Kamburluk

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
herkese slm benim yaşım 15 olmasına rağmen sırtımla ilgili ufak bi problemim war hafif bi kamburluk war kimilerine bakıyorum sopa yutmuş gibi dimdik oluyolar bu kafif kamburluk düzelirmi ben kambur durduğumu farkedersem hemen dzeliyorum yolda hep dik yürümeye çalışıyorum birde bisikletin bu hafif kamburluğa etkisi war bunu öğrenmek istiyorum creaplar için çok teşekürler

Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@fırat ayanyan

Eğer sırt omurlarında başka bir bozukluk yoksa yani sadece duruş bozukluğundan dolayı kambur görünüyorsan; iş sana düşüyor.
Her daim duruş oturuş şekline mukayyet olman ve sık sık oturuşunu düzeltip öyle muhafaza etmen gerekiyor.
Eğer tıbbi bir sorun var ise Fiziktedavi uzmanlarından korse alıp kullanabilirsin.

Bisiklet de doğal olarak biraz kambur bir postür(duruş) gerektirir.
Ancak tek başına bisiklet sürmenin kamburluk sebebi olduğunu hiç bir tıbbi literatürde okumadım. Benim okumadığım kaynaklarda da yazıyorsa bilemiyorum.

Selamlar geçmiş olsun.

Tepki
33
evet bisiklet sürmenin kamburluğa az olsa da etkisi var ayrıca benim selem yüksek olduğundan dolayı sürekli eğilerek sürüyorum buda boyun ağrısı yapmaya başladı ayrıca kamburluğu düzeltmek için biraz sırt kaslarını çalıştırıp otururken dikkat etmen gerekir ve bu arada şekil alır diye düşünüyorum tabi çalışma şeklinede bağlı olabilir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kamburluk ile omuzların biraz öne eğik olması biraz farklı.Kamburluk olduğunu düşünme hemen.

15 yaşındasın ve bu yaşta böyle şeylere dikkat etmen güzel.

Bundan ailene bahsetmediysen mutlaka bahset.
Ben senin yaşında böyle birşeyi aileme bahsetseydim önemserlerdi fakat yok olmaz bişey,bişeyin yok o kadar her insanda olur diyerek geçiştirirlerdi ki benzer şekilde diş ve çene yapısı ile ilgili ufak yaşta kolayca çözülecek bazı problemlerim, ilerki yaşta çözülemeyecek durumdaydı.
Demem o ki ailen ile beraber vakit kaybetmeden bir "ortopedi" uzmanına görün.Üniversite hastanelerine gitmeni tavsiye ederim.Birşey yoksa bile kafan rahat olacak ve eminim ki doktorun ile konuşmanın ardından iskelet ve kas sistemi yapın ile ilgili daha detaylı bir bilgiye ve tavsiyelere kavuşmuş olacaksın ve bu tip şeyleri sorup araştırma eğilimin alışkanlık haline gelerek sana büyük artılar kazandıracaktır.

İskelet yapısının kararlı bir hal aldığı 20 li yaşlar uzak gibi güzükmesim,çabuk geliyor :)