Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaldırım ve engelli bandına park etmek yasak değil!

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Rotinda A. tarafından paylaşıldı.

1. Rotinda A.

Rotinda A. F*ck for life

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, dün gece sahilde oturuyorduk ve sahil yolunda dakika başı motorlu geçiyordu(bildiğim kadarıyla yasak). Karanlık olduğu için plakaları bir türlü alamadım ve zaten az ileriden yola çıktılar ki plakayı görsem ihbarı yapacaktım. Hata iş öyle bir noktaya gelmiş ki geçen motorlunun biri (kasksız ve büyük ihtimal ehliyetsiz) sahil yolunda(yayaların oturduğu, yürüdüğü, koştuğu, çocukların park ve çevresinde oynadığı yol) hız yapıp önde yürüyen yayalara da avazı çıktığı kadar kornaya basıp son sürat gidiyordu. Plakasını nasıl bir şekle sokmuşsa artık okunmuyordu. Bunlar her gün olan şeyler.

Neyse bu olaylardan sonra sinirlendim iyice ve plakalarını alabilirsem hiç düşünmeden şikayet etmeye karar verdim. Eve gelirken 2 adet araç kaldırımda ve engelliler için yapılan bandın üzerine park etmiş vaziyette duruyorlardı. Neyse polisi aradım; 2 aracın kaldırımda ve aynı zamanda engelli bandında park ettiğini yasak olup olmadığını sordum. Polisin verdiği cevap zaten beni benden aldı. Eğer kaldırımda park yasak tabelası yoksa eğer kaldırıma park edebilirmiş! Orası yayaların yolu ve engelliler için yapılan özel bir şerit var adamlar onu engellemiş diyorum yok hala park yasak tabelası yoksa kaldırıma park edebilir diyor...Saçmalığa bak... Neyse ardından en sağ şerit güvenlik şeridi değil mi? Araçlar nasıl oraya park edebiliyor dememe kalmadan ben trafik hakkında pek bir şey bilmiyorum size numara vereyim yada park yasağı yazıyorsa bana söyleyin ben trafiğe bildireyim dedi... (Hay yapacağınız işe, trafik ile ilgili bir şey bilmiyorsan neden 154 Trafik ihbar hattını 155 Polis imdat ile birleştirirsiniz ki?) Ardından Mersin Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün numarasını verdi...

Kaldırım diyorum, yaya yolu diyorum "Park Yasak!" tabelası yoksa olmaz diyor!

Not: Kaldırıma park eden araçların fotoğrafları telefonumda kayıtlı.

2. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    e normal çünkü o aradığın poliste izinli olduğu gün aynı şekilde park ediyor arabasını.Bu ülkede hiçbir zaman düzen sağlanmaz.Başının çaresine bakacaksın.Polisten uzak duracaksın.
    Biz hala " gözyaşı orucu bozar mı? " soruları soran bir milletiz.Senin olayın bizim insanlarımıza 10 numara büyük gelir..
    Burası Türkiye....

3. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    http://www.iem.gov.tr/iem/index.php?menu_id=%20%2034&islem=1#bas

bu linkten resimleri yüklemen gerekli.
    3 gün boyunca 20 küsur resmi her gün yükledim, tek tek yükleniyor maalesef.
    3. gün sonunda gerekenin yapıldığı ile ilgili mail aldım ve bir daha kaldırıma arabaları park etmiyorlar.
    şikayet ettiğim yer bir oto servis yeriydi.

Barış TURAN bunu beğendi.
  4. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hic yasak mi diye sormayacaktin aslinda.
    Direk engelliyim ve benim yoluma arac park etmis gelip bunu KALDIRIN! seklinde emir kipi ile konusacaktin. Ustune birde konustugun kisinin yaka numarasini isticektin bak nasil yapiyorlar islerini.
    Ne yazikki canim ulkemde isler boyel yuruyor birilerini korkutacaksin ki islerini yapsinakr ozellikle polisler ( hepsi degil tabii ama malesef buyuk cogunlugu)

5. Rotinda A.

Rotinda A. F*ck for life

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İyi ki fotoğrafı çekmişim http://www.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx bu siteden ihbarı yaptım ama bir şey çıkacağını sanmıyorum.

6. Demir C.

Demir C. Aktif Üye

Seviye:
    Şehirler geleceği düşünmeden yapıldığı için sokaklarda arabalar istediği gibi park ediyor. Polis ne yapsın. Her yer rant alanına çevrildi zaten. Hangimiz parklara yeşil alanlara cafe yapıyoruz, büfe yapıyoruz ayağına rantlaştırılırken ses çıkarıyoruz...

7. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Valla ben ses cikariyorum o yuzden itiraz etme hakkimda oldugunu dusunuyorum en basiti sirkeci garinda marmaray girisinin yanina hop 2gunde bufe kurdular. Hala sikayet ediyorum usanmadan her gun ariyorum

8. Demir C.

Demir C. Aktif Üye

Seviye:
    Bugün radyoda duydum. 72 yaşındaki bir nine çocuk parkını işletme yapamazsınız diye belediyeye dava açmış. Helal olsun kadına. Mahkeme "çocuk parkında işletme açılmasında kamu yararı yoktur" diye ninemin lehine karar vermiş. :)