Kalite kendisini belli ediyor. -Schwalbe cx comp-

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Dış lastik değil mi? Niye o kadar para vereyim ki? 1 lastik fiyatına 2 tane dış lastik alırım diye düşünüyordum ta ki yeni lastiklerimi alana kadar. Bisikletimi topladıktan sonra 25TL'ye bir çift Rubena aldım. Kendimce diyordum ki 50 lira falan bir lastiğe verilir mi? Veriliyormuş. 4000km'den sonra lastikler fazla patlamaya başladı ayrıca lastiklerdeki balans yamukluğu da ayrı bir sorundu. Dedim biraz paraya kıyıp düzgün bişey alayım. Yaklaşık 2 hafta önce Schwalbe cx comp aldım. Lastikler geldiğinde dokunduğum anda kalite farkını hissettim gerçekten. Rubena'da naylon karışımdan mıdır nedir biraz sert bir yapı var gibi geldi. Schwalbe'de ise daha güzel yol tutan ve daha yumuşak diyeyim bir yapı var. Ayrıca balans yamukluğu da yok. Yol tutuşu Rubena'ya göre daha güzel.

Dünkü başımdan geçen olayın ardından dedim tamamdır verdiğim paranın hakkını alıyorum. Olay şu şekilde oldu; Işıksız bir kavşağa geldim ve adayı dönerken mıcır dökülmüş biraz tabi caddeyi de hemen terk etmek istiyorum tam da virajı alırken ön lastik mıcırdan bir kaydı bir sola bir de sağa sendelemeden sonra zor toparladım. Allah korusun düşsem hemen yakınımda araba geliyor. Toparlarken ön tekerlek yerden çok az kesildi ve 2. sendelememde yol tutuşu gerçekten güzeldi. Rubena'da olsaydı muhtemelen düşmüştüm. Velhasıl uzun lafın kısası biraz daha fazla ödeyip biraz daha güvende olmak bence en iyisi. Yolunuz açık olsun...

Scudo

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@Faruk ÇUBUKCU

HUTCHINSON markanın city slick ve urban tour modellerini kullandım her ikisinde de balans problemi vardı. Islak zeminde yol tutuşları da çok iyi değil.
Kış için ıslak zemin performansı iyi bir lastik araştırıyorum. Haklısınız lastik tasarruf edilmeye çalışılması tehlikeli bir parça

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
bende Rubena kullanıyordum daha 2 hafta önce Schwalbe Marathon aldım . bisikletin gidişinde gözle görülür derecede değişme oldu . fiyatı biraz pahalı ama verilen her kuruşu hak eden bir performansı var o lastigin .

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU

StreetRide

Üye
Tepki
50
Bi ara arkadaşım schwalbe lastiğinden almıştı arkadaşımın bisikletine binince sanki böyle havada uçuyormuşsun gibi :) yani yol tutuşu çok süper ve yumuşak bir lastik.

• Beğen

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@jef

Hutchinson hiç kullanmadım ama balans problemi çıkarmaz diye düşünüyordum bilgi için teşekkürler. :in:

@Aziz Özkan

Tekirdağ gezisinde iyice tecrübe etmişsinizdir :rolleyes:

@sonEr´´

Her iki lastiğin ölçüleri 50-559'du.

@StreetRide

Tavsiye ederim. Memnun kalırsınız bence. ;)

• Beğen
Tepkiler: Aziz Özkan
Tepki
54
bende zamanında aynen sizin mantıkla dandik bi lastik aldım daha bugün virajda ön teker yola iyi tutunamadı ve düştüm herhalde schwalbe olsaydı daha farklı olurdu :)

• Beğen

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
kesinlikle size katılıyorum.iyi bir lastiğin tutuşu çok farkediyo.inşallah birdaha kayma yaşamazsınız.

• Beğen

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@burak gündoğdu

Kötü bir tecrübe yaşamışsınız malesef öncelikle çok geçmiş olsun. Bence 3-5 lira fazla verip düzgün bir şey almak daha güzel hem bisikletten daha çok zevk alıyor insan. ;)

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
Bisikletlerimizin yer ile temas eden tek parçası olan dış lastik, bence en önemli parçalardan biri. Vites grubunuz bi alt seri olsun ama lastiğiniz iyi olsun, daha çok faydasını göreceğinize emin olabilirsiniz. Özellikle kritik anlarda güvendiğiniz bir lastiğiniz olması sizi ve bisikletinizi korur.

• Beğen

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@Şevket Şahin

Ağırlığını bilmiyordum bilgi için teşekkürler. ;)