Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaliper hidrolik ekleme yeri kapanmıyor ACİL YARDIM!!!!!

Konu, 'Frenler' kısmında emre özbay tarafından paylaşıldı.

1. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisikletimi bugün yıkadım vitesleri temizledim vs. Gevşemiş vida var mı diye kontrol ediyordum ki aklıma daha önceden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiğim frenlerin havasını alma işlemi geldi.Kaliperdeki somunu sıkayım dedim saat yönünde çevirdim yağ akmaya başladı saat yönünün tersine çevirdim yine akmaya devam ediyor durmuyor. Nasıl kapanacak bu kapak ? üstüne teflon bant sardım duruyor şuan acil yardımlarınızı bekliyorum

2. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hiç kapanmıyorsa yalama olmuş olabilir benimde kaliperin yağ vidası yalama olmuştu sanayide yeni uygun vida yaptırdık contacıya ama shimanonun ki gibi içinde delik yoktu(yağ akışını sağlayan) o yüzden bir işe yaramadı bende yenisini almak zorunda kaldım ama eğer yalama olduysa kullanmayan birisinden vidasını isteyebilirsiniz sıkıntı olmuş biraz üzüldüm adınıza geçmiş olsun :(

3. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sanırsam yalama oldu ucunu tıkayıp yoluma öyle mi devam etsem ? Ayrıyetten ne tıkayabilirim oraya

4. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aslında contacıda yenisini yaptırabilirsiniz ama dediğim gibi yağ ekleme işini falan nasıl hallediceksiniz yada hava alma işlemlerini ben hiç girişmedim siz deneyebilirsiniz yada varsa forumda vidasını kullanmayan yollayabilir ama kesinlikle tıkayıp yolunuza devam etmenizi önermem ilerde daha büyük problemler doğurabilir