Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kalite ve fiyat farkları kafamı karıştırıyor

Konu, 'Frenler' kısmında Fırat Ayanyan tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Herkese mrb
    benim aklıma takılan bi soru war shimano xtr diğer disk frenlere göre makul bir fiyata alabilecek iken neden sadece fren ve 1 2 parça ürenten firmaların üst model frenleri bu kadar pahalı yani xtr ile bu uçuk fiyatlı fren sistemleri aynı işimi görüyor yoksa bu uçuk fiyatlı frenlerin performansı da fiyatları gibi göz doldurur niteliktemi bunu örenmek istemiştim cevap weren herkese teşekür ereim bu kadar sık konu açmama kızmayın herşeyi içli dışlı tam olarak bilmek istiyorum
    1 sorum daha war malum nerdeyse tüm fen bölümü disk frenlerinden yakınan kişilerle dolu her bu sorunlar neden kaynaklanıyor üst modellerde de bu sorunlar warmı birde bu sorunla karşılaşanlar frenlerin bakımını aksatığı içinmi başları ağrıyo yani disk fenlerin bakımını zamanında yapınca sorunlarla karşılaşılıyormu

encralis ve gatila bunu beğendi.
  2. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle bu bahsettiğin ürünleri kendin araştırırsan bizi daha az yorarsın şöyle ki:
    XTR:300gr'dır (Fren sisteminden bahsetmiyorum)
    Magura: 345gr'dır ama XTR'dan daha performanslıdır.Amaç bu sistemde hafiflik değilde performans ise magura daha pahalıdır.
    Ama bazı ürünler vardır ki hafiflik daha ön plandadır.
    X markası:140gr'dır
    Y markası:145gr'dır. X, Y'den kat ve kat pahalıdır.
    Yani burda senin bizden istediğin şey bütün fren sistemlerini birbiriyle performans yönüyle karşılaştırın ve fiyatına değermi onu söyleyin gibi bişey olmuş..
    Yani sen aklındaki iki ürünü çok çok iyi araştırırsın amacın hafiflik mi performans mı bu kararı verirsin ona göre fiyat farkını görmez alırsın.

Biraz uzatıyorum ama
    A marka fren sistemi B markadan 3 lira pahalıysa ve aynı performanstalarsa A, B'den hafiftir.
    A markası B markasından 7-8 lira pahalıysa hem daha hafiftir hem daha iyi performanslıdır.
    Buradaki tek kriter performans değil.İşin içine malzeme kalitesi,uzun ömürlülük,hafiflik gibi kriterler girdiği için fiyatlar uçabiliyor...

2. sorun zaten 1. sorunun cevabı o kadar para döküp te üst düzey fren sistemi kullanan kişi neden sorun yaşasın ki...

Dipnot:Ne Shimanoyu (çok parça üretiyor diye) gözünde büyüt, ne de (1-2parça üretiyor diye) diğer markaları küçümse...

encralis, gatila ve Fırat Ayanyan bunu beğendi.
  3. Fırat Ayanyan

Seviye:
    yorumunuz için teşekürler 1-2 parça üreten fitmalar bence çok daha kalitelidir bence çünkü bi magurayı ele alırsak sadece fren ve amortisör üretiyor shimano herşeyi sizce hangisi fenleri üzerine daha fazla kafa patlatır ?? bence magura yani fren seçimim şu an magura marta olacak ama ice araştırıcam hedeflerime bakıp derğerlendirim bana en uygun seti alıcam

4. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    iyi ki kendi araştırıp sizi daha az yorma yolunu seçmemiş, ki böylece biz de bilgi sahibi olmuş olduk :)
    teşekkürler

encralis bunu beğendi.
  5. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Rica ederim
    umarım üşendiğim anlamı çıkmamıştır.Neden öyle yazdım??
    Çünkü bu bahsettiğim konu forumda defalarca yazıldı ama mühim bir konu olduğu için genç arkadaşımıza yardımcı olmak istedim...

encralis bunu beğendi.
  6. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    üşenmediğiniz ortada yahu
    okuyup geçebilirdiniz ama gayet uzunca yazmışsınız, sağolun

encralis ve Ouz Deniz bunu beğendi.
  7. Fırat Ayanyan

Seviye:
    cewap weren herkese tşk

encralis bunu beğendi.