Kalitesiz lastik!

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Merhaba Bianchi Bisiklet İzmit'teki yetkili Satıcınızdan Bianchi speed 9000 dağ bisikleti modelini almış bulunmaktayım. Bisikleti aldığım günden beri sürekli lastiğim patlıyor ufak bir ataç bile girip patlatabiliyor üstelik 1 haftalıkken patlıyor ve 2 ay geçmesine rağmen 2 kere iç lastik değiştirdim 15 defa yama yaptım 1050 TL'ye aldığım bisiklette böyle sorunlarla karşılaşmam beni üzdü Scwalbe smart cam lastikler vardır. Bisikletimde Şikayetvar.com yazacağım müşteri temsilciniz ile irtibata Geçicegim müşteri memnuniyetinizi görmek isterim bu konuda. Teşekkürler

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
lastik patlama işi şans işidir. hiç patlamayada bilir patlayada bilir yama yaparsın 5 metre sonra gene patlayabilir. bunun kalitesiz lastik ile alakası yok.
bu tamamen senin şanssıslığın. sırt bu yüzden şikayet var a yazı yassan bile benim düşüncem kendini küçük duruma düşürebilirsin. arkandan gülerler.
donanım bozulsa göbek dağılsa anlarım ama lastik bunun dışındadır. 15 liralık lastiklerle 1 sene patlatmadan kullanan arkadaşım var.

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
@aziz otkur 3000 liraya yakın para verdiğim bisiklete 2. seferde bindiğimde patlamıştı. verdiğimiz para ile ters orantılı bir sey değil yani bu olay:) şans işi:)
o değil de; yetkili servis nerede var izmit'te?

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
1 buçuk senedir lastiğim hiç patlamadı.Hemde CST marka.Arkadaş haklı.Biraz şans işi fakat lastik basıncıda önemli.700x35 65 hava basıyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
scwalbe lastik iyi diye biliyorum tekrar lastiğin içini elinizle bir kontrol etmekte fayda var basıncıda çok önemli tabi onuda üzerinde yazan değerlerde basmanız lazım. Lastikler hep aynı yerden patlıyosa içinde tel olabilir..

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Valla yazlıkta dağ bayırda kullandığım 98 model bi uno sf bianchim var. lastikleri iyice bitince internetten adını bile duymadığım bir markadan dış lastik aldım. çifti 30 lira gibi birşeydi. bütün yaz dağda asfaltta kullandım patlamadı.

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
şans işi dostum. Bence bunun için şikayet yazma.
Basıncı ve gittiğin güzergahı bence kontrol et.
Bizim evin yakınına inşat başladı. Başladığı gün lastik patladı. Bir daha ordan geçmiyorum. Yer tel ve çivi kaynıyor...

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
1000 km'yi geçtim. Çok şükür patlamadı lastiğim. Dikkat etsem de çok defalar cam kırıklarından kaçamadığım da olmuştur. Şans mıdır bilemedim. Yama setim falan da yok. Patlamasın yine de.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Lastik patlaması, jantta bir sıkıntı yoksa, tamamen kullanıcı hatasıdır. Jantta bir çıkıntı olup olmadığını, dış lastiğin iç kısmında da diken, tel gibi delici cisimler olup olmadığını kontrol edin. Eğer bir cisim yoksa, yapacak birşey yok maalesef. Çok yersiz bir şikayet olur.

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
fikirleriniz için teşekkür ederim

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
1) smart sam iyi bir lastiktir. ancak amaç az patlaması değildir.
2) doğru basınç önemli
3) içini bi kontrol edin, dış lastikte veya içinde parçacık kalmış olmasın.
4) sürdüğünüz yollar önemli.. sanayi ve inşaat bölgeleri sıkıntılı yerler.
5) geçmiş olsun :)

• Beğen
Tepkiler: aziz otkur

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
6 degerli fikirleriniz düşünceleriniz için teşekkür ederim

Mesut YB

Daimi Üye
Tepki
235
İsim
Mesut
Bisiklet
b'Twin
Kesinlikle dış lastiğin içini dışını elinizle gözünüzle iyice kontrol edin. Cam kırığı felan filan kalmis olabilir bu da yeniden patlamasina neden olur. Bir de yolda geçerken camları görür görmez manevra yapmak lazım. Her yer cam. Özellikle kaldırıma yakin gidiyorsanız veya kaldırımda.
Ayrıca cantin icine iç lastiği koruyan şerit çekebilirsiniz. Belki de cant tellerinin uçları batıyor olabilir.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ha bir de, kaliteli lastik (eğer özellikle patlamaya karşı dayanıklı üretilmediyse) daha çok patlıyor, çünkü malzeme güzel...

benim eski lastikler hiç patlamıyordu ama kendileri lastik değil plastikti :D

• Beğen

uncass

Üye
Tepki
31
İsim
Mustafa
@aziz otkur
patlak elbette biraz şans işi ama önlem almak da faydalı olabiliyor. Aşağıdaki linkte yapılabilecek bazı şeyler bulabilirsiniz.
(link)

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum Süper oldu bu konuyu açmam aydınlatıcı bilgileriniz için ellerinize saglık

• Beğen
Tepkiler: CandanC

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Tamam bisikleti bu gün aldınız ama aldığınız yerde 1 senedir vitrin yada sergide Güneş'e maruz kaldıysa o lastikler en iyisinden de olsa hamuru bozulduğu için yoldan camı çiviyi toplar. Silika ve Kauçuk karışımı Ömrü volkanizasyondan itibaren 5 Yıldır bu şüre bitince artık Kauçuk birbirini tutamaz ve sivri bir Uç çok daha rahat deler.

• Beğen