Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamera-Gidon Bağlantısı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Emre Gözütok tarafından paylaşıldı.

1. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar bisiklet sürerken dijital fotoğraf makinesini veya el kamerasını gidona bağlayıp video çekmek istiyorum. Bu yaz Sirkeci'de sormuştuk bunun için aparat fakat çok yüksek rakamlar söyleyince vazgeçtik. Dealextreme'de şu ürünü buldum fiyatı uygun. Daha önceden kullanan var mı merak ettim? Teşekkürler şimdiden.

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evet,benzer bir aparat kullandım ve vazgeçtim zira gidon çok sarsıntılı olduğundan,çekim kalitesi çok bozuluyordu.Sonunda kask'a monte ederek çekim işini hallettim.Bu arada,bahsettiğim kamera MD 80.Hareket halinde çektiğim hiç bir fotoğraftan ise sonuç alamadım.

Emre Gözütok bunu beğendi.
  3. Emre Gözütok

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkürler. Ben de ya bu gidona monte veya MD80'i düşünüyordum. Ama görüntü kalitesi pek tatmin etmediği için bu yolu düşündüm.Siz hangisinden daha fazla verim aldınız ?

4. Emre Gözütok

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Başka bilgi sahibi olan yok mu ?

5. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    MD 80 çok işlevli aparatlarıyla birlikte geliyor.Ben en iyi sonucu kask'a takarak aldım.Gidonda sonuç alabilmek için amortisörün çok kaliteli olması lazım.Rebaund ayarlı amortisörlerde ve yol da çok engebeli değilse belki gidonda da sonuç verebilir.Kısacası ben trek 7.3 te gidona taktığım kameradan hiç sonuç alamadım.Diğer serzenişinize gelince,haklısınız,kamera kullanan diğer arkadaşlar da deneyimlerini paylaşabilirlerdi.

6. Emre Gözütok

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkürler çok yardımcı oldunuz gerçekten :). MD-80 kafama yattı iyice. Acaba nereden alabileceğimi de söyleyebilir misiniz link vererek? Ben bir tane buldum dealextreme'de ama emin değilim.
    http://www.dealextreme.com/p/mini-2...2-0-webcam-with-microphone-tf-card-slot-34157

7. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    http://www.ebay.com/itm/Lot-20pcs-N...174?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35b6ba7af6
    ve
    http://www.ebay.com/itm/AEE-MD80-Mi...rofessional_Video_Cameras&hash=item256a7f5041
    MD80 işini çözemedim.Görüldüğü gibi 10$ ile 200$ arasında yığınla MD80 var.10-15 $ lık kameralar fake ürün.Kullanma klavuzlarında 720 p yazıyor ancak elbette 10$ lık bir üründen HD ready kalitesi bekleyemeyiz.Karar sizin.

Youtube de yüklenmiş yığınla md80 videosu var ancak sanırım çoğu bu 10$ lık kamera değildir.

8. Emre Gözütok

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Araştırdım biraz forumda da var bu konu. Ucuz olan orijinalinin Çin malı olanıymış.Fakat fazla fark yokmuş.Siz ne kadar aldınız?

9. Muhammet Sekmen

Muhammet Sekmen Aktif Üye

Seviye:
    İlla gidona monte etmek zorunda deilsiniz ki. Gidonda Derya Keçeci'nin dediği gibi sarsıntıdan dolayı çekim kalitesini düşürür. Kaskınızada takabilirsiniz. Bu tür gidona , maşaya , kadroya , kaska takmak için bir çok aparatı zaten mevcut ama siz tabikide denemek isterseniz deneyin.

10. Emre Gözütok

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu ilk mesajda gösterdiğim aparatı kaska takabilir miyiz. Ben takamayız diye bildiğim için gidonu söyledim.

11. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bilmiyorum fiyatını ambalajsız halde arkadaşım yurtdışından getirmişti.Gidon,maşa,kask ve hatta gözlüğe kadar bir çok yere monte ettim.Söylediğim gibi,sadece kask'ta sonuç aldım.Şimdi kask'a montaj için kaskın yapısı da önemli.Ben ön havalandırmadan,dışarıya bir tur attırarak içeride iki ucunu birleştirdiğim bir bant'a monte etmiştim.Milim oynamadı zira bir kaç aparatı var ve en işlevsel olanı da kuvvetli bir maşası var.Bir kez de dondu kaldı,resetleme düğmesi var ancak,toplu iğne başından küçük dört vidayı söktükten sonra ulaşabileceğiniz bir yerde.Keza micro sd kartı da en küçük zorlamada yuvadan içeri kaçıyor,yine malum 4 vida...Neyse sizi soğutmayalım.Bence alın 10-15 $ dan bir tane ne kaybedersiniz...

12. Emre Gözütok

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tamam yakın zamanda alıp sömestrde yapacağım gezilerde kullanmayı düşünüyorum. Buraya da atarım videoları.Teşekkürler düşünceleriniz için. Sorularıma cevap veren tek kişi olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim :)

13. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Rica ederim ne demek,video ve fotoğraf işi konsantrasyonumu bozduğu için kullanamıyorum.Hatta km saati bile takmam dikkatimi dağıttığı için,umarım ürün işinize yarar.

14. Muhammet Sekmen

Muhammet Sekmen Aktif Üye

Seviye:
    Bu aparatı tabikide takamazsın ama takman için aparatlar mevcut fiyatlarıda gayet uygun..

15. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Önerebileceğiniz bir aparat varmı acaba ?

16. Doğa Can Yaman

Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
  17. Emre Gözütok

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim. Sanırım bu ürünü alıp dijital kamerayı takacağım. Eğer memnun kalmazsam MD-80 alırım artık.

Ama bir şey dikkatimi çekti, bağlantı yerinin yapışkanlı olması sarsıntıya yol açmaz mı kayabilir sonuçta ?

18. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  19. Doğa Can Yaman

Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Ben de öyle düşünüyordum ama az önce kaska hem tepesinden hem yanından bağladım güzel oldu . Ben küçük bir kompakt kamera kullanıyorum yalnız ağır cihazlar için daha kaliteli bir şey almanız gerekir. Açıklamasında maksimum 500 gr yazıyor. Bunun avantajı zaten o yapışkanlı kısımları dilerseniz gidona bağlarken altına kalınca bir sünger koyabilirsiniz titreşimi emer. Kaska bağlarken de deliklerinden geçirerek işi çözebilirsiniz ortasından birkaç tur da bantlarsınız sapasağlam olur. Sadece bantlasanız bile olur hatta en sağlamı olur bence :)

Bir üstümdeki mesajda bahsedilen ürünün yanlarındaki siyah kısımlar gidona bağlandığında dik olarak oturuyor sanırım. O zaman sarsıntı kaçınılmaz olur bana göre ama onun kamerayı tutma prensibi sanırım altında boşluk kalmasını gerektiriyor. Anladığım kadarıyla kamera sağlam oturmak için arkasında gözüken kısmı çekmek gerekiyor. Ama benim kullandığıma göre materyali daha kaliteli gibi.

20. Emre Gözütok

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende de Xcm var da yani hassasiyet çok kötü bence o yüzden gidondan sağlıklı görüntü almak zor. Bi Fox veya Axon'umuz olaydı :)

Açıkçası Belgrad ormanında çamurla boğuşurken video çekmek istiyorum o yüzden gidon olmaz kanımca kaskta kullanırım.Teşekkürler yorumun için :)