Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamil Koç (bisiklet garajı)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında cem deviren tarafından paylaşıldı.

1. cem deviren

cem deviren Kıdemli Üye

Seviye:
    artık kamil koç otobüsleri sizinle birlikte bisikletinizi de taşıyor hem de ücretsiz.
    reklam gibi oldu ama haberi görünce çok sevindim paylaşmak istedim. Umarım bu bir öncü olur ve diğer firmalar da aynı uygulamayı yaparlar.

afişin linki http://www.google.com.tr/imgres?q=kamil+ko%C3%A7+bisiklet+garaj%C4%B1&um=1&hl=tr&sa=N&tbm=isch&tbnid=HVhlTErZMpMBXM:&imgrefurl=http://cyclingtr.com/forums/t/3761.aspx&docid=tGrzfoyNpgVsnM&w=459&h=645&ei=FdRTTrqdBIXMswbF5tTiDw&zoom=1&iact=rc&dur=225&page=1&tbnh=154&tbnw=110&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:1,s:0&tx=53&ty=54&biw=1366&bih=631

2. Deniz Onur SARIOĞLU

Deniz Onur SARIOĞLU Kıdemli Üye

Seviye:
    2 lira daha fazla veririm adam gibi hizmet alırım

Sercan Güneş bunu beğendi.
  3. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    bravo Kamil Koç'a. bisikletiyle yolculuk yapmak isteyen onca insanı mağdur olmaktan kurtarmış. metro gibi umursamaz ve müşteri memnuniyetinden eser kalmamış firmalara düşmeyiz artık. nilüferle de bisiklet taşıdım sorun olmadı kimse ses etmedi. şimdi 2 firma oldu gözümüze giren bu konuda.

4. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslında firmalar bu konuda sıcak yaklaşıyor ama bazı yerlerde çalışan bazı muavin ile şöförler benzetme yapacak bir söz bulamıyorum ama işte kuraltanımazlık ve haram lokmayı sevdiği için ek ücret talebinde bulunabiliyor yada gıcıklığına bile almamazlık yapabilen oluyor. Çok şükür bana denk gelmedi ama denk gelenler yok değil. Bir arkadaşım Babaeski'den Lüleburgaz'a 25 km boş otobüsle giderken adamdan 5 lira yol 10 lira bagaj parası almışlar cürretsizler sonra aradık anlattık durumu vs.vs. hiçte yardımcı olmadılar. O yüzden Allah önce iyi insanlarla karşılaştırsın tabi bu tür uygulamalar sayesinde Muavin ve şöförler çaresiz kalıyor , haklarımızı bilmemizde yarar var güzel paylaşım umarım diğer firmalarda bu şekilde yaklaşır Enazından çalışanlarının elini kolunu bağlamış olurlar bizlere karşı;)

5. Halitkin

Halitkin Aktif Üye

Seviye:
    darısı truva'nın başına

Sercan Güneş ve Gokalp Gokmenler bunu beğendi.
  6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Dün döndüm Çanakkale'den Kamil Koç ile. Bisiklete sorun çıkarmadıklarını bildiğim için direk ondan bilet aldım.
    Muavin şaşırdı biraz bisikleti gördünce, ilk defa taşıyormuş. Kem küm etti ilk başta, sığmaz, yer kalmaz vs. dedi ama sonra valizleri kenara çekip koyduk.
    Ön tekeri çıkartığ bisikleti dik bir şekilde koyduk, bisikleti de kenara boruya kilitledim sallanıp düşmesin valizlerin üzerine diye.

Sorunsuzca taşındı, eve geldim. Yaptığım turu anlatırken fotoğraflarını da atarım.

Kamil Koç kullanın diyorum, bu olay ile birlikte :)

7. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Bu yeni bir haber değil ve verdiğiniz linkte açılan bir başka bisiklet forum sitesindeki bir yazı çıkıyor ve bu konunun 2009 yılında açıldığını görüyoruz. İş firmanın bu uygulamayı ilan etmesi ile bitmiyor. Yine sorun yaşıyorsunuz ve firmaya müracaat ettiğinizde o otobüs kiralık ondan olmuştur deyip işin içinden çıkmaya çalışıyor.
    Bu işe sıcak yaklaşılmamasında bizlerinde hatası var muavin ve şoförlerinde. Sorunsuz veya az sorunla bisikletinizi yüklemek istiyorsanız mümkünse ilk duraktan binmeye çalışın, otobüsün yanına gittiğinizde ön tekerleği çıkarıp gidonu düz duruma getirmiş olun, hatta pedalları söküp ters takın, tartışmaya girmeden güler yüzle işi halletmeye çalışın. Ara durakta bagajlar genellikle dolu olduğu için muavinler yükleri kenara çekmeye üşeniyorlar. Bunun yanında ilave ücret koparmak için işi yokuşa sürenlerde yok değil.

8. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Geçen yıl Geliboludan 2 kez otobüse bisiklet ile bindim ve ikisinde de Truva ile seyahat ettim. İlkinde otobüs gelsin bagajda yer varsa binersin dediler ve gelen otobüse kolayca bindim. Bu arada Metro otobüste ve bagajda yer olmasına rağmen bizim bagajlarımız küçük deyip almadı.
    2 sefer yine Truva ile geldim ve o zaman bisikletim olduğunu söylediğim halde bilet kestiler ve gelen otobüse bindim. Bu yıl Hataydan dönerken Has Turizmde hiç zorluk çıkarmadı. Haremde baktım bagaj dolu ben Bayrampaşada insem de olur dememe karşın muavin birkaç valizi indirdik mi bisiklet yerinden çıkar deyip bisikletimi indirdi.
    Geçen yıl Kamil Koç ile Muğlaya giderken şoför ve muavin ek ücret istediler kabul etmedim ve bisikletim ile eşyaları yükledim. Antalyadan yine Kamil Koç ile dönerken Alanyadan gelen otobüste bagaj dolu diye muavin nazlandı ama bir kaç iyi sözle tavrı değişti.
    Bu iş firmadan çok önce muavin, sonra şoförde bitiyor.

Murat Sarp, Halitkin ve Emre77 bunu beğendi.
  9. Eren ERDEM

Eren ERDEM Üye

Seviye:
    kamil koç gerçekten kalitesini koruyan ender firmalardan

10. i.akbay

i.akbay Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet camiyasına hayırlı olsun

11. Alper Onur ARSLAN

Alper Onur ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Hadi bakalım inşallah usülüne uygun olarak uygulanır...

12. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    2007'den bu yana eğer gideceğim güzergahta Kamil Koç firması var ise kesinlikle onlardan bilet alıyorum.. Bugüne kadar gittiğim yarışlar da dahil en az 35-40 kere bisikletimi otobüsle taşıdım. %90'ı da Kamil Koç'tu ve bir kere bile sorun yaşamadım. Hatta 2-3 kere otobüse geç kalıp otobüsü yolda durdurup bindim hatta bagajlar dolu olmasına rağmen bir şekilde sıkıştırıp mağdur etmediler beni. Bunun yanında Nilüfer ve Süha turizm'de bisikletimi taşıyıp memnun kaldığım firmalar. Bu üç firma çalıştıkları güzergahlarda en iyileri bence. Gerek yolcularına olan saygıları, gerekse hizmet kaliteleri olarak rakipsizler..

Sercan Güneş ve Halitkin bunu beğendi.
  13. Egemen Tunc

Egemen Tunc Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    inş insan gibi muvain ve şöfore denk gelirler yoksa işleri gerçek anlamda zor ne yazıkki...

Sercan Güneş ve uğur kocaağa bunu beğendi.
  14. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Kamil Koç da güzel ama Nilüfer ve Anadolu benim için bir numara her konuda bu 3 firmayı gözüm kapalı tavsiye ederim :)

15. samet ceylan

samet ceylan Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    En son 3 hafta önce İstanbul'a giderken şöyle bir diyalog yaşandı Nilüfer Turizm ile:
    Otobüsün kalkmasına 5 dakika kala bagaj görevlisinin yanına gittiğimde şu şahane diyalog ortaya çıktı.
    Bagaj görevlisi : Yalnız bisikleti alamayız. Çok bavul var bakın ve ikramlar filan da var. (Daha ilk gördüğü anda yalnız)
    Ben: Hocam, bak şimdi ben bu ön lastiği çıkardığımda direksiyonu kırabiliyorum ve bu bir bavuldan daha az yer kaplıyor.
    B.G.: ( 10-15 saniye düşünür ) Hocam gel şu yan tarafa bir bakalım.
    Kapağı bir açar ve 10 metreküp yer boş. Buyrun koyun der ve ben bisikleti aynen o şekilde yatırırım rahat rahat.

Dönüşte daha şahane bir durum yaşandı. Otobüs tam vaktinde oradaydı, ve şahane bir bagaj görevlisi karşıladı ve hemen "bisikleti mi koyacağız abi böyle alalım sizi" dedi, gene aynı şekilde hiç bir parçayı sökmeden rahat ve yalnız başına Bursa'ya geldi bisiklet.

Alper Onur ARSLAN bunu beğendi.
  16. Can KAYATÜRK

Can KAYATÜRK Üye

Seviye:
    bundan bir kaç hafta önce metroyla geliboludan edirneye gittim arabada şoför muavin dahil en fazla 8 kişi var bisikleti bagaja koyarken biraz bole afra tafra çekmeye çalıştı yok işte bagaj kalmıyor başkasına diye para istedi bende dedim 30kgya kadar taşıma hakkım var biletin arkasında yazar burda ebat olarak birşey yazmıyor yok efendim öyle değil böyle falan derken bende biraz sert çıkınca geri bastı ses çıkaramadı ama bir daha metroyu tercih etmicem

Sercan Güneş ve krankmili bunu beğendi.
  17. Emre Alp Özkurt

Emre Alp Özkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok iyi bir uygulama . inş devamı gelir. çünkü türkiyede bu işler çok zayıf. insanlar perişan oluyor ve bisikletlerde öle.

18. cem deviren

cem deviren Kıdemli Üye

Seviye:
    evet orhan abi baktım şimdi o forumdaki konuya 2009 yılı hatta bir bildiri yayımlanmış 2005 yılında kamil koç firmasının pazarlama müdürü tarafından onu da paylaşmak istiyorum

http://cyclingtr.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/139/8231.kamil-ko_E700_.jpg

19. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    helal olsun adamlara keşke sefer yaptıkları şehir sayısınıda arttırsalar.

Sercan Güneş ve Alper Onur ARSLAN bunu beğendi.
  20. alikemalguner

alikemalguner Aktif Üye

Seviye:
    güzel şeyler bunlar, tüm firmalar ve personelleri aynı duyarlılığı göstermeli bence.

Sercan Güneş ve krankmili bunu beğendi.