teknik Özelliği :

Poller ::fiberglass poles 7,9 mm

Taban ::polyester 190T, water resistance 6000 mm/cm2, taped seam

Iç tente : Nefesalabilen Nylon 190T + Mesh

Dış Tente ::185T Polyester, PU coated with taping, water resistance 3000 mm/cm2

Boyutları :: 220+90+90X210X130

Ağırlık : 3900 gr

5. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
  6. aliatay

aliatay Üye

Seviye:
    Çadır için ayrıca bir konu açtım.İki tane bisiklet var iki ayrı parça şeklinde bisikletlerde taşınmazmı.Ayrıca kamptan beklentim 1 ay kalacağım bir bölgede 3 gün bi yerde,5 gün başka bir yerde kapm yapacağım.Yani tam teşkilat olmak her zaman iyi olmaz mı ? Nolur nolmaz sonuçta

7. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    elbetteki tam teşkilat olmak iyidir.
    ancak taşınabilir yük ile yola çıkmak gerekiyor elbette.
    çadır + uyku tulumu + mat haricinde kamp eşyası alma. kampet, şişme yatak, sandalye..bunlar fazlası ile lüks ve ağır olacaktır.

sen bence bu temel üçlüyü aldıktan sonra bir yada iki gecelik denemelere başla, neyin eksikliğini hissedersen onlara öncelik verirsin. forumda danışmadan bi şey alma bence ;)

Ali Niyazi Duman bunu beğendi.
  8. aliatay

aliatay Üye

Seviye:
    Rica etsem çadır ve bisiklet bölümünde bisiklet tavsiyesi konumada yardımcı olurmusunuz

9. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    bisiklet tavsiyesi için benden daha yetkin arkadaşlar var, bence onlarla görüşmelisin.

10. aliatay

aliatay Üye

Seviye:
    Hmm çadır konusunda ne yapmalıyım sizce aslında konuda belirttigim iki model varda kararsız kaldım ilk gösterdigim model her bakımdan cok uygun gibi

11. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    birinci seçenek çok makul gibi görünse de ağırlığı nedeni ile tercih edilmeyebilir. 5kg çadır ciddi yük. zaten bisikleti çadırın içine almaya gerek yok. ikinci seçenek 4kg, daha makul gibi görünse de fiyatına göre ağır olabilir, emin değilim. eğer sadece yaz ayları için plan yapıyorsanız çift katman çadıra ihtiyaç yok.

12. aliatay

aliatay Üye

Seviye:
    www.everestoutdoors.com buradan sizin önerebileceğiniz çadırlar nelerdir ? Ayrıca bizim oraların havaları hiç belli olmuyo her an herşey olabilir.Ayrıca geceleri hava serin ve rüzgarlı olur.Bilmiyom sonuçta 2 bisiklet olacağından sıkıntı çekmeyiz gibime geliyo yine hem bu ikisi içerisinden hangisini önerdiğinizi,hemde verdiğin linkten önerdiğiniz çadırı söyleyebilirmisiniz

13. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    Lafuma Campo 2
    Lafuma LFT-1308 2/3
    SCOUT II Salewa 2755
    Husky Bizam
    Loap Sund
    Loap Sliper II

bunlar ilk bakışta "olabilir" dediklerim..

14. aliatay

aliatay Üye

Seviye:
    Anladım hepsi çok güzel iki kişilik çadırlar.Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.Tabi 3 kişi kalınırsa ona göre yine orada 3 mevsim çadırlar mevcut sanırsam.Ama kapalı garajı olan almayayım mı dersiniz ? Gereksizmi olur ?

15. Speedy Gonzales

Speedy Gonzales Kıdemli Üye

Seviye:
    Loap 'ın yaklaşık 3-3,5 kg civarında ağırlığı olan 3 mevsim ve 2/3 kişilik bir çadırı vardı. çift kapılı çift bagajlı vs. özelliklerine ve sınıfına göre gayet başarılı bir çadır. üstelik fiyatıda 150 ytl civarında birşeydi diye hatırlıyorum. adrenalin mağazalarında bulabilirsin, tavsiye ederim

16. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    sayılan özelliklere göre akıllıca tercih yapıldığında ön sıralara çıkacak bir çadır.

17. aliatay

aliatay Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bisikletin arka bagajın üzerinde taşımak amaçlı içerisine çadır,uyku tulumu,mat,sandalye ve bazı mutfak gereçlerini koymak amaçlı olarak bu çantayı buldum ve begendim.Birde sizlere danışayım dedim ;)

ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ
    AĞIRLIK : 600 g
    KAPASİTE : 90 lt.
    ÖLÇÜLER : 26 40 82

Fiyatı 60 YTL ;)

18. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    başka amaçlarla hazırlanmış çantaları bisiklete uyarlamaya çalışmaktansa bisikletlerin bagajları için tasarlanmış çantaları tavsiye ederim.

19. aliatay

aliatay Üye

Seviye:
    Arkadaşlar alacağım çadıra %70 karar verdim.Bide sizlere göstereyim dedim ;)

FİYATI 170 YTL

3-4 Kişilik ve 3 mevsim bir kamp çadırı. Çift girişi ve büyük bagajları ile kısa yada uzun süreli kamplarda maximum konfor sağlarken 4900 gr ağırlığı, 130 cm iç yüksekliği ve çift bagajı ile bu hacimdeki muadillerinden çok daha avantajlı bir çadır.

- Polyester dış tente Dry Tech kaplama ile 2,000 mm. su sütunu basınca dayanıklıdır ve tüm dikişleri su geçirmezlik için iç kısmından bantlıdır.
    - İki bagajı bulunan çadırda bagajların biri biri pol yardımıyla uzatılarak daha geniş bir hacim elde edilmiştir. Bu kısım kötü hava çartlarında mutfak olarak da kullanılabilir..
    - Çadırın üst kısmındaki 2 adet havalandırma içerideki su buharını azaltır.
    - Çadırın üst panelleri havalandırmayı iyileştirmek için filedir. Bu sayede çadırın iç yüzeyinin terlemesi sorunu büyük ölçüde ortadan kaldırılmıştır.
    - Giriş kapıları üzerinde bulunan fermuarlı sineklikler tamamen açılarak daha iyi havalandırma sağlayabilirsiniz.
    - Kazıkları ve gerdirme ipleri paket içersindedir

Ağırlık : 4900 gr
    Hacim : 210X205X130
    Poller : 7.9 mm fiber glas
    Dış Kumaş : % 100 polyester drytech kaplama 2000 mm
    İç tente : %100 nylon
    Taban : %100 dry tech 2000 mm

20. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    adı soyadı ne bu çadırın?
    üreticinin sitesinden ayrıntılara bakalım..