Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kaliper-maşa uyumsuzluğu

Konu, 'Frenler' kısmında sinan hüner tarafından paylaşıldı.

1. sinan hüner

sinan hüner Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Benim bır sorum olacak bısıkletıme yenı dısk fren setı aldım radius marka fakat ön kaliperde adaptör yok maşaya bağlayamadım ben de arka kaliper olur mu diye öne taktım 160 mm lık ataptörü var bu arada arka kaliperın ve onu taktığımda ise kaliper diskin çok az bır kısmına sürttü kaç mm lik bır adaptör kullanırsam bu sorunu ortadan kaldırabilirim yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum

2. sinan hüner

sinan hüner Aktif Üye

Seviye:
    bu arada dısklerımın ıkısı de 160 mm çapında

3. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Maşanın markası ve modeli nedir acaba maşalarda adaptöre gerek olmuyor diye biliyorum ben 160mm rotorlarda :S

4. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    çoğu kaliper 160lık ıs bağlantısında adaptör ister..postmu ısmi bi bakmak lazım arkadakini öne taktığına göre IS olma ihtimali biraz yüksek... ön tarafın adaptörleri özellikle yeniler biraz daha kısa. hem maşanın hem frenin hemde takılı vaziteyin fotolarını yollarsanız bir çözüm ayarlanır....

sinan hüner bunu beğendi.
  5. sinan hüner

sinan hüner Aktif Üye

Seviye:
    şöyle söyleyım maşadaki kaliper bağlantısı biraz uzun yani salcano efesin maşasındaki kaliper bağlantısı gibi arka için gelen adaptörün üstünde 160-180 mm yazıyor yani benim anladığım arkada kullanıldığında 160 önde kullanıldığında 180 mm rotora uyumlu oluyor benim de ön rotorum 160 mm olduğu için adaptör alayım dıyorum fakat hangı ölçülerde adaptör alacağımı bilmiyorum maşa baglantımda suntour v2 v3 modellerındekı gıbı kısa bacaklı değıl yani delıkler arkadakı gibi yanlara bakıyor ilerı değıl umarım anlatmak ıstedığımı doğru ıfade edebılmısımdır kusura bakmayın resım yüklemeyı bılmedıgım ıcın böyle uzun yazdım :)

6. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    160mm Adaptörlerden alman lazım o zaman anladığım kadarıyla maşanda ki kaliper takma yeri arka taraftaki kaliper takma yeri gibi o yüzden adaptöre ihtiyacın var ben böyle anladım yazdığından şahsen :S

sinan hüner bunu beğendi.
  7. sinan hüner

sinan hüner Aktif Üye

Seviye:
    evet aynen öyle arka taraftakinin aynısı öndeki takma yeri yani benım sadece 160 mmlik adaptör almam gerekıyor dediğinize göre çok teşekkür ederım yardımınız için :)