Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamp alanı önerisi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Gezginiks tarafından paylaşıldı.

1. Gezginiks

Gezginiks Üye

Adı:
    Mustafa Doğan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar,şuanda devam etmekte olduğumuz Türkiye Sahilleri turunda yarın Side'de olacağız.Duyumlarıma göre kamp için uygun bir yer değilmiş.Sizlere danışmak istedim.Side veya Manavgat'ta bisiklete uygun kamp yapacak bildiğiniz yer varmı acaba

2. Cemil Dada

Cemil Dada Everybody Knows

Adı:
    Cemil Dada
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Side antik tiyatrosunun sahile uzanan doğusuna bakınabilirsiniz, iki sene öncesine kadar sakindi. Meyve agaçları ve çalılıklar hatırlıyorum. O noktadan sonra tesis, otel dizilerinin sona erir gibi göründüğü bir alan var. Ayrıca, Titreyengöl adında bir tür belde/mahalle var yine birkac km doğuda. Adı gibi güzel bir yer değil, yapay bir göl ama o yol üzerinde çamlık bir alan var. Orada kamp yapan Avrupalılara rastlamıştım. Son olarak Manavgat'la Side neredeyse aynı yer sayılır aralarında 5 - 6 km var. Manavgat çayını takip ederek ve ilcenin yerlilerine sorarak Oymapınar barajına doğru yol alabilirsiniz. Yine birkac kilometrelik yol. Orada rafting turları düzenleniyor. Ben bizzat gitmedim ama gidenlerden hem sakin hem de dinlencelik bir yer olduğunu biliyorum tabii gündüz saatleri icin, akşam saatlerindeyse memleketin bilindik tuhafliklarindan "baraj etrafinda sabaha kadar icmece, araba teybiyle oyun havaları dinleme dinletme" kültürü var. Bu da gördüğüm değil, duyduğum bir şey. Anlatanlar da aileleri yıllardır Side otellerinde çalışan arkadaşlarım.

3. Gezginiks

Gezginiks Üye

Adı:
    Mustafa Doğan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim hocam,çok makbule geçti.Dediğiniz gibi Sidenin doğusuna doğru bir seyrelme var.Birde aklımda manavgat şelalesi civarı var

Cemil Dada bunu beğendi.
  4. Cemil Dada

Cemil Dada Everybody Knows

Adı:
    Cemil Dada
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Serinlemek için iyi bir yer şelale, biraz araştırarak kamp yeri bulunur diye umuyorum ama iyi yüzebiliyorsaniz bile cok cüretli olmayin bence. İyi kamplar.

Gezginiks bunu beğendi.
  5. Gezginiks

Gezginiks Üye

Adı:
    Mustafa Doğan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tekrardan teşekkür ederim hocam.Üşenmeden yazdıklarınızı dikkate alacam

Tekrardan teşekkür ederim hocam.Üşenmeden yazdıklarınızı dikkate alacam

Cemil Dada bunu beğendi.