Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kalp ameliyatı olanlar için spor

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Bahadır Gürel tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    İki hafta önce yol grubuyla buluştuğumda benim yaşlarda Serdar adlı bir arkadaşın bir iki ay önce koroner bypass ameliyatı olduğunu öğrendim. Doktorunun tavsiyesi üzerine sahilde çok düşük tempo sürmesi gerektiğini söylemişti, bu nedenle gruba katılmadı. Tabii doğal olarak bu durumda olanların ne derece spor yapması gerektiğiyle ilgili bilgiye de ihtiyacı vardı. Ben kendi deneyimlerimi anlatsam yanlış da yönlendirebilirdim, çünkü ben de bir risk almıştım. Zamanında ameliyat olduktan sonra çok fazla kaynağa bakmış, doktorlarla görüşmüştüm ama net cevap bulamamıştım.

Bu konuda ne önerilebilir diye araştırırken önemli bir yere denk geldim.

Ironheart Foundation

Ironheart Connect grubunu 10 yıl önce kuran Kyle Watson da böyle bir ağır ameliyattan sonra spora devam etmiş ve bu durumda olanları biraraya getirmek için bir site üzerinden organizasyon başlatmış (fotodaki Kyle; ameliyatı ve sonrası).

Sitenin amacı benzer durumda olan kalp ameliyatlı insanların spor hayatlarını sağlıklı şekilde yürütmelerine ön ayak olmak.

Aslında en iyisi önce Dr. Larry Creswell'in blog yazısını okumak:

Returning to Exercise (and Training) After Heart Surgery

upload_2016-5-10_14-56-31.png

upload_2016-5-10_15-11-39.png

emrah9700 ve sedir90 bunu beğendi.
  2. sedir90

sedir90 Üye

Adı:
    Kürşat ERKAN
    Seviye:
    harika bir konu teşekkürler

Bahadır Gürel bunu beğendi.