Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kalça ve Dizkapaklarındaki Kireç

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Rehavet tarafından paylaşıldı.

1. Rehavet

Rehavet Kıdemli Üye

Seviye:
    önce şunu belirteyim. kalça ve dizlerde (ve hatta baş parmaklarda) ki aşırı kireçlenmeler yüzünden 30 dakikadan fazla yürüyemeyen ben bisiklete binince sanki hiç kireç yokmuş tadında gidiyorum. nasıl oluyor anlamıyorum bisikletin kerameti herhalde.
    aramızda
    kireçlenme sorunu yaşayıp bunu herhangi bir şekilde sıfıra indiren var mı ?

2. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun,uzman değilim ama bisiklet sürmek,eklem kireçlenmesine çok iyi geliyor,yanı sıra bol su içmekte fayda var..belki sıfıra indiremiyorsun ama,büyük ölçüde faydasını hissediyorsunuz..

Rehavet bunu beğendi.
  3. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Bisiklete başlamadan önce dizlerimde hafif bir ağrı hissederdim. Bu ağrı yağmurlu günlerde artardı. Böylesi günlerde otobüse binerken zorlanırdım. Yaşadığım bu durumu romatizma diye tahmin ediyorum. Herhangi bir doktora gitmedim.
    Bisiklete başladıktan sonra bu problem yok oldu gitti. Bir süre sonra daha farklı bir ağrıyla karşılaştım. Acısı daha değişikti. O zamanlar internette bisikletle ilgili dolaşırken yüksek kadansla ilgili yazıyı buldum. Meğersem ben spor olsun diye vitesleri sert kullanıyormuşum. Pedalı zorlayarak ama az sayıda çevirirdim. Yüksek kadansı öğrenince ne ağrı kaldı ne sızı. Daha öyle bir problemi hiç yaşamadım. Doktor değilim. Onlar daha iyi bilirler. Fakat yüksek kadansı herkese tavsiye ederim
    O yazıyı henüz üye değilken bu forumda okumuştum. O halde
    yaşasın bisiklet, yaşasın bisikletforum :-D

suat akman, Rehavet ve Çağlayan bunu beğendi.
  4. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    Silinmesini rica ediyorum.

5. mavinehir

mavinehir Kıdemli Üye

Seviye:
    bendede romatizma vardı.askerdeyken yaptığım düzenli sporlar sayesinde hiç zorluk çektirmedi bana.belki yapılan egzersizlere bağlı olabilir.

6. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    Romatizmanız varsa mutlaka doktora gitmelisiniz, size vereceği bağışıklık kontrol edecek ilaçlarla ancak eklemlerinizi koruyabilirsiniz. Hastalığınız kontrolsüz ise maalesef sonradan tesellisi olmuyor eklem aralığı hareket kabiliyeti azalmışsa. Kireçlenme dediğimiz artrit ilerlerse eklem protezi takarsınız ama onların da canlı eklem gibi bir ömür size hizmet etmeyeceğini de beklentileriniz içinde hazır bulundurun.
    Bisiklet özellikle size faydalı olur; çünkü bacaklarınıza binen ağırlık merkezinizi sele ve gidon ile paylaştırmış oluyorsunuz. Kesinlikle kilo vermek gibi faydası olur uzun vadede.
    Eğer düzenli ağrı şikayetiniz yoksa - sağlıklıysanız - eklemlerinizi korumak için sıcak tutmanız kendi başınıza yapabileceğiniz en büyük tedavi. Eklem sıvısının akışkanlığını arttırıyor ve dokuların kanlanmasını canlandırıyor.