Kamp izlenimleri, tavsiyeler, fotoğraflar ve tecrübeler

Daha önce kamp yaptınız mı?

• Toplam katılım
    388

ilhami35

Üye
Tepki
205
İsim
İlhami kolgak
Bisiklet
Scott
Yazın kamp yapıyorsanız,çadırınız iki kapılı olmalı veya en az iki taraftan havalandırma pencereli olmalı.
Yastığınız mutlaka olmalı,yastıksız uyku çok zor ve kaliteli bir mat.
Gerisi teferruat....

Scudo

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÇaNakkaLeRuHu
İstanbul ömerli barajına 4 arkadaş gittik etrafta okadar çöp kağıt vb vardıki bildiğin ümraniye çöplüğü toplayıp temizlememiz 4 saat sümüşyü bunlarla ısınmıştık herzaman derim en vahşi canlı insandır herkeze bol pedallar[emoji137][emoji137]

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
Çıktığımız turlarda kurduğumuz kampların fotoğraflarını ve varsa ilginç hikayelerini bu başlık altında paylaşabilirsiniz arkadaşlar...

İlk fotolar geçtiğimiz yaz ayında forumdan yakubi ve kadir tanrıkulu arkadaşımız ile yapmış olduğumuz Yunanistan turundan. Nea Karvali adlı küçük bir kasaba nin sahilinde kurduk çadırları. Aslında kasabanın girişinde bir camping vardı ama o gece full doluydu orası. Motorsiklet grupları konser için tüm kampı kapatmıştı. O gece sabaha kadar müzik hiç susmadı. Bizde kasabanın sakinlerinden izin alarak sahile yerleştik...

(link)

(link)

(link)

Harbi Bisikletci

Aktif Üye
Tepki
162
İsim
Uğur Ertürk
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar :)

önce kendimden bahsedeyim.. ben kampçılığa askerde başladım :) yaklaşık 8 ay civarı ormanda nöbet tuttuk :) ateş yaktık yemeğimizi orda yedik duş alamadık vs vs :)

orası bana tecrübe oldu sonra eve döndüğümde yine kampçılığa özenen bi arkadaşımla tanıştım..

ilk başta izmir urla'da birkaç dağa çıktık sonra iyice heves geldi tabi :D

arkasından
1. narlıdere/büyükkaya(2kez, biri bisikletle tek başıma),

2.kemalpaşa/mahmut dağı,

3. en sonda kemalpaşa/nif dağına günübirlik çıktık..(işimden dolayı kalamıyordum geceleri)

şimdi bisikletle ve gece konaklamasıyla tekrar nif veya mahmut dağına çıkmayı düşünüyorum :)

Not: bu arada biz gezi turu olarak değilde free biçimde sadece zirve tırmanışları yaptık..

buraya kadar okuduysanız tavsiyelerime gelicem :D

1. öncelikle "insan doğaya karşı" adlı belgeseli izleyin..

2. çadır şu bu okadar önemlide değil. kendiniz dallarla sağlam bişey illaki yaparsınız :) (çadırdan daha dayanıklı olacağı için hayvanlara karşı önlemde sağlar..)

3. özel baltalar vs güzel şeylerdir ama ben evdeki ufak odun baltasını taşıdım hep :D

4. sırt çantam dağcılık için değil sıradan okul çantasıydı.. mat taşımadım hiç bulduğumuz yere ya oturur yada uzanırdık :D

5. doğa yürüyüşü yapan gruplara hiç katılmadık kendi kendimize yetiyoduk zaten (tartışma olur arada :D )

Özetle insan biraz yaratıcı oldumu herşeyin üstesinden gelebilir.. ama tabi illa çadır mat tulum vs vs diyenlerde olur onlarında tadı ayrıdır heralde :) ben böyle öğrendim böyle uyguluyorum :)

Mobilde olduğum için fotoğraf ekleyemiyorum merak eden olursa her çıktığım yerin fotoğrafını bulup eklerim hepinize saygılar :)

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
822
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben ayri dusunemiyorum

• Beğen
Tepkiler: Harbi Bisikletci

ilhami35

Üye
Tepki
205
İsim
İlhami kolgak
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar,şimdi uçakla veya gemi ile bir yere giderken kaza geçirip ıssız bir adaya veya vahşi bir ormana düşmüş değiliz.Bisiklet ile minimum malzeme ile kampli gezi yapmaya çıkmış isek abartmamak lazım. Ülkemiz ne öyle ıssız bir ada nede vahşi bir orman.Nedir öyle baltalar surviver bıçaklar falan.Ben senelerdir kampçılık yaparım,hiç bu gibi şeylere ihtiyacım olması.Bir ısviçre cakisi her seyinize yeter.o bile olmasa olur.basit bir çakı bile her ihtiyacinizi karşılar
TRT belgesel kanalında "bear greas ile hayatta kalma"belgeselerini dalıp berger bıçaklar,çakmak taşlı zavazingolar almaklar boş ve beyhude işlerdir.Ülkemiz öyle vahşi bir ortam değildir.
Kampçılık ta
Bir çadır
Bir mat
Bir yastık
Bir uyku tulumu
Gerisi teferruat......

Tepki
12
İsim
özgür
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var ferrino 2.5 cm şişme mat kapalı ölçüleri 17×33 950gr. 135 tl 3.5 cm.si ise 20×33 155tl 1100 gr. Hangisini almalıyım yada bu civarlarda tavsiye edeceğiniz birşey varmıdır en çok merak ettiğimse 1 cm. Fark şişme matlarda gerçekten fark yaratıyormu konfor yalıtım açısından birde bisiklette olacağından çapta 3 cm. Büyük farkmıdır teşekkürler cvp.lar için

selmantuncer

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
selman
ben hali hazırda gayet aktif bir izciyim koca bir kış hiç kamp yapmadık 2 hafta sonra yılın ilk kampını yapıcaz bizim kamplar genelde biraz kalabalık olur öyle mangalda sucuk pişirmeyle 150 kişiyi doyurmak biraz zor ama kendim kampa çıktığımda kendime evdekinden daha iyi bakarım.kamplarda alışkanlık oldu artık yanımda 2 çok amaçlı çakı ve 1 bıçak taşımak birde bizim çıkış çantası dediğimiz bir çanta var içinde basit ilk yardım aletlerinden yedek tişört ve pile kadar herşey olan küçük bir çantamız var biz her izciye öneriyoruz artık sanki o benim bi parçammış gibi oldu o olmadan dışarıya çıktığımda kendimi çıplak hissediyorum:D.bu arada benden size bi tavsiye ki mutlaka işe yarar çok soğuk kamplarda yani 5 derece ile -10 derece arasında ki kamplarda tulumunuzun iç kenarlarına cırt cırt yapıştırın oraya da ince polarlardan yapıştırın gece soğuk falan işlemez eğer zahmet edipte buraya kadar okuduysanız çok teşekkür ederim

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@hollyland62

(link)

yukarıdaki linki inceleyin
şayet pahalı gelirse ve sizin kullanım sıklığınıza veya amacınıza uygun değilse kendi kullandığım aşağıdaki matı önerebilirim

(link)

Tepki
12
İsim
özgür
Bisiklet
Trek
@yakubi
Teşekkürler swift mantıklı geldi bayagı sizde memnunmuşsunuz zaten birde rica etsem bir uyku tulumu tavsiye edermisiniz yine mat bütçesinde husky gizmo aldım gerçekten kalte hissi var güzelde ama kalın 22 çapa yakın vede ağırlık 2 kg civarı biraz daha compact bisikletten dolayı önerebileceğiniz -10-5 civarı bir öneriniz varmı teşekkürler

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@hollyland62

Maalesef uyku tulumu büyük sorun. Bisiklete uygun hafiflikte arzu ediyorsanız kaz tüyü seçeneklerine bakmaktan başka ihtimal kalmıyor ve onlar da oldukça pahalı bilindiği gibi. Tabi bu söylediklerim kış şartları için. Yaz mevsimi için zaten rahat o yüzden tavsiyeye gerek olmaz sanırım.

Ben şu an marmot sawtooth kaz tüyü kullanıyorum. -27 düzeyinde. Ondan önce alpinist kullandım - 17 Alpinistten de memnun kaldım üşümedim -8-10 aralığında deneme fırsatım oldu. Çok rahat çok kullanışlı ve fiyatı da iyiydi (260 tl gibi bir fiyata almıştım yanılmıyorsam) ve üstelik yerli üretimdi fakat ağırlık ve hacim dolayısıyla değiştirmek zorunda kaldım.

Tepki
12
İsim
özgür
Bisiklet
Trek
@yakubi
Aslında benim merak ettiğim yaz içinde kış değil çok acemiyim bu konuda kusura bakmayın yazın ise dağlardada geçecek 1500 rakım civarı planım var onun için bakmıştım daha çok heralde bu rakımlarda yazın 0 derece oluyodur hava diye düşündüm onun için husky gizmo aldım bugün geldi kargodan ölçüleri çok büyük geldi bayağı şaşırdım iade etmeyi düşünüyorum 19×34 diyor ama 24×40 tan aşağı değil bence buda bisikletin çantasıma nasıl girecek çok volümlü bu amaç için daha az volümlü kışın kullanöayacağım bir model varmıdır tavsiye edeceğiniz tşk..